Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By dawid6414 -  18 gru 2017, 20:20
 łódzkie
#260240
Witam serdecznie jestem posiadaczem od niespełna roku golfa mk5. Kupiłem g już z zamontowanymi lampami firmy DEPO ogólnie jestem z nich zadowolony, tylko ostatnimi czasy przestały mi świecić ringi, tu cały problem przypuszczam że spaliły się żarówki tylko jak je zmienić może ktoś już wymieniał i ma kilka wskazówek, czy konieczne jest wyjmowanie całej lampy?
Jest to mniej więcej coś takiego:
https://tomas-tuning.com/lampy-vw-golf- ... 11143.html
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  19 gru 2017, 13:14
 pomorskie
#260269
zależy jaki masz rodzaj lamp, były dwa rodzaje, pierwszy to taki o którym pisałem czyli jedna dioda zasila poprzez światłowód plastikowy cały ring, drugi rodzaj to w samym ringu zamontowane jest 4 lub 5 żarówek. Przy diodzie na 100% trzeba rozklejać lampę, przy żaróweczkach nie wiem bo nie miałem z tym styczności ale tak czy owak moim zdaniem bez demontażu reflektora się nie da, bo nie dojdziesz do nich. Dopiero po wyjęciu lampy będzie można stwierdzić czy żarówki /jeśli to są żarówki/ da się wymienić bez rozklejania lampy. Napisz do do nich czyli do "Tomasa" i zapytaj co w nich siedzi i jak to naprawić ale znając życie nie będą wiedzieli
Awatar użytkownika
By dawid6414 -  19 gru 2017, 18:48
 łódzkie
#260285
Wydaje mi się że że mogą być żarówki, gdy zaczęły się kończyć to nie zgasły od razu tylko jakaś ich część na początku reszta po kilku dniach czy tygodniach jak dobrze pamiętam. To jak widzę zostaje tylko jedno wyście wyjąć lampę i zobaczyć co i jak , chyba że znajdzie się ktoś co miał już taki przypadek i udzieli kilku rad, na darmo nie chciał bym się szarpać z tym zderzakiem :silence: