Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By darkownik -  16 wrz 2010, 11:52
 świętokrzyskie
#29999
Koledzy, mam pytanie. Na jakiej zasadzie działa podgrzewanie lusterek? Czy muszę włączyć ogrzewanie tylnej szyby- i to wszystko?
Odpadło mi też szkiełko od lusterka bocznego, które przyklejałem i czy to spowoduje, że nie bedzie sie grzało juz to lusterko.
Proszę o poradę.
Golf 5 2005 r.
Awatar użytkownika
By team-am -  16 wrz 2010, 12:22
 łódzkie
#30004
U mnie bez wlączania tylnej szyby grzeją lusterka, pokretło jest tylko ustawione w pozycji grzania czyli miedzy P i L
Awatar użytkownika
By Forest -  16 wrz 2010, 13:37
 wielkopolskie
#30015
Niewiem jak Wy koledzy macie, ale u mnie trzeba przekręcić do pozycji grzania, czyli dalej kręcąc za literkę R (czyli prawe lusterko), jest tam czarno na białym narysowana ładna ikonka z lusterkiem i falistymi kreskami, czyli podgrzewanie lusterek :D

Wycinek z instrukcji z opisem obsługi lusterek:
Obrazek
By kuba94 -  16 wrz 2010, 13:45
 pomorskie
#30016
Właczniki do lusterek sa różne inaczej włączasz jak masz lustra składane to przekręcasz więcej inaczej jak tylko regulowane, czasem też tak jest że trzeba wcisnąć ten grzybek też tak widziałem , ale generalnie chodzi o to że lustra grzeją bez włączania tylnej szyby
By darkownik -  16 wrz 2010, 14:11
 świętokrzyskie
#30020
U mnie symbol podgrzewający lusterka jest umieszczony centralnie na środku pod biała kropka na grzybku - dziwnie tak jakby cały czas grzały. Sprawdzałem przed chwilą i grzybek ten sie nie wciska aby właczyć grzanie. Na razie jest za ciepło i chyba muszę poczekac do zimy z tym sprawdzeniem.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  16 wrz 2010, 15:47
 pomorskie
#30028
darkownik pisze:U mnie symbol podgrzewający lusterka jest umieszczony centralnie na środku pod biała kropka na grzybku - dziwnie tak jakby cały czas grzały. Sprawdzałem przed chwilą i grzybek ten sie nie wciska aby właczyć grzanie. Na razie jest za ciepło i chyba muszę poczekac do zimy z tym sprawdzeniem.
jak jest na środku to lustra zawsze grzeją bez względu na porę roku i temp. otoczenia, jak są w pozycji "L" lub "R" to nie grzeją
By LeszekR -  17 wrz 2010, 10:20
 wielkopolskie
#30097
Jeśli dobrze pamiętam u mnie jest tylko sama kropka (lub też symbol O )bez ikonki grzanego lusterka (musze to jeszcze sprawdzić bo nie przypominam sobie ikonki lutserka) czy to oznacza że ustawienie na kropkę grzeje lustra?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  17 wrz 2010, 10:28
 pomorskie
#30102
LeszekR pisze:Jeśli dobrze pamiętam u mnie jest tylko sama kropka (lub też symbol O )bez ikonki grzanego lusterka (musze to jeszcze sprawdzić bo nie przypominam sobie ikonki lutserka) czy to oznacza że ustawienie na kropkę grzeje lustra?

zapewne tak będzie
Awatar użytkownika
By Dawid__B2 -  17 wrz 2010, 14:02
 wielkopolskie
#30119
mettenos pisze:
LeszekR pisze:Jeśli dobrze pamiętam u mnie jest tylko sama kropka (lub też symbol O )bez ikonki grzanego lusterka (musze to jeszcze sprawdzić bo nie przypominam sobie ikonki lutserka) czy to oznacza że ustawienie na kropkę grzeje lustra?

zapewne tak będzie
Albo nie masz podgrzewanych luster :D
By LeszekR -  17 wrz 2010, 20:52
 wielkopolskie
#30140
nie było wersji bez podgrzewanych luster


Jutro przyglądne się dokładnie przełącznikowi :wink:


Jestem juz po weryfikacji :wink: Mam ikonkę podgrzewanego lusterka i wydaje mi się aby włączyć podgrzewanie trzeba przekręcić pokrętło w pozycje ikonki z lusterkiem i chyba tylko wtedy lusterka sa podgrzewane(czy tez tak macie?czy u Was tez pokrętło daje się przekręcić na ikonkę grzanego lusterka czy coś popsułem?). Pokrętło w pozycji "O" to chyba tak pozycja neutralna przy której nic się nie dzieje.