Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
#286208
Hejo ludziska,

Posiadam Golfa MK5 z radiem MFD2, fabrycznie posiadał już chyba 10 głośników, a ze zostało mi nagłośnienie z poprzedniego MK4 postanowiłem pobawić się audio, dołożyłem wzmacniacz, tubę, dwie średniotonówki, tweety i zwrotnice.
Po uruchomieniu sprzętu wszystko działało sprawnie, głos czyściutki, radio śmiga perfekcyjnie, ale brakowało mi możliwości puszczania muzyki z telefonu więc dorzuciłem transmiter Bluetooth (niefabryczny) i tu zaczyna się mój problem...

Po włączeniu AUX w MFD2 - gdy nie puszczam muzyki, a podciągnę głośność słychać wyraźny pisk ze wszystkich głośników, tak jak by się nakładały jakieś zakłócenia... zmieniałem już przewody łączące moduł z radiem na porządne, nawet ekranowane (efekt bez zmian) - stwierdziłem że prawdopodobnie będzie to wina modułu, wiec zakupiłem nowy (niefabryczny) ale lepszej firmy, podmieniłem i efekt dalej bez zmian...

Orientuje się ktoś czy te radia MFD2 faktycznie posiadają takie słabe wejścia AUX, czy moja wersja jest taka trefna?

Posiadam kierownicę multifunkcyjną, wszystko w niej działa poza przyciskiem (słuchawki telefonu) bo oczywiście nie posiadam fabrycznego modułu, chciał bym zabrać się niebawem za to radio, dołożyć fabryczny Bluetooth i uruchomić głośnomówiący o ile będzie to możliwe, ale brakuje mi wiedzy...

Czy dołożenie fabrycznego modułu Bluetooth i zmiana kodowania z pozycji vcds umożliwi mi korzystanie z głośnomówiącego przy MFD2?

Czy na fabrycznym Bluetooth idzie puszczać muzykę z telefonu?

I w końcu, czy przycisk telefonu na kierownicy multifunkcyjnej zacznie działać (o ile jest sprawny)?
#286222
A-R-T-U-R pisze:To wina aux. Nic z tym nie zrobisz
Tak też myślałem, zdaje się, że dołożenie fabrycznego modułu Bluetooth powinno załatwić sprawę, ponieważ zostanie pominięte wejście AUX. Dzięki za odpowiedź :oczko:

Zastanawiam się dalej co musiał bym dołożyć do MFD2, żeby działał mi fabryczny Bluetooth radia (do puszczania muzyki z telefonu) i by uruchomić na MFD2 przycisk słuchawki na kierownicy + głośnomówiący z telefonu.