Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Hiob -  14 maja 2021, 20:18
 dolnośląskie
#286141
Witam.
Podczas zmiany obudowy kluczyła, przy wyjmowaniu tej badziewnej pastylki, pękło szkło i transponder szlag trafił. Chociaż grzałem by roztopić klej, nie udało się wyjąć tego badziewia w całości.
Golf jest z 2007 roku, jaki transponder kupić? Nie mam kabli ani oprogramowania, więc adaptację nowego transpondera pewnie ze 150zl będę musiał zabulić :wacko: Będę wdzięczny za info, które transponder kupić.
Swoją drogą, kto wpadł na pomysł, by pakować to w szklana rurkę, jakby nie mogli zatopić tego w gumie czy plastiku :sad:
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  14 maja 2021, 21:49
 warmińsko-mazurskie
#286143
Skoro musisz jechać do speca to jaki sens kupować samemu, później coś się rozkoduje to ci powie, że lipny transponder kupiłeś.
W golfach jest MEGAMOS VW CAN ID48 - TP23 tylko chyba zależy od rocznika czy ma być prekodowany czy nie, a zmiana była na przełomie 2007, ale mogę się mylić.

Ps. Nie ma to jak Toyota, przypisujesz kluczyk bez żadnych kabli i to używany kluczyk można przypisać do kilku samochodów trzaskając kilka razy drzwiami :naughty:
Ostatnio zmieniony 14 maja 2021, 22:29 przez wojtas4589, łącznie zmieniany 1 raz.
By Hiob -  14 maja 2021, 22:05
 dolnośląskie
#286144
No fakt tyle, że gość pewnie jakiegoś chińczyka wsadzi, za 2 miechy szlag go trafi, ale może faktycznie niech to będzie jego problem. Najwyżej wsadze paragon do szuflady.
Swoją drogą zagranie ze szkłem i przylepienie / zgarzeni go do obudowy kluczyła to poroniony pomysł w wykonaniu VW, choć czemu mieliby się przejmować jak wyjąć to cholerstwo po 13 latach :wacko:
Najgorsze jest to, że badziewie za 8 zeta, a adaptacja 180 zł. Co ciekawe, mam PIN immo na oryginalnej zawieszce kluczyka, z salonu, a i tak ceny to nie zmienia. Ze zczytaniem pinu czy bez, 180 zeta... Co za kraj... :roll:
By Pablo -  14 maja 2021, 23:17
 małopolskie
#286147
Żeby wyjąć immo z obudowy kluczyka, wystarczy parę kropel acetonu/zmywacza do paznokci - rozpuszcza klej i podważając można wyjąć rurkę.
By Hiob -  15 maja 2021, 0:23
 dolnośląskie
#286148
No niestety nie wystarczy, bo zanim zacząłem grzać, przed mniej więcej 10 min moczyłem te dziurę w acetonie, nic to nie dało, dlatego sięgnąłem po grzanie... Nie wiem, może miałem mega pecha, a może szklana rurka to bubel :-/

Krzychu nie jest z moich okolic, więc raczej nic nie pomoże :(