Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Tyson -  27 sty 2010, 21:46
 mazowieckie
#21018
dzisiaj bylem w ASO i tylko nadmienilem slowem czy daloby zrobic i nie zdarzylem sie obejrzec, a mechanik juz siedzial z laptopem i aktywowal mi dzienne w mijania (ameryka polnocna), ale niestety nie wiedzial jak sie zmniejsza natezenie swiatla :/
Ustawil mi takze taka funkcje, ze jak pada deszcz, a szyby sa otwarte to same sie zamykaja - sam mi to zaproponowal :) nie wzieli za to ani grosza :P
Awatar użytkownika
By Tyson -  29 sty 2010, 12:17
 mazowieckie
#21114
wlasnie przeczytalem rozporzadzenie Ministerstwa Infrastruktury i wychodzi na to ze w naszych golfach jak sa wlaczone przednie swiatla (do jazdy dziennej) to musza tez swiecic sie tylne swiatla i oswietlenie tablicy :/ jednym slowem wersja Ameryka Północna odpada :cry:
Awatar użytkownika
By pgmaster -  29 sty 2010, 16:09
 mazowieckie
#21139
Tysonq pisze: Ustawil mi takze taka funkcje, ze jak pada deszcz, a szyby sa otwarte to same sie zamykaja - sam mi to zaproponowal :) nie wzieli za to ani grosza :P
W jaki sposob to dziala? Jak fura stoi na deszczu i ma otwarte okna to sie zamykaja? A co jesli chcesz otworzyc okno podczas deszczu?
Awatar użytkownika
By Tyson -  29 sty 2010, 21:46
 mazowieckie
#21151
speedbass pisze: nie muszą :!: :!: :!:
http://www.motofakty.pl/artykul/swiatla ... iczen.html
przetestowane na misiakach
masz racje, czytalem rozporzadzenie w robocie na szybkosci i widocznie zle wyciagnalem wnioski (cale szczescie), dzieki za poprawke :)
speedbass pisze:W jaki sposob to dziala? Jak fura stoi na deszczu i ma otwarte okna to sie zamykaja? A co jesli chcesz otworzyc okno podczas deszczu?
dziala to w ten sposob, ze jak zostawisz gdzies samochod pod chmurka (np pod domem) w letni sloneczny dzien z otwartymi oknami i jak zacznie deszcz padac to okna same sie zamykaja bez ingerencji czlowieka. A czy da rade otworzyc okno w czasie deszczu to jeszcze nie sprawdzalem, ale podejrzewam ze raczej tak, moze ta opcja nie dziala jak samochod jest uruchomiony, badz chociaz zaplon przekrecony. Mysle ze szwaby nie sa tacy płytcy i przemysleli to jak wiele innych rzeczy w naszych furkach, np. nie wiem czy zauwazyliscie, ale na pasie bezpieczenstwa od strony pasazera (przod) jest zrobiona taka zakladka z tego pasa, doszedlem do wniosku ze jest on po to zeby nie stukal o plastik, bo od kierowcy jak pas wisi w czasie jazdy to czasami stuknie :)
Awatar użytkownika
By krz_p -  30 sty 2010, 11:21
 wielkopolskie
#21164
Tysonq pisze:Mysle ze szwaby nie sa tacy płytcy i przemysleli to jak wiele innych rzeczy w naszych furkach, np. nie wiem czy zauwazyliscie, ale na pasie bezpieczenstwa od strony pasazera (przod) jest zrobiona taka zakladka z tego pasa, doszedlem do wniosku ze jest on po to zeby nie stukal o plastik, bo od kierowcy jak pas wisi w czasie jazdy to czasami stuknie :)
doszli do tego po paru latach produkcji, w modelu 2005 jeszcze tego nie było i zapięcie pasa stukało
By kazik g5 -  30 sty 2010, 20:58
 -------
#21179
Witam kolegów.Śledzę temat świateł dziennych, zresztą zainteresowanie jest duże, ale jakoś koledzy nie za bardzo czasami potrafię wszystko pokapować , a ciągle zmiany na rożne tematy,nie związane ze światłami są denerwujące . Koledzy wracajmy do tematu, co zrobić jak się ma Xeony, aby jeździć na światłach dziennych, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Bardzo mi się podoba pomysł kolegi dareckiego 2 z tym SD-2 do świateł drogowych, czy ktoś ma to już zamontowane. Proszę o rzeczowy opis, miejsce zakupu i cenę .
Ps. na razie czytam wszystkie , najczęściej, wspaniale informacje na temat Golfa,ale nie chwalę się moja piątką, bo niedawno nabyłem a to jest pierwszy temat ,aby uniknąć ciągłej jazdy na xenonach. Pozdrawiam.
By kazik g5 -  30 sty 2010, 23:09
 -------
#21184
Dzięki za szybka reakcję.Halogeny chyba niedozwolone, wdaje mi się ,że drogowe ze zmniejszonym natężeniem będą lepsze i mniej będą rzucać się laikom w oczy.Szkoda, ze jeszcze nie podłączyłeś tego SD-2. Liczę .że ktoś z większą wiedzą od mojej niezwłocznie rozwiąże ten problem. Pozdrawiam
By kazik g5 -  31 sty 2010, 18:57
 -------
#21229
A dla mnie jest nie zrozumiałe,jeżdżenie z włączonymi światłami z tylu samochodu oraz oświetlanie drogi xenonami w słoneczny dzień.Po drugie koszty i trzeba pamiętać o włączaniu.itd.Widać ze temat śledzi wiele osób, wiec trzeba to rozpracować żeby było mądrze i zgodnie z przepisani, a nie pytać po co, na co.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 45