Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Bodziszczu -  25 kwie 2021, 22:24
 mazowieckie
#285972
Witam,
Auto Octavia RS 1.8t 2003 rok.
Problem mam tutaj z lampami xenonowymi jak też z oświetleniem wnętrza.
Pierwsza sprawa lampy, poprzedni właściciel "zdrutował" przednią prawą lampę przez co no lampa nadaje się na śmietnik, poklejona na silikon, ułamane zaczepy kierunkowskazu, dziura wielkości pięści w bocznej ściance..
Znalazłem lampy z anglika za śmiesznie pieniądze porównując inne oferty. Teraz pytanie, czy przekładając z mojej lampy środek do tamtej będzie to plug&play ? Moja lampa działa jednakże wilgoć dostaje się do środka i paruje przez tą dziurę jak też kierunku nie można zamontować. Przełożenie środków nie będzie dla mnie problemem kwestia czy zabawa się uda.
Druga sprawa oświetlenie wnętrza, otwierając przednie drzwi nie zapala się oświetlenie. Otwierając tylnie wszystko śmiga. To samo tyczy się czujnika otwartych drzwi. Czy to może być wina styczników w zamkach ? rzecz wymienialna czy zamki kupić trzeba ?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  26 kwie 2021, 21:42
 pomorskie
#285980
Pytasz na forum Golfa V o przekładkę wnetrza lamp RHD do Skody Octavii LHD. W ciemno mogę stwierdzić, że nikt tego tutaj nie robił więc musisz sam sprobować a sie przekonasz :P

Dodano po 1 minucie 58 sekundach:
Poza tym oznaczenia na obudowie lampy pozostaną z anglika więc ogarnięty pan z drogówki dowód zatrzyma, bo strzałki kierunkowe są odwrotnie, przeglądu również nie powinien przejść. Jest to mało prawdopodobne, ale jest
Awatar użytkownika
By Cimek -  27 kwie 2021, 8:36
 opolskie
#285982
@Mettenoos Są lampy z możliwością przełożenie samej optyky (przysłony czy co tam jeszcze siedzi), są wtedy strzalki w prawo i lewo. BMW chyba w "wyższych" modelach stosowało taki myk.
By tom19821004 -  27 kwie 2021, 16:05
 podkarpackie
#285987
Ja u siebie w golfie miałem podobnie kupiłem Xenon
Miał być Europa okazało się po zamontowaniu że U.S.A. Okazało się że wystarczy wymienić przesłony na europejskie i gitara.
U ciebie powinno być podobnie powodzenia napisz jak ci poszło ,najlepiej podjechać sobie później na stację diagnostyczną ustawić lampy i sprawdzić czy wszystko śmiga.