Volkswagen Golf MK5

Debiutant na światowym rynku /z problemami technicznymi prosimy pisać w działach technicznych/
Awatar użytkownika
By Maxiu133 -  11 kwie 2020, 22:28
 śląskie
#280869
Witam, dzisiaj zabrałem się za wymianę czujnika wilgotności na czujnik deszczu i zmierzchu. Do tego montaż włącznik świateł z opcją Auto. Ustawienia potraktowałem OBDeleven.
Poniżej wrzucam co trzeba aktywować:

(1)-Komfortbeleuchtung-Coming Home Verbaustatus, automatyczne

(2)-Komfortbeleuchtung-Menuesteuerung Coming Home Werkseinstellung, aktywne

(3)-Komfortbeleuchtung-Menueeinstellung Cominghome, 10 s

(4)-Komfortbeleuchtung-Coming Home Leuchten, można wybrać światła mijania lub halogeny

(5)-Komfortbeleuchtung-Coming-home Einschaltereignis, Ignition(po zgaszeniu zapłonu) lub przy otwarciu drzwi.

(6)-Komfortbeleuchtung-Helligkeitsschwelle Infrarot-Messung, 2

(7)-Komfortbeleuchtung-Leaving-Home Verbausstatus, freigegeben

(8)-Komfortbeleuchtung-Menuesteuerung Leaving-home Freischaltung per BAP, aktiv

(9)-Komfortbeleuchtung-Menueeinstellung Leaving-home Zeit per BAP, 10 s

(10)-Komfortbeleuchtung-Helligkeitsschwelle Forward-Messung, 116

Obrazek
ObrazekUsunąć Pozostałe Medium jeżeli macie czujnik z nowym

Obrazek

Jeżeli to nie pomoże to będzie trzeba zakodować dwie opcje: :cool:
W Centralny układ elektroniczny 09
W Bajt 06 zaznaczyć Bit 2
W Bajt 07 zaznaczyć Bit 5

Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2020, 11:27 przez Maxiu133, łącznie zmieniany 5 razy.
By rawka1 -  15 cze 2022, 10:20
 śląskie
#289039
Chcę od zera podłaczyć czujnik zmierzchu i deszczu. Czujnik ma trzy piny T3/1 - 12V stałe. Nie mam schematu i nie wiem gdzie w golfie VII jest wpięty ten przewód. Ostatecznie podłaczę przez bezpiecznik pod jakieś stałe 12V. T#/2 - to masa. T3/3 to przewód sygnałowy i tu też do końca nie mam jasnego info. Z info od chińczyka ma to być J519 C 28, lecz jeszce znalazłem w necie że ten pin powinien być podłaczony pod F3 . Teraz do końca nie wiem gdzie te przewody powinny być podłaczone. Ma ktoś z kolegów dostęp do schematu? Lub ma pewną informację gdzie podpiąc te przewody?