Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Arek10923 -  27 sty 2021, 17:16
 spoza Polski
#284918
Witam wszystkich posiadaczy Golfa V. Walczę od 2miesiecy z poborem prądu. Wszystko chyba co możliwe to sprawdziłem i mi już ręce opadły może któryś z kolegów miał taki kłopot. Pobór prądu skacze od 0.80A i chwilami spada do 0.15A i po jednym dniu akumulator złom co zauważyłem cały czas co parę sekund pyka moduł komfortu za schowkiem. Jeszcze nie podmieniłem modułu komfortu bo wydaje mi się że to nie jego wina coś go uruchamia tylko co? Będę bardzo wdzięczny za pomoc :hi: VCDS nie wykazuje błędów.
Awatar użytkownika
By Dziadek13 -  27 sty 2021, 20:49
 śląskie
#284922
Masz alarm?.
Bo tak miał sąsiad syrena miała w środku aku które się zużyło wzbudzało właśnie układ alarmu w komforcie jak kluczykiem w syrenie wyłączył syrene problem się skończył a syrene musiał wymienić.
Spróbuj wypinać z modułu po kolei wtyczki i wtedy wykryjesz która wtyczka robi problem i po opisie wtyczek dojdziesz od czego te pukanie.
Awatar użytkownika
By jihaad -  28 sty 2021, 8:00
 dolnośląskie
#284927
Arek10923 pisze:
27 sty 2021, 17:16
Pobór prądu skacze od 0.80A i chwilami spada do 0.15A i po jednym dniu akumulator złom

Mierzysz to poprawnie? Coś robiłeś, zmieniałeś przy aucie przez ostatni rok?

Może być tak, że problem jest od jakiegoś czasu, a dopiero większe mrozy go ujawniły, kiedy to sprawność akumulatora spadła.
Pomiar trzeba robić tak, żeby zostawić otwartą maskę i drzwi, ale zamknąć same zamki, czyli zasymulować sytuację, w której samochód jest zamknięty za pomocą pilota. Po kilku, kilkunastu minutach sterowniki przejdą w stan uśpienia i wtedy można dopiero wykonać odczyt.

Jeśli po dłuższym czasie prąd będzie wysoki to po kolei wyciągaj i wkładaj bezpieczniki, aż zauważysz spadek.
By Arek10923 -  28 sty 2021, 9:40
 spoza Polski
#284928
Cześć dzięki za wszystkie odpowiedzi rok auta 2005r. Znam się troszkę i wiem jak sprawdzać pobór zamykam wszystkie drzwi klape i maskę i czekam 30min . Mam wyjęte wszystkie bezpieczniki z auta i pobór dalej szaleje od 0.87A do 0.10A wypiełem chyba już wszystkie odbiorniki prądu
-tył lewy słupek łączenie klapy
-radio mam nie fabryczne ale jest odłączone
-pod kierownicą ten moduł kolumny
-wszystkie fotele elektryczne
- gateway
- alternator
-dvd w podłokietniku
-licznik
-syrena w prawym nadkolu wywalona całkiem bo zgniła
-listwa bezpiecznikow pod maska kupiłem drugą ale nie pomogło więc jest znów moja

Dodano po 4 godzinach 51 minutach 59 sekundach:
A jest ktoś mi wstanie ustalić jakie powinno być kodowanie tego modułu 1K0 959 433 AQ bo możliwe że jest coś za dużo do kodowane.
Awatar użytkownika
By jihaad -  28 sty 2021, 17:18
 dolnośląskie
#284930
Chyba prościej by było, gdybyś podał swoje i zobaczymy co może być nie tak.

Ewentualnie znajdź wątek o module komfortu i tam pewnie będą podane różne.
By Arek10923 -  28 sty 2021, 18:23
 spoza Polski
#284931
jihaad pisze:
28 sty 2021, 17:18
Chyba prościej by było, gdybyś podał swoje i zobaczymy co może być nie tak.

Ewentualnie znajdź wątek o module komfortu i tam pewnie będą podane różne.
Ok jutro podeślę. A możesz powiedzieć czy kiedyś miałeś przypadek żeby ten moduł za schowkiem lub ten nad pedałem gazu pobierał prąd?
Awatar użytkownika
By jihaad -  29 sty 2021, 9:13
 dolnośląskie
#284937
Nie przypominam sobie, żebym się natknął na tego typu problem na forum, tym bardziej sam podobnych nie miałem.

W golfach V zwiększony pobór prądu to zazwyczaj nowe radio i stary gateway (moduł nad pedałem gazu) i przetarte kable w gumowych przelotkach drzwi czy klapy tylnej.
Akurat to drugie wiąże się w pewien sposób z modułem komfortu, jednak chyba występują przy tym jakieś błędy, które zostają zapamiętane. Nic jednak pewnego.