Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Maciej91 -  04 paź 2020, 14:05
 kujawsko-pomorskie
#283607
wojtas4589 pisze:
04 paź 2020, 13:15
Czujnik nasłonecznienia ma wskazania 0.0 może coś z nim nie tak, chociaż gdy nie oddziaływuje na niego słońce to pewnie takie wartości powinien pokazywać. Jak miałeś błąd silniczka v71 to powinieneś do niego zajrzeć, a najlepiej kupić potencjometr i wymienić, bo kosztuje on grosze.
V71 mógłby być odpowiedzialny za brak grzania??
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  04 paź 2020, 14:33
 warmińsko-mazurskie
#283608
Maciej91 pisze:V71 mógłby być odpowiedzialny za brak grzania??
Jest to silniczek od obiegu zamkniętego, a czy to ma wpływ... W jakimś stopniu pewnie ma, climatronik to dość skomplikowane ustrojstwo, być może aby nagrzać w środku musi przymknąć klapę aby powietrze z zewnątrz nie dostawało się do wnętrza maksymalnym pędem i już będą problemy. To tak jakby próbować nagrzać mieszkanie z otwartymi oknami zimą. Tak mi się bynajmniej wydaje :pepsi:
Awatar użytkownika
By Maciej91 -  05 paź 2020, 11:13
 kujawsko-pomorskie
#283620
wojtas4589 pisze:
04 paź 2020, 14:33
Maciej91 pisze:V71 mógłby być odpowiedzialny za brak grzania??
Jest to silniczek od obiegu zamkniętego, a czy to ma wpływ... W jakimś stopniu pewnie ma, climatronik to dość skomplikowane ustrojstwo, być może aby nagrzać w środku musi przymknąć klapę aby powietrze z zewnątrz nie dostawało się do wnętrza maksymalnym pędem i już będą problemy. To tak jakby próbować nagrzać mieszkanie z otwartymi oknami zimą. Tak mi się bynajmniej wydaje :pepsi:
Wydaje mi się że to może mieć jakąś pośrednią przyczynę, ale jak włączę reset klap to nie ma ani ruchu ciepłego powietrza.
Jest gdzieś główna klapa co rozdziela powietrze od nagrzewnicy ?
By Paweł1991 -  05 paź 2020, 14:44
 śląskie
#283626
Cześć mam problem z klapa bagażnika jest zamknięta A swieci kontrolka otwartych drzwi na liczniku ,A gdy otworzę bagażnik to kontrolka gaśnie co to panowie może być ? Z góry dziękuję i pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Maciej91 -  12 paź 2020, 10:38
 kujawsko-pomorskie
#283728
wojtas4589 pisze:
04 paź 2020, 14:33
Maciej91 pisze:V71 mógłby być odpowiedzialny za brak grzania??
Jest to silniczek od obiegu zamkniętego, a czy to ma wpływ... W jakimś stopniu pewnie ma, climatronik to dość skomplikowane ustrojstwo, być może aby nagrzać w środku musi przymknąć klapę aby powietrze z zewnątrz nie dostawało się do wnętrza maksymalnym pędem i już będą problemy. To tak jakby próbować nagrzać mieszkanie z otwartymi oknami zimą. Tak mi się bynajmniej wydaje :pepsi:
No to silniczek v71 wymieniony... dzisiaj zrobie test czy grzeje.

Dodano po 23 godzinach 4 minutach 22 sekundach:

Po wymianie silniczka jest ok :) ale tylko na grzałce elektrycznej jak przechodzi na zasilanie z nagrzewnicy robi się chłodno :( można temu jakoś zaradzić ? wydaje mi się że jak złapałem za te rurki co idą do nagrzewnicy to obie były ciepłe... jeszcze raz sprawdzę po nagrzanym silniku :)

Dodano po 38 minutach 38 sekundach:

Dobra wyprzedzam ale, pytanie czy przy wymianie nagrzewnicy trzeba zlać płyn czy obędzie się bez tego :) ?
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  13 paź 2020, 11:18
 warmińsko-mazurskie
#283742
Zdejmij ten plastik z boku obok fotela, trzyma się na jednej śrubce która jest za zaślepka obok gazu, za nim jest nagrzewnica, zobacz czy jest gorąca i trochę wyżej silniczek V158 pisałeś że też miałeś taki błąd, może warto w nim też zmienić potencjometr.
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  13 paź 2020, 11:36
 dolnośląskie
#283743
Prawdopodobnie zakamieniona nagrzewnica.
Odkrec ten plastik jak radzi kolega @wojtas4589 i na rozgrzanym silniku zlap za rurki nagrzewnicy. Jesli na pracujacym silniku jestes w stanie trzymac rece na obu rurkach to nagrzewnica do wymiany.
Troche plynu zleci ale nie wszystko. Potrzebujesz z 2 litry na uzupelnienie. Odpinasz doprowadzenie od strony grodzi silnika, zlewasz plyn ok 1 litr a reszta juz od strony samej nagrzewnicy wrwnatrz auta. Robilem wymiane w zeszlym roku w 7 letnim aucie. Po wymianie jest bosko cieplo :pepsi:
Awatar użytkownika
By Maciej91 -  14 paź 2020, 13:33
 kujawsko-pomorskie
#283746
A-R-T-U-R pisze:
13 paź 2020, 11:36
Prawdopodobnie zakamieniona nagrzewnica.
Odkrec ten plastik jak radzi kolega @wojtas4589 i na rozgrzanym silniku zlap za rurki nagrzewnicy. Jesli na pracujacym silniku jestes w stanie trzymac rece na obu rurkach to nagrzewnica do wymiany.
Troche plynu zleci ale nie wszystko. Potrzebujesz z 2 litry na uzupelnienie. Odpinasz doprowadzenie od strony grodzi silnika, zlewasz plyn ok 1 litr a reszta juz od strony samej nagrzewnicy wrwnatrz auta. Robilem wymiane w zeszlym roku w 7 letnim aucie. Po wymianie jest bosko cieplo :pepsi:
Wymieniałeś na nową odrazu ??
Są jakieś dwa typy ??
https://www.iparts.pl/czesc/nagrzewnica ... tml#100347
albo
https://www.iparts.pl/czesc/nagrzewnica ... tml#100347
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  14 paź 2020, 23:28
 dolnośląskie
#283759
Nie mialem zadnych bledow na kompie. Sprawdzalem czujniki temperatury, zamienialem miejscami i nic. Rozebralem oslone, sprawdzilem co siedzi i to samo zamowilem wraz z nowymi mocowaniami i uszczelkami. I jak reka odjal.

Dodano po 8 minutach 16 sekundach:
Strona 9 i 10 tego tematu jest moja historyjka
https://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?p=278491#p278491

Dodano po 11 minutach 50 sekundach:
Zerknij sobie na kilka filmow to zrobisz to sprawnie i bezproblemowo
https://youtu.be/CmHGL9JITdA
https://youtu.be/JQW9tRghcIk
By Grzechooo -  28 gru 2023, 21:57
 lubelskie
#290804
Witajcie, nie wiem czy ktoś tu zagląda, ale jestem zmuszony odświeżyć temat grzania w aucie Golf 5 1.9 TDI 2006

Otóż tak, od roku jest następujący problem grzania że z nawiewów środkowych leci Chłodne powietrze ale tylko gdy jadę ponad 100km/h i jest ponad 2k obrotów, climatronic ustawiony jest wtedy na 23 st. Tak samo jak wyłączę całkiem climatronic OFF To i tak leci powietrze nadal.

Auto zostało wstawione na warsztat, mechanik uznał że to wina nagrzewnicy, została ona wymieniona, problem dalej jest ten sam. ( Dałem sobie z tym spokój ponieważ jestem uzależniony od auta więc nie mogłem ciągle zostawiać auta na warsztacie ) - po wymianie nagrzewnicy zaczęła on strasznie się rozgrzewać, a właściwie jej obudowa/ Osłona tak że czułem jak rozgrzane są plastiki.- TA SYTAUCJA MIALA MIEJSCE W STYCZNIU.

W maju 2023r. Oddałem auto na warsztat na zawieszenie i właśnie żeby mechanik zerkał na to ogrzewanie, znalazł błędy silniczków od sterowania powietrzem, WYMIENIL SILICZKI STEROWANIA POWIETRZEM ORYGINALNE. + JAKIS INNY SILNICZEK (ROWNIEZ OD NAWIEWÓW V158 BODAJZE.)- O ILE DOBRZE PAMIETAM TO WLASNIE TEN.

Listopad/ grudzień auto na warsztacie problem nadal z tym z ogrzewaniem. Warsztat saprawdzal i uznali że problemem jest pompa wody, reszta sprawna, ok.. zrobili cały rozrząd razem z pompą wody.

Po odebraniu autka i przejechaniu się a drodze szybkiego ruchu grzeje się już wszystko w środku, obudowa nagrzewnicy, kolumna kierownicy, i wszystkie plastiki pod kierownica również są bardzo gorące.


Dodatkowo powietrze ciepłe leci tylko wtedy gdy nie przekraczam obrotów 2 tys. Lub gdy się nie rozgrzeje do 90 stopni. Climatronic musi być ustawiony na 29st. Lub na HI wtedy leci też ciepło. Teraz zauważyłem że ubywa płynu chłodzącego. Wszystko pod kierownicą jest nadal mocno rozgrzane


W międzyczasie wymieniony został również termostat i oringi/ uszczelki nagrzewnicy.

4 warsztaty nie wiedzą w czym jest nadal problem.

Dlatego postanowiłem napisać tutaj i dowiedzieć się czegokolwiek już bo trochę golfik zaczyna.mi dzialac na nerwy, :wall:
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11