Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By an0nim -  06 kwie 2021, 17:10
 pomorskie
#285737
Witam po 9 latach przerwy :super: po tylu latach, kiedy to zarejestrowałem się na forum jako posiadacz MK5, wracam do MK5.. :cry:

Do rzeczy, dostaję w spadku właśnie dojechaną MK5 i chcę doprowadzić ją do ładu i składu. Zaczynam od reflektorów (później ruda na nadkolach, opony, klocki, tarcze, detailing, wszystko prawie...). Są tak wyblakłe i porysowane, że aż dziwne jak przechodził przegląd.

Lampy DEPO! Nie mogę za nic znaleźć przykładów jak świecą.. chodzi mi o te ALA xenony, żarówka D2S + H7
lampy DEPO xenon look.
Opinie czytałem, są podzielone, niektórym w porównaniu do oryginału świecą słabo i parują, a innym służą bardzo dobrze. Ktoś ma jakieś zdjęcia może lub chociaż opinie czy warto się w to pakować? D2S biała jakaś i "WYGLĄDA" to nawet fajnie.. ale czy dam radę przejechać się gdzieś po zmierzchu? :fluff:

Czy może coś takiego lampy CTS tuning xenon look? Soczewka tutaj jest na H7.

Które będę lepiej świeciły? D2S czy H7? Obie na soczewce.
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  06 kwie 2021, 19:54
 dolnośląskie
#285747
Miałem depo w mk6 i serio gorsze badziewie nawet z lepszymi żarówkami trudno znaleźć. Sprzedałem szybciej niż założyłem. Ale całe szczęście jest jeszcze sporo napaleńców, którzy łykają te lampy jak młode pelikany. A i cenę dzięki temu trzymają dobrą :tooth:
Chcesz mieć wygląd i światło to tylko xenon. Chcesz mieć wygląd i nicnie widzieć to depo. Chcesz mieć światło i jako tako wyglądać to lampy oryginalne. :pepsi:
Awatar użytkownika
By an0nim -  07 kwie 2021, 10:37
 pomorskie
#285752
Dziękuję za odpowiedzi, w takim razie DEPO odpada całkowicie, zdarzy się na pewno jeżdżenie po zmroku, nie będę ryzykował, światła ważna sprawa, wiadomo.

Dobra, a co do xenonów, z tego co wyczytałem to dużo roboty z tym jest, trzeba wszystko przerabiać, bo normalne są na 10pin, a xenony na 12, ponadto musiałbym spryskiwacze ogarnąć w zderzaku i nie podepnę od tak plug&play, tak? np:
Prawa Lewa VW Golf Jetta V Bi-Xenon Kolpletne EURO
VW GOLF V LAMPA LEWA PRAWA PRZEDNIA XENON KOMPLET
KOMPLET LAMP przód Bi-Xenon Vw GOLF V 03-09r. EU

Jeżeli nie podepnę jak wyżej, to zostanie ostateczna opcja, dobrze rozumiem, że oryginalnie były montowane lampy Hella? Jak nie na soczewce, to jak już wymieniam, to chciałbym chociaż z czarnym środkiem, warto coś takiego brać pod uwagę?
VW Golf V GT Lampy Przednie hella
GOLF V 5 / KOMBI LAMPA PRZÓD PRAWA LEWA HELLA