Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Kubagolf -  25 mar 2007, 17:33
 -------
#3395
Witam
Chcia³bym siê zapytaæ czy wiecie mo¿e jakie sa mo¿liwo¶ci sprawdzenia i potwierdzenia przebiegu ze stanem faktycznym na liczniku? Dla przykladu podam ¿e np. BMW ma zapisany przebieg w kluczyku. W ASO po kluczyku od auta moga stwierdzic jaki faktycznie ma auto przebieg. A ja jestem ciekaw jak to sie ma do VW golf V? Za wszelka pomoc z gory wielkie dzieki. Pozdrawiam Kuba
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  25 mar 2007, 18:27
 kujawsko-pomorskie
#3396
Tyle co ja siê oriêtujê to mo¿na to odczytaæ po pod³±czeniu do VAG-a
By Kubagolf -  25 mar 2007, 18:35
 -------
#3397
No to ja wiem ze jak sie podlaczy do VAG-a to mi poda stan licznika tylko czy faktyczny mi podda? Bo np. jak bedzie cofniety to czy VAG poda mi stan faktyczny czy stan po cofnieciu? Wlasnie dlatego pytam. Bo w ASO BMW z kluczyka podadza stan faktyczny jakie ma auto a nie to co wyswietla na liczniku. Dlatego wtedy jest wiadomo. A ja jestem ciekaw czy ASo VW ma tez takie cos ze odczytaja z kluczyka faktyczny stan licznika.
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  25 mar 2007, 18:43
 kujawsko-pomorskie
#3398
Osobi¶cie tego nie sprawdza³em na VAG-u. O takiej mo¿liwo¶ci dowiadujê siê czytaj±c instrukcjê do VAG http://www.vag-com.pl/vagcom.htm
Nie wiem czy ju¿ widzia³e¶ ale tu mo¿esz pobraæ instrukcjê i poczytaæ.
http://www.vag-com.pl/download.htm
Mo¿e który¶ z kolegów którzy u¿ywaj± VAG-a co¶ Ci podpowie.
Awatar użytkownika
By maluszek -  25 mar 2007, 19:51
 mazowieckie
#3399
"[EDC-15 Mileage] On some (but by no means all) TDI ECUs, VAG-COM can show an independent "odometer" reading stored in the ECU. This can useful as a means of cross-checking the mileage on used car at time of purchase, particularly in Europe where odometer fraud is rampant. We plan to extend this functionality to as many ECUs as practical in the future."

Obrazek

T³umaczyæ? W niektórych kontolerach silnika TDI przebieg jest zapisywany niezale¿nie od licznika. Pozwala to na weryfikacjê przebiegu, ale mo¿e równie¿ oznaczaæ, ¿e z jakiego¶ tam powodu to nie licznik by³ cofany, tylko kontroler albo licznik by³ wymieniony.