Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
#281276
Dexter23pl pisze:
02 maja 2020, 12:54
Napisz jaki byl modul wcześniej i jaki zamontowałeś.
Robiłeś adaptacje w kanale 60 po wpisaniu security code?
Moduł 1k0953549
Nowy moduł 1k0953549A
Manetka od tego modułu nie mam kodu ale razem z modułem wyjęta
Nie mam VCDS do kodowania mam box z delphi i tam jest opcja kodowania tego czujnika w kanale 60
Opcja wyglada następująco
Podłączam komputer
Wybieram abs łącze się wybieram opcje login wpisuje kod 40168 komunikat wartość zapamiętana
Przechodzę od opcji inicjacja czujnika kąta skrętu wybieram tą opcje i zatwierdzam
Następnie odpalam auto jadę kawałek kierownica max w lewo,prostuje,max w prawo,prostuje i kawałek do przodu i nic...
By Dziad_Bieszczadzki -  05 maja 2020, 17:03
 zachodniopomorskie
#281354
czołem koledzy!
Mam pytanko - po wielu latach i tysiącach km zmądrzałem do tego, żeby doposażyć mojego Golfa w tempomat. Co roku jadąc na wakacje do Chorwacji kląłem pod nosem i mówiłem, że teraz to już na pewno założę i wreszcie nadszedł czas.. :D Próbuje razem z kolega temat rozkminić ale od natłoku informacji łeb mi pęka.
Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia czy potrzebuje tylko wymiany manetki i kodowania czy jakiś większych przeróbek? Da się jakoś nr modułu kierownicy sprawdzić bez jej rozbierania?

moduł komfortu - 3C8 937 049 D
wersja - Trendline
rok - 2008
1.9 TDI/105KM
kierownica multifunkcyjna

Najchętniej zleciłbym to jakimś fachowcom ale nie mogę nikogo namierzyć ze Szczecina i okolic.
  • 1
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 80