Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By JarekK -  18 cze 2020, 6:04
 śląskie
#282172
Witam. Wiem było wiele razy, ale mój przypadek jest dziwny. Jestem właśnie po wymianie wytartego wałka rozrządu i wszystkich z nim związanych rzeczy. Po odebraniu auta od mechanika świeci się kontrolka żółta od wspomagania, a że wcześniej miałem już z tą kontrolka do czynienia (żona zostawiła auto na światłach) i rozładowało akumulator. Zrobiłem więc tak jak wszyscy piszą, koła max w prawo potem w lewo, następnie na wprost i trochę do przodu. Nie pomogło!
Podjechałem do gościa z VCDS podłączył ale nie da się przeprowadzić adaptacji i logowania. Postanowiłem więc w domu odłączyć akumulator i po ponownym podłączeniu, teraz po włączeniu stacyjki do pojawienia się kontrolek, zapaliłem auto przeprowadziłem jeszcze raz adaptacje z kołami i kontrolka zgasła. ALE!! Gdy
zgasiłem auto i po ponownym włączeniu kontrolek nie zapala się w ogóle kontrolka od wspomagania. Natomiast po odpaleniu auta miga kontrolka od wspomagania na czerwono i jest sygnał dźwiękowy z brzęczka i po chwili kontrolka gasnie a wspomaganie działa po prawnie tzn. koło kierownicy wraca do pozycji jazdy na wprost.
By JarekK -  26 cze 2020, 20:26
 śląskie
#282293
Dziś jakimś dziwnym trafem po odpaleniu auta kontrolka od wspomagania i brzęczek się nie odezwali i tak było przez kilka odpalen auta. Poczekałem chwilę i przy kolejnej próbie po zapaleniu znów brzęczek i świecącą przez chwilę kontrolka wspomagania. Zaraz mnie trafi szlag z tym autem.
Awatar użytkownika
By jarek60 -  27 cze 2020, 20:31
 zachodniopomorskie
#282309
U mnie po każdym ułożeniu akumulatora świeci lampka wspomagania na pomarańczowo -wystarczy skasować błąd lub przejechać się 500m błąd sam się kasuje.

Natomiast koledze lampka od świec żarowych świeciła na pomarańczowo i następnie na czerwono.
Przyczyny były dwie zjedzony przewód do świec żarowych przez zwierzątko i niesprawny włącznik świateł wstecznego i tego komputer nie pokazywał.

Błąd 01316 -szyna danych-błąd, moduł kontroli ABS (data bus line fault, ABS control module).
Przewód uszkodzony wtyczkę i przewody sprawdź.

Błąd 00788 -zawór dwudrożny klapy odmrażania /nawiewu (N118). "Wpisz w gogle zawór N118 Golf".
Ja bym sprawdził bezpieczniki i te opisane połączenia.

A potem dopiero te wspomaganie. A płyn w zbiorniczku jest od wspomagania?
Tyle wiem może coś z tego ci się przyda.
ps jarekK zbieżność literek przypadkowa.
#282315
jarek60 pisze:
27 cze 2020, 22:28
Znasz się lepiej to sam odpowiedz -mi się wydawało zawsze że jest tam zbiorniczek.
Moje informacje zawsze można wywalić do kosza i tyle o ile są niewłaściwe i masz wiedze to się podziel, ją chętnie czegoś się dowiem.

A ci co potrzebują tam są kody błędów nim link zostanie usunięty.
http://www.kodyvcds.pl/?page=0
i po co bijesz pianę, w Mk5 jest wspomaganie elektryczne i tyle
Awatar użytkownika
By jarek60 -  27 cze 2020, 23:43
 zachodniopomorskie
#282318
Piany nie bije też mam wspomaganie elektryczne. Fakt naprawiałem Fabie z kolegą i mi się pomyłka zdarzyła
Napisałem jak się nie podoba to z kasuj wiadomość zrobiłeś już to wielokrotnie a szczególnie linki z błędami vcds kasujesz co napisze, i masz teraz kolejny pretekst . Dobrze pamiętasz co było parę miesięcy temu na forum jak się popisałeś.
Powodzenia.
Wyraźnie napisałem nie odpowiada wyrzuć do kosza ja mam prawo się pomylić.
Masz już pretekst kasuj moje wypowiedzi w innych tematach jest jeszcze parę linków.
Przepraszam innych że się wypowiedziałem i zaśmiecam ten temat. :hi:
Awatar użytkownika
By jarek60 -  28 cze 2020, 6:55
 zachodniopomorskie
#282323
Udzieliłem w sprawie wspomaganie złej odpowiedzi ze sprawdzeniem płynu w zbiorniczku- tak to zła rada bo tam jest wspomaganie elektryczne (zasugerowałem się skodą fabia auta podobne i oba ostatnio naprawiałem mój błąd).
Podałem opis błędów i link gdzie samemu można je odczytać i na forum z konsultować.
Karać za udział w dyskusji na forum to mam pytanie czy na tym polega dyskusja i wypowiedzi nawet jeśli błędna?
Moderator ma takie prawo -tylko skoro wiedział to nie napisał, tylko za podzielenie się prze ze mnie moimi spostrzeżeniami i opinią ukarał. Kiedyś na forum napisałem jak ustawić kont synchronizacji - oczywiście bluzgi i to już było. To teraz popatrzcie sobie jak ładnie temat opisali użytkownicy na innym forum -weźcie może z nich przykład.
Przepraszam że tu napisałem w tym temacie ale chyba czas "pewne zachowania moderatorów może zmienić".
Mam wrażenie że te forum służy tylko i wyłącznie kilku panom do pogłębienia ichniej wiedzy i polega na ich i tylko ich opiniach, jak ktoś coś więcej poda do wiadomości to jest dyskredytowany np. te nieszczęsne kody vcds.
Pół roku temu aż zawrzało na innych forach co wyprawiał moderator na tym forum.
Przepraszam wszystkich użytkowników forum za ten wpis może nie w temacie i zaśmieca ale może też moderator przemyśli również swoje zachowanie.
Na pewno już więcej nie zabiorę głosu w tej dyskusji na ten temat. :hi:
ps.Proszę pousuwać złe wpisy i będzie po problemie pół roku temu moderator potrafił dlaczego nie teraz? Też cenie bardzo dobre i rzeczowe wypowiedzi na temat
Panie moderatorze nie mam możliwości od ponad pół roku zmiany moich wpisów na forum ta funkcja została zablokowana do dziś i jak coś wpisze błędnie nie mam możliwości poprawić zgłaszałem to już dawno ale nic z tym nie zrobiono tylko nakazano mi je usunąć -totalne błędne koło.