Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
#290636
Posiadam Moduł sterownik komfortu 1k0959433AJ.
Po każdej naprawie jak mechanik leniwy i tylko odłącza jedna klemę + to zawsze jest problem ze sterownikiem, np po spawaniu itp.
Sterownik ten co jakiś czas gubi kluczyki z pilota, sposób adoptowania kluczyków mam opanowany, ale ile czasu można tak jeździć.
Pytanie jaki nowszy zamiennik można zastosować za ten 1k0959433AJ.
Gdzie ten konkretny sterownik się znajduje, bo zdania uczonych podzielone: jedni twierdzą za schowkiem siedzenia pasażera inni ze pod fotelem kierowcy (faktycznie coś tam jest i do niego wpięty fotel poduszki powietrzne)?
:roll:
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2023, 13:26 przez jarek60, łącznie zmieniany 3 razy.
#290645
Jutro postaram się te zdjęcie zrobić przy okazji , zrobiłem błąd w nazwie sterownika i w treści postów.
Powinno być 1k0959433AJ poprawione.
Nadal mam dylemat jaki sterownik zakupić zamiennik nowszy, czy taki sam.
:laugh:

Dodano po 16 godzinach 13 minutach 3 sekundach:
1K0-959-433-AJRe: Moduł komfortu 1k0959433AJ -zamiennik, kodowanie, adaptacja Golf v 2006
Golf 3D luty 2006r.
Czy bez problemu mogę zastosować zamiast 1K0-959-433-AJ ; 14 Byte PR-5D1, PR-5D9 ten 1K0-959-433-BT ; 19 Byte PR-5D1, PR-5D9? (podejrzałem w podobnym temacie -wcześniej go nie zauważyłem na forum https://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?t=4756 )
Rozumiem ze kluczyki pasują i pozostałe podłączenia itp? Czy inny mam zastosować nowszy?
Proszę o pomoc bo jestem przed zakupem.
:cray2:

Dodano po 1 dniu 4 godzinach 44 minutach 48 sekundach:
Re: Moduł komfortu 1k0959433AJ -zamiennik, kodowanie, adaptacja Golf v Luty 2006 - 3D
1K0-959-433-BT ; 19 Byte PR-5D1, PR-5D9 zakupiłem ten w drodze, potrzebuję rozpiskę złącz podłączenia do Can Gateway i zasilanie modułu. chcę zakodować na stole mam VCDS i moduł Gateway no i komfortu -trzeba te dwa moduły podpiąć po Can.
Proszę o pomoc.
:szok:

Dodano po 1 godzinie 6 minutach 2 sekundach:
Re: Moduł komfortu 1k0595433AJ -zamiennik, kodowanie, adaptacja Golf v 2006
Mettenoos pisze:
12 wrz 2023, 23:24
Wyjmij, sprawdź numery OE i nam powiedz bo na pewno fabrycznie nie siedzi tam moduł komfortu, chyba że poprzedni właściciel miał taki sobie kaprys i przeniósł go sobie pod fotel
Faktycznie pod fotelem nie ma go to tylko wtyczki do fotela przy progu, Dawno tam nie zaglądałem.
Najwidoczniej pomyliłem z autem oglądanym na szrocie też podobnym Golfem podobny model co z niego części wykręcałem. Drobna wtopa z mojej strony.
#290663
Dexter23pl pisze:
17 wrz 2023, 23:05
T18/2 zasilanie
T18/9 can H
T18/10 can L
T18/3 masa
T18/16 antena

cany do gatka do pinów can L - 5, can H - 15
Jak prawidłowo te piny liczyć w gnieździe numeracja? Tylko tyle na wtyczce było opisane co na zdjęciu, to za mało. Czy dobrze oznaczyłem?
Obrazek
Obrazek

Dodano po 9 godzinach 11 minutach 34 sekundach:
Podłączyłem tak jak opisane i moduł komfortu brak komunikacji.
VCDS do bramki Gateway 1k0 907530F i do niej moduł Komfortu 1k0959433 BT.
Komunikację bramki Gateway jest z VCDS, natomiast nie widzi modułu komfortu -brak komunikacji.
Co robię nie tak? Układ pomiarowy na stole VCDS - bramka Gateway i do niej wpięty moduł komfortu.
Brak komunikacji VCDS i modułu komfortu z bramka Gateway komunikacja bez problemu.
Dodam że bramka sprawna bo na tym samym sterowniku Gateway do tych samych pinów 5 i 15 podpina się też sterownik np. nagrzewnicy pomocniczej 7D i bez problemu się komunikuje z nim.
Tu rozpiska przykładowej bramki 1K0907530Q
Może trzeba do bramki podłączać przez pin 7 i 17 moduł komfortu?
Pin 7 i 17 do czego służą w bramce? Co obsługują?
Co obsługuje PIN 10 i 20 -może tam powinienem go podpiąć -czy raczej nie ?
Obrazek
Otrzymałem uszkodzony sterownik?
Proszę o pomoc. :cray2:
#290823
Z tym modułem nie da się połączyć na stole (tzn. pewnie się da, ale to nie takie proste) podejrzewam że blokuje go być może immobilaiser, miałem podłączone bordnetz, licznik ze stacyjką i kluczykiem który był zgrany z licznikiem i kontrolka w liczniku od immo gasła, a mimo to z modułem komfortu nie było łączności, może brakowało mu jeszcze sterownika silnika, nie mam pojęcia. Wsadź go do auta i będzie działać.
#290917
A macie może rozpiskę wszystkich pinów tych 2 kostek? Mam taki problem. Przestał mi działać centralny zamek z pilota i za cholerę nie mogę dojść co to jest. Mam trzy piloty i żaden nie działa podmieniłem nawet moduł komfortu zaadoptowałem piloty i też nie działa. Wygląda na to jakby nie wysyłał napięcia do centralnego zamka.

Temat ogarnięty. Przyczyną okazał się wadliwy pilot. Adoptował się ale po prostu nie działał. Tylko nie wiem dla czego pozostałe też mi nie działały, może dla tego że ten był przypisywany jako pierwszy :roll: