Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Krzycho -  09 lip 2015, 23:10
 małopolskie
#184942
kurcze a mam teraz sam silnik do sprzedana bo się znajomemu rozsypała maglownica...
By Bartas -  09 lip 2015, 23:12
 kujawsko-pomorskie
#184944
Krzycho pisze:kurcze a mam teraz sam silnik do sprzedana bo się znajomemu rozsypała maglownica...
juz go nie denerwuj ;p
Awatar użytkownika
By SZARWUS -  09 lip 2015, 23:16
 małopolskie
#184945
Krzycho pisze:kurcze a mam teraz sam silnik do sprzedana bo się znajomemu rozsypała maglownica...
A ja maglownice ze zje..... Silnikiem zostawiłem w warsztacie :D
Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, teraz mam magiel po niedużym przelocie, nowe drążki, końcówki. No ale w sumie 1000 strzelił. A mogły być za to progi i lotka w kolorze :(
By Marcelix -  10 mar 2024, 11:37
 podlaskie
#290933
Witam. Mam problem ze wspomaganiem s moim Golfie (Golf V Plus 1.9 TDI 2005r.) Elektryk który mi to naprawia chyba sobie z tym nie poradzi. Od początku:
Padło wspomaganie, Komp pokazał błąd 01309 Sterownik układu wspomagania kierownicy (J500)
Brak sygnału, brak komunikacji. Oryginalny moduł to 1K1 909 144 H. Kupiłem używany z literką "M" po zamontowaniu i sprawdzeniu wszystkich przewodów, bezpieczników, połączeń (wszystko drożne) Nadal to samo - nie ma komunikacji z modułem. Elektryk twierdzi że trzeba kupić taki sam jak był tzn. z literką H. Tak więc zrobiłem, kupiłem używkę niby sprawną i dalej to samo. Elektryk upiera się że to musi być tej samej generacji, bo ten co kupiłem był z 2009r. Tutaj czytam że można zamontować nowszy do literki M. Czy rzeczywiście ten "fachowiec" ma rację? Wydaje Mi się że chyba trzeba zmienić elektryka na nowszej generacji ;-)
Awatar użytkownika
By Dziadek13 -  10 mar 2024, 14:47
 śląskie
#290934
Możliwe przyczyny

* Okablowanie/złącza od/do modułu sterującego wspomagania kierownicy (J500) uszkodzone/luźne
* Moduł sterujący wspomagania układu kierowniczego (J500) jest uszkodzony

Możliwe rozwiązania

* Sprawdź okablowanie/złącza od/do modułu sterującego wspomagania kierownicy (J500)
* Wymień moduł sterujący wspomagania układu kierowniczego (J500)
Jeśli chodzi o złącza to tam lubi zbierać się woda i wszystko zielenieje i gnije.
Np to pooglądaj.
https://www.youtube.com/watch?v=R4ZDqucYI2s
I tu pod koniec filmu.
https://www.youtube.com/watch?v=DN4v8AM34W0
By Marcelix -  10 mar 2024, 16:50
 podlaskie
#290935
Dzięki za odzew. Te filmy już oglądałem na samym początku problemu. Niestety mój pierwotny moduł jest w kiepskim stanie, ponieważ dostał strzała od kamienia i trzeba szukać drugiego, a tak naprawdę trzeciego. Wszystko o czym piszesz zostało posprawdzane dwa razy. Brak komunikacji z modułem. No nic, będę szukał kolejnego modułu i lepszego elektronika.
By Giorgio7 -  14 mar 2024, 13:44
 małopolskie
#290939
Przy problemie J500 jest jeszcze jedna przyczyna, którą może być wadliwy czujnik kąta skrętu.

W swoim aucie wymieniałem, nr katalogowy to: 1K0959654


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk