Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By way4 -  25 lut 2007, 22:17
 -------
#2462
Witam,

Mam problem z xenonem gdyz poprostu dzis w polowie dnia sie nie zapalil teraz sie zastanawiam czy to jest przetwornica gdyz wszystkie inne swiatla sie pala czyli postojowe i drogowe sam xenon nie dziala. Czy ktos sie orientuje czy to sa objawy przetwornicy czy moze sama zarowka strzelila.??

Pozdrawiam
By Domi -  25 lut 2007, 23:51
 mazowieckie
#2463
a wyskoczyl blad ? na konsoli ?

moze poprostu xenon nie wystartowal ?

albo zamien zarowki
By way4 -  26 lut 2007, 0:41
 -------
#2464
blad wyskoczyl tak tak ale ja mam dokladane xeny dlatego sie tylko zastanawiam czy to przetwornica czy zarowka bo nie wiem czy przetwornica steruje calymi swiatlami czy tylko samym ksenonem. Zastanawiam sie co moglo sie stac bo tak ni z tego ni z owego poprostu sie nie zapalil gdzie godzine wczesniej jezdzilem i palil ladnie a tu schodze i dupa nie odpalil w ogole. i tak juz zostalo nie odpala od tamtego czasu.
Awatar użytkownika
By krz_p -  26 lut 2007, 21:29
 wielkopolskie
#2521
tak jak domi zasugerowa³ sprawd¼ najpierw ¿arówki, mo¿e przyczyna jest banalna
By Camel -  26 lut 2007, 22:02
 wielkopolskie
#2529
Mia³em kiedy¶ taki sam objaw (bi-xenon dok³adany). U mnie by³a to niestety przetwornica. Tego elementu niby siê nie naprawia, wiêc zosta³em zmuszony wymieniæ (u¿ywana 200 z³, nowa ???).
By way4 -  05 mar 2007, 10:07
 -------
#2741
Tak jak przewidywa³em przetwornica na szczê¶cie wymieniona na gwarancji (z uprzejmo¶ci osoby która mi zak³ada³a kseny) koszt na przysz³o¶æ podobny jak wy¿ej bo 150zl a w³o¿enie do lewej lampy zaje³o okolo 10minut. A pad³a nie od wilgoci poprostu sobie pad³a :) podobno czasem zdarzaj± sie takie rzeczy.

Pozdrawiam