Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By soja -  29 sty 2021, 22:39
 zachodniopomorskie
#284952
Odświeżam temat, bo chcę prosić Was o pomoc.
Montuję lusterka zewnętrzne fotochrom. Kostki do obu są 2-pinowe: dla wiązki od lusterka wewnętrznego i masy.
Mam kilka pytań-

- Skąd wziąć masę najlepiej
- Czy trzeba też ciągnąć kable do sterownika drzwi?
By soja -  30 sty 2021, 12:58
 zachodniopomorskie
#284957
Dziekuję, ale chodzi mi o to, że w oryginale z lusterka wewnętrznego idą po dwa kable bezpośrednio do wtyczki w lusterkach wewnętrznych i nie idą z kostki 6-pinowej w lusterku wewnętrznym tylko chyba bezośrednio z "wnętrza" lusterka wewnętrznego.
By soja -  01 lut 2021, 15:36
 zachodniopomorskie
#284993
Cześć Arturo . Dziękuję, ale zobacz ten schemat. Wynika z niego, że do lusterek zewnętrznych kable nie idą bezpośrednio z lusterka wewnętrznego (piny 4 i 5) tylko od sterownika drzwi. A z lusterka wewnętrznego idą do kostki w słupku A. Stąd moje wątpliwości. Nikt z tego co widzę nie założył kabli bezpośrednio od lusterka wewnętrznego do zenętznych. Stąd moje wątpliwości
Schemat podany ze strony vwpassat.
Obrazek
By soja -  05 lut 2021, 16:32
 zachodniopomorskie
#285028
Dzień dobry

Mam już lusterko bezramkowe z uchwytem psującym do mk5. Lustrko jest 6ipinowe, bo od razu ma wyjście do lusterek zewnętrznych fotochrom. Wkrótce montuję.
Ale mam pytanie do osób, które montowały takie lusterko bezramkowe. Oryginalna kostka w nim jest 8-pinowa (możliwość zamontowania line asist itp, bo to z nowszych wers vw ). I dlatego ta kostka jest trochę za duża, aby wejść w tą szynę.
Czy zostawiliście tak, bo pokrycie to zasłoni, czy zakładaliście kostkę ze starego lustra? Tylko, czy to jest ten sam rodzaj pinów? Czy będą pasowały do pinów żeńskich w wiązce, która idzie z podsufitki?

Obrazek
Obrazek
Obrazek