Volkswagen Golf MK5

Debiutant na światowym rynku /z problemami technicznymi prosimy pisać w działach technicznych/
Awatar użytkownika
By Maxiu133 -  16 mar 2020, 2:57
 śląskie
#280459
Witam serdecznie,
Mam Golfa VII w wersji highline 122PS z Xenonem ale brak czujnika swiatła i deszczu.
Chciałbym zamontować czujnik deszczu i światła 5Q0955547B. Wiem że trzeba także wymienić włącznik świateł na ten z opcją "Auto".
Zerknąłem co mam aktualnie nad lusterkiem wstecznym i jest tam aktualnie tylko czujnik wilgotności 8U0955559. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak wygląda montaż i co dokładnie trzeba zaprogramować aby to chodziło tak jak należy.
Na zdjęciach aktualny czujnik i kostka.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
By Maxiu133 -  16 mar 2020, 11:23
 śląskie
#280463
Jeżeli byłby to czujnik deszczu i zmierzchu to miałby widoczne soczewki od strony zewnętrznej szyby i wycieraczki podczas deszczu automatycznie by się uruchamiały(chyba że nie rozumiem działania tego czujnika deszczu), do tego miałbym Leaving/Coming Home. Niestety tych funkcji u mnie brak.
Z tego co wyczytałem na zagranicznych forach jest to czujnik wilgotności który współpracuje z Climatronic.
Próbowałem już włączyć opcję Leaving Home poprzez OBD jednak po włączeniu tej funkcji informacja widoczna na zdjęciu.
Obrazek
Awatar użytkownika
By Maxiu133 -  16 mar 2020, 21:17
 śląskie
#280483
Jednak się nie myliłem. Pod pierwszym linkiem który podałeś jest zdjęcie mojego czujnika (wilgotności) i czujnika o tym samym numerze lecz z końcówką "B"

Montaż pokazuje że trzeba poprowadzić kabelek. Kostka ktora u mniej sie znajduje przy czujniku nie ma wolnego miejsca bo ma wszystkie 3 Pin-y zajęte...
Gdzie ten kabelek ma być podłączony? :hmmm:
Awatar użytkownika
By jihaad -  17 mar 2020, 6:56
 dolnośląskie
#280485
Maxiu133 pisze:
16 mar 2020, 21:17
Montaż pokazuje że trzeba poprowadzić kabelek. Kostka ktora u mniej sie znajduje przy czujniku nie ma wolnego miejsca bo ma wszystkie 3 Pin-y zajęte...
Gdzie ten kabelek ma być podłączony? :hmmm:

Pod pierwszym linkiem jest napisane, że należy TYLKO wymienić sensor na 8UD955559 B lub C. Pamiętaj o wyczyszczeniu szyby z żelu. Jak czujnik kupisz nowy, to powinien mieć nałożoną warstwę.

Drugi link to z kolei instrukcja do Homelinka.
Awatar użytkownika
By Maxiu133 -  17 mar 2020, 11:25
 śląskie
#280486
Witam,
Zauważyłem że te czujniki mają różną końcówkę numeru B, C, D. Czy ktoś się orientuje czym się różnią?
Chodzi mi bardziej żeby był też czujnik zmierzchu i działał u mnie Leaving/Coming Home.
Dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
By jihaad -  17 mar 2020, 21:05
 dolnośląskie
#280489
Przecież miałeś link: https://forums.vwvortex.com/showthread. ... it-Success

Nie chce mi się całego czytać po to, żeby odpowiadać tobie na pytania, ale jest tam np. wyjaśniona kwestia różnicy między wersją B i C czujnika. Pewnie są tam również odpowiedzi na inne twoje pytania.
Awatar użytkownika
By Maxiu133 -  18 mar 2020, 2:57
 śląskie
#280496
O co Wam Panowie chodzi? Macie problem że szukam pomocy? Może nie znam angielskiego?
yox2014 pisze:... przestan chłopu nawet "dziekuje" przez gardło nie przechodzi, skoro wie lepiej od ETKA to niech robi :tooth:
Kto powiedział że wiem lepiej? Skoro nie masz ochoty pomóc to daruj sobie ten komentarz bo tylko przeszkadzasz i prowadzisz do konfliktu kolego yox2014.
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
By jihaad -  18 mar 2020, 8:21
 dolnośląskie
#280497
Translatorem się wspomagaj.

To nie tak, że nikt ci nie chce pomóc, ale to jednak forum golf V, a ty masz platformę MQB i to dużo zmienia w elektryce.
Na tym anglojęzycznym forum gość zmienił TYLKO czujnik i bez kodowania nawet zaczął pracować czujnik deszczu. Nie ma tam mowy jednak o czujniku zmierzchowym (całego nie czytałem). Może zadziała również po zmianie przełącznika? Może trzeba będzie zakodować? Nie wiadomo.

Na twoim miejscu zacząłbym jednak od kupna czujnika "C" i zamontowania. Do tego wyłącznik świateł AUTO.

Może spróbuj poszukać czegoś na polskich forach tourana, tiguana czy podobnych w twoim roczniku, bo to te same lub mocno zbliżone platformy i elektryka działa tak samo.
Awatar użytkownika
By yox2014 -  18 mar 2020, 18:41
 spoza Polski
#280502
Maxiu133 pisze:
18 mar 2020, 2:57
... bo tylko przeszkadzasz i prowadzisz do konfliktu kolego yox2014.
Pozdrawiam serdecznie
... noż q... dostał odpowiedż nawet z ilustracją i ani dzieki ani pocałuj mnie w d... :tooth:
... zakładaj 3 w 1, jesli kupisz uzywkę i bedzie zakodowana funkcja zmierzchu i deszczu wtedy obejdzie sie bez kodowania, jednak ktos mógł z którejś funkcji nie korzystac wtedy sobie zakodujesz :yes2:
... co do kabelków to nic nie dokładasz, tam są tylko 3 czyli +/- i "LIN"
... oczywiscie do pełni szcześcia (leaving/coming home) potrzebny wyłącznik z "auto" :D