Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By pitt52 -  24 maja 2016, 20:51
 śląskie
#229091
soja pisze:ZDam Wam relację jak mi poszło i czy wszystko będzie działać po zakodowaniu.
Jeszcze nie zrobiłeś? Ja się przymierzam.
Dzisiaj założyłem czujnik od tajpej. Dalej nie chciało mi się grzebać, ale na dniach na pewno się za to wezmę. Dodam tylko, że zbiornik wyjąłem po zdjęciu prawego koła i przedniego fragmentu nadkola. Myślę jeszcze którędy puścić przewód z komory silnika do licznika.
Awatar użytkownika
By krzychuu_ktm -  05 sie 2016, 21:37
 wielkopolskie
#236303
Panowie czy jest możliwe że czujnik w zbiorniczku był zamontowany a nieuaktywniony? Z ciekawości czy jest kontrolka w moim zwykłym liczniku bez FISa uaktywniłem tę opcję, ale nie pali się cały czas kontrolka tak jak to powinno być przy braku czujnika lecz zapala się przy włączeniu zapłonu i po chwili gaśnie.
Awatar użytkownika
By SZARWUS -  05 sie 2016, 21:57
 małopolskie
#236314
Raczej go tam nie będzie. A kontrolka zapala się i gaśnie jak wszystkie inne. :oczko:

Dodano po 53 sekundach:
pitt52 pisze:
soja pisze:ZDam Wam relację jak mi poszło i czy wszystko będzie działać po zakodowaniu.
Jeszcze nie zrobiłeś? Ja się przymierzam.
Dzisiaj założyłem czujnik od tajpej. Dalej nie chciało mi się grzebać, ale na dniach na pewno się za to wezmę. Dodam tylko, że zbiornik wyjąłem po zdjęciu prawego koła i przedniego fragmentu nadkola. Myślę jeszcze którędy puścić przewód z komory silnika do licznika.
PodszybieM. :oczko:
Awatar użytkownika
By krzychuu_ktm -  05 sie 2016, 22:27
 wielkopolskie
#236318
SZARWUS pisze:Raczej go tam nie będzie. A kontrolka zapala się i gaśnie jak wszystkie inne. :oczko:
Sugerowałem się, że wcześniej chyba na pierwszej stronie ktoś napisał, że w przypadku aktywacji czujnika przy braku jego kontrolka będzie się palić non stop. Jutro spojrzę przez kratkę halogenu czy coś tam widać. A miałem zdjęty zderzak i nie zwróciłem na to uwagi... :wall:
Awatar użytkownika
By krzychuu_ktm -  06 sie 2016, 10:46
 wielkopolskie
#236349
SZARWUS pisze:Tak jest, że jak będzie aktywowany a go nie będzie to się będzie palił na liczniku.

Małe sprostowanie, dziś odpalilem i po przejechaniu paruset metrów kontrolka się zapaliła na stałe. Muszę dokupić i zamontować czujnik
Ostatnio zmieniony 06 sie 2016, 22:31 przez krzychuu_ktm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By krzychuu_ktm -  06 sie 2016, 22:29
 wielkopolskie
#236402
krzychuu_ktm pisze:
SZARWUS pisze:Tak jest, że jak będzie aktywowany a go nie będzie to się będzie palił na liczniku.

Małe sprostowanie, dziś odpalilem i po przejechaniu paruset metrów kontrolka się zapaliła na stałe. Muszę dokupić i zamontować czujnik