Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  27 wrz 2015, 23:50
 śląskie
#194172
A-R-T-U-R pisze:
ratman123 pisze:
soja pisze:Czy już ktoś ogarnął temat elektrycznych szyb z tyłu :?:
Udało mi się zamontować, w razie pytań pisz :)
To opisz prosze jakie graty sa potrzebne i jakie koszty sa z tym modem zwiazane
Dokladnie. ... na PW to mozna sie umuwic na xxx kawę itp he he
By adek -  28 wrz 2015, 11:53
 łódzkie
#194195
A-R-T-U-R pisze:
ratman123 pisze:
soja pisze:Czy już ktoś ogarnął temat elektrycznych szyb z tyłu :?:
Udało mi się zamontować, w razie pytań pisz :)
To opisz prosze jakie graty sa potrzebne i jakie koszty sa z tym modem zwiazane
Dokładnie, wiedza użyteczna dla dużej ilości osób :)
By ratman123 -  28 wrz 2015, 20:37
 śląskie
#194256
A-R-T-U-R pisze:
ratman123 pisze:
soja pisze:Czy już ktoś ogarnął temat elektrycznych szyb z tyłu :?:
Udało mi się zamontować, w razie pytań pisz :)
To opisz prosze jakie graty sa potrzebne i jakie koszty sa z tym modem zwiazane
Potrzebne części:
-blachy z prowadnicami pod elektryczne szyby (udało mi się kupić po 30 zł/szt)
-silniczki (udało mi się kupić po 30 zł/szt)
-wiązki drzwi (udało mi się kupić po 20 zł/szt)
-boczki drzwi (udało mi się kupić w ładnym stanie za 100 zł z przesyłką)
-panel sterowania 4 elektrycznymi szybami (dałem 100 zł )
-wiązka do drzwi kierowcy łącząca panel sterowania szybami z silniczkiem

To są wszystkie części niezbędne do zamontowania tylnych elektrycznych szyb, od strony elektrycznej trzeba podłączyć 3 kable, w zależności od roku produkcji podłączenie wygląda inaczej. W moim przypadku mam auto wyprodukowane w drugiej połowie 2007 r modelowo musiałem podpiąć kabel zasilający do bezpiecznika 32 (30A) i 2 kable CAN (niski i wysoki). W autach powyżej 2008 r podłączenie wygląda inaczej, z tego co się dowiedziałem są też 3 kable, w tym 2 zasilające i 1 magistrali LIN.

Bardzo ważne, żeby sprawdzić przed zakupem, której generacji ma się silniczki zamontowane gdyż występują 3 generacje. 1 i 2 generacja współpracuje ze sobą, natomiast generacja 3 współpracuje tylko z 3 generacją są to informacje znalezione na różnych forach. W moim przypadku nie sprawdziła się ta zasada gdyż miałem z przodu silniczki 3 generacji i działają z silniczkami 1 generacji!

Dodatkowo przed zakupem należy zweryfikować czy podłączenie będzie po Canie albo magistrali LIN, można to poznać po ilości kabli w słupkach drzwi tylnych.

W razie pytań, wątpliwości służę pomocą :)
By i@maciej -  18 kwie 2016, 20:05
 wielkopolskie
#224982
Mam prośbę. Czy jest możliwość ustalenia jaką generację silniczków mam w swoim golfie na bazie nr VIN ? Auto jest z 2008 roku z VINem kodowanym na 2009, ale nie wiem jakich silniczków szukać ;) Pozdrawiam
By i@maciej -  29 kwie 2016, 23:07
 wielkopolskie
#226406
Co może być przyczyną, że zestaw złożony z silniczków na przodzie z końcówką AR nie współpracuje z zestawem silniczków na tył o końcówce P ?
Oba zestawy są 3 generacją, więc tym większe zdziwienie ...
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  30 kwie 2016, 10:25
 śląskie
#226419
i@maciej pisze:Co może być przyczyną, że zestaw złożony z silniczków na przodzie z końcówką AR nie współpracuje z zestawem silniczków na tył o końcówce P ?
Oba zestawy są 3 generacją, więc tym większe zdziwienie ...
A instalację na tył masz pod 3 gen? komfort zmieniony ?
By i@maciej -  30 kwie 2016, 15:19
 wielkopolskie
#226451
komfort obsługiwał 4 szyby więc tylko dokodowano tylne szyby.
Instalacja zmieniona pod 3 gen.
Silniczki do szyb mam od passata. Czy to coś zmienia (końcówka P)?
Dostałem zestaw 4 silniczków z końcówką E i po podłączeniu okazuje się że jest dokładnie tak samo - działa tylko przód, a tył nie...
By i@maciej -  01 maja 2016, 12:58
 wielkopolskie
#226534
Mam 2 komplety silniczków z końcówką P(od Passata) i jeden komplet od Golfa(4 sztuki z końcówką E). Po podłączeniu jednego kompletu na tył z końcówką P gaśnie Climatronic i włącza się wentylator chłodnicy.
Po podłączeniu drugiego kompletu działa tył, ale tylko bezpośrednio. Polega to na tym że mogę szyby otwierać za pomocą guzików z tyłu, VCDS widzi komunikację z silniczkami na tyle, ale nie są podświetlane przyciski z tyłu i nie mogę sterować nimi z panelu kierowcy.
Po podłączeniu całego zestawu silniczków od golfa działa tylko przód, a tył nie jest sterowalny nawet bezpośrednio na przyciskach z tyłu ...
Niezłe jaja :)
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  01 maja 2016, 13:54
 śląskie
#226540
coś jest może z can.
jesli klimatronik gaśnie to brak jest komunikacji, jakieś zwarcie, zła pinologia itp. wtedy went na chłodnicy działa na max. Panel klimatyzacji jest podłączony równolegle pod can modułu komfortu.
By i@maciej -  04 maja 2016, 20:17
 wielkopolskie
#226912
Kupione silniczki od golfa w końcu zadziałały. Niestety nie byłem obecny przy przerabianiu wiązki ale ogółem chodziło o pinologię w słupku.
W dalszym ciągu jednak nie mam podświetlanych tylnych przycisków podnoszenia szyb :(
By Benekf -  17 lip 2016, 21:08
 małopolskie
#234412
Witam.
Jestem w trakcje zakładania elektryki do tylnych drzwi.
Poszukuje schematów elektrycznych oraz rozpiskę pinów w złączu w drzwiach.
Poniżej foto starej wtyczki (górna) i nowej (dolna).
Silniki z przodu 2 generacji.
Obrazek