Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By DrazekD -  10 mar 2021, 10:05
 pomorskie
#285439
To znowu ja i moje problemy z elektryką.. Golf V 2.0 16V 2004r - czujnik deszczu z końcówką AH, bordnetz AC, moduł komfortu CB, Gateway C. Wszystkie potrzebne bity zaznaczone, mimo wszystko szyb nie zamyka. W środku słychać cykanie przekaźnika jakiegoś ale nie wiem czy bliżej modułu komfortu czy bliżej bordnetza. W blokach pomiarowych czujnik działa prawidłowo, manetka w pozycji czasowej. Dodam tez, ze mam problem z zamykaniem szyb z przycisku - trochę się zamkną, po czym otworzą na maxa i trzeba klikać w ten przycisk aż łaskawie się zamkną. Czy może to być powiązane? Gdzie szukać przyczyny?

Dodatkowo: czy w bordnetzie byte 3 bit 0 (zainstalowany zacisk 15 przekaźnika) powinien być zaznaczony? Po zaznaczeniu wywala błąd obwodu.

Ewentualnie czy mógłby ktoś z was poratować kodowaniem modułu komfortu w wersji CB? Ja kupiłem od tourana i początkowo zamykał mi tylko przednie drzwi, teraz już udało mi się wygrzebać zamykanie wszystkich, ale dla pewności chciałbym wiedzieć jak wyglada to w waszych golfach z tym modułem
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  10 mar 2021, 10:40
 warmińsko-mazurskie
#285440
Na tym napewno działa, tylko wykoduj sobie bajty odpowiedzialne za szyberdach jak nie masz. Tylko żeby zadziałało to trzeba na fisie aktywować "rain closing"
009002085103087F2D02840560084F0600BC40
Niestety z tymi szybami, że sama jedzie do dołu to jakaś usterka fabryczna starych roczników. Mam też tak u siebie i z tego powodu domykanie przedniej szyby działa nieprawidłowo, tył domyka się bez problemu a przód tak jak z guzika, raz złapie i się zamknie normalnie, albo zamiast się domknąć to się otworzy.
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  10 mar 2021, 11:57
 warmińsko-mazurskie
#285442
Myślę, że powinno zadziałać tylko nie będziesz miał możliwości włączania i wyłączania tej funkcji z poziomu fisa, chcąc wyłączyć będziesz musiał podpiąć vcds i odhaczyć bajt9 bit1

Dodano po 18 minutach 11 sekundach:
Pamiętaj, że trzeba wejść w Bordnetz, wybrać z listy RLS i tam też zaznaczyć Bajt0 Bit2 "rain closing active"