Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By team-am -  04 lut 2009, 21:31
 łódzkie
#14571
Odnosnie w³asnych czesc.
Ostatnio zmienia³em rozrz±d u siebie, kupi³em go w ASO VW wszystko ori zapakowane itd ale zmienia³em w innym ASO (Skody) w swojej miejscowosci zeby bylo na miejscu. Przy wbijaniu wymiany w ksiazke kierownik poinformowa³ mnie ze nie ma to sensu poniewaz sam dostarczy³em czesci i on nie wie czy sa oryginalne, jakiego pochodzenia itd (mimo ze wszystko ladnie w pude³kach zapakowane) :roll: Po krotkiej wymianie zdañ stanê³o na tym ¿e wbi³ mi piecz±tke ale z dopiskiem "Czesci dostarczone przez klienta"

Swoj± drog± w moim ASO rozrz±d by³ dro¿szy o 200z³ :evil:

Pozdr
Awatar użytkownika
By fredric -  04 lut 2009, 22:01
 mazowieckie
#14576
no to u mnie nie bylo problemu.ale jak wiadomo co serwis to inne zdanie.
By chomik -  05 lut 2009, 13:46
 warmińsko-mazurskie
#14596
team-am pisze: Przy wbijaniu wymiany w ksiazke kierownik poinformowa³ mnie ze nie ma to sensu poniewaz sam dostarczy³em czesci i on nie wie czy sa oryginalne, jakiego pochodzenia itd (mimo ze wszystko ladnie w pude³kach zapakowane)
W sumie to trochê im siê nie dziwie, w tych czasach wszystko mo¿na podrobiæ jak to g³ównie jest z olejami je¶li kupujemy niewiadomego pochodzenia. Z drugiej strony 200z³ piechot± nie chodzi ;)

Ciekawe jakby¶ przedstawi³ mu dowód zakupu co by powiedzia³?
Awatar użytkownika
By krz_p -  05 lut 2009, 18:57
 wielkopolskie
#14603
chomik pisze: Ciekawe jakby¶ przedstawi³ mu dowód zakupu co by powiedzia³?
¿e, czê¶æ nie poczodzi z oficjalnej sieci dystrybucji VW albo autoryzowanego ASO itp.
zawsze idzie co¶ wymy¶liæ
Awatar użytkownika
By team-am -  05 lut 2009, 19:56
 łódzkie
#14606
krz_p pisze:
chomik pisze: Ciekawe jakby¶ przedstawi³ mu dowód zakupu co by powiedzia³?
¿e, czê¶æ nie poczodzi z oficjalnej sieci dystrybucji VW albo autoryzowanego ASO itp.
zawsze idzie co¶ wymy¶liæ
Nie musi du¿o my¶leæ, mam faktury na rozrz±d ale przecie¿ na nich nie ma podanego konkretnie nr seryjnego itp który jednoznacznie identyfikowa³by ten rozrz±d. Jest tylko napisane co kupione i tyle, czyli teoretycznie wed³ug pracownika ASO moglbym kupic rozrz±d w ASO, drugi jaki¶ nieoryginalny i jak± on ma pewno¶æ który jest który. Temat rzeka ;)
By Krzysiekk85 -  13 lut 2009, 17:45
 -------
#14807
U mnie jest problem nastêpuj±cy:
Wersja trendline 1.9, bez komputera,2004r.
Podjecha³em na Balick± do elektromechnika, pod³±czy³ siê, powiedzia³ ¿e trzeba wymieniæ modu³ bo ten który mam nie obs³uguje tempomatu.
Szybko uda³o mi siê znale¼æ odpowiedni modu³ 1K0953549AM oraz prze³±cznik z tempomatem 1K0953513A.
Wieczorem zabra³em siê za rozkrêcanie kierownicy i po dwóch godzinkach monta¿ zakoñczony, pozosta³o podjechaæ do elektryka i pod³±czyæ siê pod komputer.
Wyjecha³em z gara¿u, a tu niemi³± niespodzianka-brak wspomagania-my¶lê...nowy modu³, pewnie trzeba wprogramowaæ ¿eby wspomaganie dzia³a³o. Prze³±czenie tempomatu w pozycje on skutkuje sekundowym zapalenie siê kontrolki tempomatu.

Pojecha³em na balick± i tam troszeczkê siê rozczarowa³em. Po pod³±czeniu pod komputer szefu stwierdzi³, ¿e prze³±cznik tempomatu jest uszkodzomy,nie dzia³a-trzeba kupiæ inny.. Przy wspomaganiu co¶ pogrzeba³ i powiedzia³, ¿e po przejechaniu 5km powinno zacz±æ dzia³aæ...-niestety nic z tego.

Co radzicie? Kupowaæ kolejny prze³±cznik? S³ysza³em, ¿e podobnie jak w Golfie 4 jest jaka¶ wi±zka T20 i tam trzeba co¶ po³±czyæ...
Co robiæ? Kupiæ drug± manetkê?
Oczywi¶cie pojadê jeszcze raz do tego elektryka ¿eby jeszcze raz spojrza³ na wspomaganie bo co¶ mu "nie posz³o".
By Wiesiek74 -  13 lut 2009, 19:20
 dolnośląskie
#14811
Czy wpio³e¶ kabelek od modu³u kierownicy do ECU?
By Krzysiekk85 -  13 lut 2009, 22:06
 -------
#14820
nie wpia³em bo elektryk powiedzia³ mi, ¿e nic nie trzeba podpinaæ. jutro postaram siê rozgrzebaæ samochód i pod³±czyæ ten przewód.
Trochê siê boje podpinaæ ten kabelek bo nie znam siê na elektryce i nie chce czego¶ zepsuæ.
By remik71 -  13 lut 2009, 22:22
 -------
#14821
Brak wspomagania - trzeba przeprowadziæ adaptacjê czujnika G85 - skrêtu
By Krzysiekk85 -  15 lut 2009, 0:15
 -------
#14870
Dzia³± :mrgreen: Co prawda sporym problemem jest pod³±czenie tego przewodu je¶li nie ma siê odpowiednich wtyków ale wkoñcu siê uda³o.
By dareckiigo2 -  03 mar 2009, 18:38
 dolnośląskie
#15401
ja u siebie nie posiadam niebieskiej kostki, czy to zanczy ¿e nie bêdzie dzia³a³ zamonowany tempomat?
By Łuki -  01 sty 2010, 11:50
 -------
#20063
Witam,
mam pytanie - co potrzeba do doposażenia mkV w tempomat ? czy wystarczy sama manetka i programowanie, czy jest to wyższa szkoła jazdy już ? auto posiada MFA
Awatar użytkownika
By nemesis -  01 sty 2010, 19:12
 -------
#20077
nie bedzie potrzeby z modułem bo jak nie masz pinu to do zestawu jest dołaczony kabelek i sam mozesz sobie go poprowadzić do złączki w ścianie grodziowej wszytsko masz na manualu :)
Awatar użytkownika
By Danielo -  02 sty 2010, 11:48
 dolnośląskie
#20088
ja u siebie z jakis miesiac temu zakladalem tempomat i zmienialem rowniez modul ( przy okazji montazu kompa pokladowego) i nie wiem czy nie trzeba rowniez zmieniac modulu kiedy auto nie posiada zadnego kompa . Jak by nie patrzyc sygnal z manetek przechodzi przez modul kierownicy i moze byc tak ze nie kazdy modul obsluguje tempo . pozdro !
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 80