Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By zumi -  08 sty 2017, 21:45
 śląskie
#245686
Mam pytanie po przełączeniu na ikonkę grzania na drzwiach kierowcy lusterka grzeją stale czy jest ktoś w stanie z Was określić parametry przy których lusterka grzeją oraz przy których następuje ewentualne nie włączenie lub wyłączenie grzania? temperaturę otoczenia lub zakres ładowania?
By Hiob -  09 gru 2018, 11:53
 dolnośląskie
#270146
zumi pisze:
08 sty 2017, 21:45
Mam pytanie po przełączeniu na ikonkę grzania na drzwiach kierowcy lusterka grzeją stale czy jest ktoś w stanie z Was określić parametry przy których lusterka grzeją oraz przy których następuje ewentualne nie włączenie lub wyłączenie grzania? temperaturę otoczenia lub zakres ładowania?
Jako że nie było odpowiedzi, ponawiam pytanie kolegi - jak sprawdzić czy lusterka grzeją? Mam ikonkę na panelu drzwiowym, przekręcam na pozycję z ikonką z grzanym lusterkiem, ale...przyłożyłem dłoń do lusterek, myślę sobie, powinny być ciepłe, ale nie są.
Czy grzanie lusterek odbywa się elektrycznie w samych lusterkach czy działa to w jakiś inny sposób? Pytam, bo nie wiem czy to cholerstwo działa czy coś się zesrało :) Podobno trzeba mieć też włączone grzanie tylnej szyby. U mnie - z grzaniem z tyłu czy bez, lusterka jakie zimne były, takie są.
Do tego - wyczytałem, że lusterka grzeją tylko przez określony czas od przekręcenia pokrętła na pozycję grzania, a później się automatyczni wyłączają (czyli w zależności od ustawień w kodowaniu). Więc po np. 10min od przekręcenia na pozycję grzania, pokrętło wciąż będzie wskazywało grzanie, ale lusterka nie będą się już podgrzewały.

Będę wdzięczny - i pewnie nie tylko ja, za wyjaśnienie jak powinno działać to pieruństwo.

Powiem Wam, u mnie ni cholery żeby to tak u mnie wyglądało - by lusterka aż tak grzały...
Awatar użytkownika
By Cimek -  09 gru 2018, 13:59
 opolskie
#270148
@Hiob Sprawdź kable w przelotce. Podgrzewanie odbywa się w lusteru-poprzez matę grzewczą. Grzeją cały czas (szyba tylna niby się wyłącza). U mnie po nastawieniu na grzanie, żadna ikonka nie zapala się. Nie trzeba mieć tylnej szyby ogrzewanej.
By Hiob -  09 gru 2018, 17:22
 dolnośląskie
#270160
Z tego co wyczytałem, to lusterka NIE GRZEJĄ CAŁY CZAS, tylko przez określony okres czasu ze sterownika - fabrycznie 10 min. Później się wyłączają chyba, że masz w sterowniku ustawioną maksymalną wartość grzania w minutach :)

Posprawdzam przewody i dam znać.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  15 gru 2018, 22:54
 pomorskie
#270349
Co poradzić :)
Powyższy manual zrobiony na przykładzie mojego A3 8P , nie pamiętam jak było w mk5 i czy w każdym jest tak samo

Co ci podpowiada plik l-code w adaptacjach? Mówi o szybie i lusterkach czy tylko szybie?
Awatar użytkownika
By wiesko56 -  14 wrz 2019, 11:47
 lubuskie
#276979
Cześć.zalozylem przekaznik 449 niw bylo go wogule codo bezpiecznikow nie wiem ktory to jest brak mi jakiegos infa gdzie go szukac zadna instrukcja nie pokazuje ze to ten obsluguje grzanie lusterek.kurcze na dpmiar zlego odpadl pin od maty grzewczej.kurcze brak mi juz sil....pozdrawiam Wiesław :(
By seebst -  05 cze 2021, 14:55
 lubuskie
#286317
Podczas oględzin auta zauważyłem, że poprzedni właściciel cały czas jeździł z pokrętłem ustawionym na grzanie lusterek, siłą rzeczy grzały non stop. Chciałem sprawdzić czy grzeją i przykładając dłoń do lustra były cały czas chłodne. Ale ciężko było to stwierdzić, bo było ciepło i teraz też jest ciepło na dworze. Jednak wczoraj umyłem samochód i po myciu włączyłem grzanie luster i po kilkunastu minutach jazdy były cały czas zimne, woda z nich nie odparowała. Szlag wie, czy mogły maty ulec spaleniu, czy to od temperatury zależy? Piszecie, że albo cały czas grzeją, albo po iluś tam minutach przestają?

A druga sprawa, też w temacie lusterek - ustawiłem sobie, że po wrzuceniu wstecznego lusterko pawe mi się maksymalnie obniżyło, aby widzieć krawężnik. Działało to jakiś czas, a teraz gdy wrzucam wsteczny to lusterko mi zamiast opuszczać się, to się podnosi lekko i odchyla od auta - co tu się porobiło?