Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
#290988
Cześć. Od paru dni walczę z dwoma usterkami. Mianowicie centralny zamek nie zamyka mi drzwi kierowcy. Natomiast bagażnik totalnie się nie otwiera. Od zewnątrz słychać tylko dźwięk wiercenia w zamku, jak chce otworzyć od środka to drzwignia jest zablokowana. Udało się tylko raz, teraz nie ma szans tego ruszyć. Zamówiłem nowy zamek, ale nie wymienię go ponieważ nie mogę podnieść klapy. Gdzie szukać usterki? Już nawet miałem pomysł by wyciąć zamek, ale czy to coś zmieni? Wymienię zamek a okaże się to samo. Jakie macie pomysły?
Pozdrawiam
#290990
Zamek drzwi kierowcy brak mu siły czyli komutator silniczka zawalony brudem z opiłków szczotek należy go rozebrać i wyczyścić jest opis na forum.
Żeby z zamkiem klapy coś robić należy otworzyć klape bo pierwsze miejsce które trza sprawdzić to wiązka przewodów która przechodzi karoseria klapa bo jak piszesz że coś w zamku ci wierci może być powodem ułamania kabelka w wiązce i tam iskrzy a zamek wydaje takie dźwięki bo nie ma siły odblokować lub sam zamek padł np połamane ząbki na zębatkach, ale to tylko gdybanie.