Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  13 kwie 2021, 19:21
 śląskie
#285858
@Damiansta1986
Modul kupujesz taki sam jak do golfa.
Spis pasujących modułów jest na 1 stronie tego tematu w 1 poście.
Jeśli chcesz multi to masz dwie opcje.
Multi tylko do obslugi radia wtedy manetka prawa z obsl licznika.
Multi nowszego typu z gwiazdka po lewej stronie. Wtedy obsl licznk z kierownicy. Manetka prawa zwykła.
Co do licznika to zapewne pasują wszystkie co sa z dużym lcd. Nr jest raczej bez znaczenia
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  15 kwie 2021, 9:13
 warmińsko-mazurskie
#285881
Dexter23pl pisze:Wydaje mi sie ze "B" to modul pod stary typ multi.
Tak, miałem ten moduł w oryginale z multi do obsługi radia, ale wstawiłem później multi do obsługi fisa, zmieniłem manetkę na zwykłą i o dziwo wszystko działało, przynajmniej w moim przypadku.
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  15 kwie 2021, 10:17
 warmińsko-mazurskie
#285883
Dexter23pl pisze:
15 kwie 2021, 10:09
@wojtas4589 czyli po prostu różnica jest w module w kierownicy do guzików multi . moduł pod kierownicą w takim razie tylko odbiera sygnały :pepsi:
Może tak być, nr tych modułów w kierownicy były inne.
By 53b3q -  02 maja 2021, 21:40
 mazowieckie
#286027
Witam.
Z racji wolnego wkoncu wziąłem się za tą kierownicę. Niestety na razie bez powodzenia.
Zamontowany został inny moduł, a mianowicie z końcówką BP. Przerobiony został kabel airbag według schematu. Dołożone zostały przyciski. Po złożeniu wszystkiego podłączony został komp i ustawione zostało kodowanie modułu na 0003042. Wydaje mi się, że właśnie takie powinno być kodowanie.
Mam manetki lewa z tempomatem, a prawa z przyciskami do sterowania MFA.
W tej chwili brak jest klaksonu, multifunkcyja nie działa wcale, przyciski kierownicy migają.
Tempomat nie działał mi na wcześniejszym module, na tym też jeszcze nie działa. Ale też będę chciał się z nim uporać.
Proszę o podpowiedź co można zrobić by doprowadzić to do działania.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  02 maja 2021, 22:00
 śląskie
#286029
jesli podśw guzików miga to problem jest w nie prawidłowo zrobionej przerobionej wiazce airbag w kieorwnicy. ewent moduł BP uszkodzony lub taśma zawijak choć to małoprawdopodobne.
By 53b3q -  02 maja 2021, 22:13
 mazowieckie
#286030
Rok auta 2007. Mam kierownicę 3-ramienna bez multifunkcji. W kierze wycinałem piankę itp by zrobi miejsce na przyciski. Przyciski kupiłem z allegro, z lewej jest głośniej i ciszej oraz tel i gwiazdka. Z prawej strzałki oraz menu i ok. Wiązkę przerabiałem bo moja oryginalna to ta bez multi i przerabiałem na tą z multi.
Przerabiałem według tego https://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=52&t=7118
Wiadomo mogła być pomyłka choć pilnowałem tego i sądzę, że zrobiłem to okey. Jutro jeszcze raz dokładnie posprawdzam.
Dodam jeszcze, że nie działa mi klakson oraz mam kilka kontrolek na liczniku. Kontrolka od wspomagania, od trakcji i chyba od ciśnienia opon choć nie mam chyba czujników w kołach.
Czy jeśli zmienię na stary moduł to klakson powinien powrócić? Bo jak wróci to może będzie wskazywać winę po stronie modułu. A jak nadal będzie źle to może jednak wiązka.
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  02 maja 2021, 22:57
 warmińsko-mazurskie
#286031
Zamontuj prawą manetkę bez obsługi mfa i daj kodowanie 0002022, jak dobrze zrobiłeś wiązkę to powinno działać. Kontrolkami się nie przejmuj, po zmianie modułu trzeba wykonać adaptacje.
Jaką masz manetkę tempomatu, bo są dwa rodzaje, podaj jej numer albo pokaż grafikę na manetce.
By 53b3q -  02 maja 2021, 23:19
 mazowieckie
#286032
Na razie nie mam manetki bez obsługi mfa, jeśli będzie trzeba to dokupię.
Co do lewej manetki to wygląda tak jak na tym obrazku https://a.allegroimg.com/s1024/0cc486/c ... 76aea50a9d
Co do kodowania to nie powinno być z końcówką 42? Pytam gdyż tak miałem na poprzednim module. Było 0000042. Mam przecież komputer (mfa) no i tempomat.
Oczywiście spróbuję jutro zrobić takie jak napisałeś.
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  02 maja 2021, 23:36
 warmińsko-mazurskie
#286034
Manetkę tempomatu masz dobrą. Powinno być 2022. Manetka prawa bez obsługi fisa.
Może będzie działać 2042 i manetka z obsługą fisa ale nie musi i nie powinno tak być, albo robisz obsługę fis z kierownicy albo z manetki. Chcesz to próbuj, niektórzy pisali, że im taki dubel działała
  • 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 91