Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By pat_postman -  07 sty 2020, 21:58
 mazowieckie
#279409
Krzycho pisze:
10 paź 2012, 14:49
dexter23pl pisze:
Krzycho pisze:odwietlenie przestrzeni nóg działa tylko na bordnetzah 30 bit w wersji 3C8!!!
chyba chodziło o podświetlanie pod czas jazdy :)
tak o oświetlenie nog podczas jazdy i masz miec 30bit z serii 3C8
Cześć, słuchajcie mam zagadnienie którego od długiego czasu nie mogę rozwiązać, może będziecie w stanie pomóc, mam wrażenie że przekopałem wszystko w sieci. Zainstalowałem oświetlenie przestrzeni nóg przód/tył, bordentz wymieniony na 3C8937049E także działa podczas jazdy. Wcześniej zmieniłem zegary na pełen FIS.
Aktualnie sytuacja jest następująca:
Podświetlenie nóg działa podczas jazdy (zawsze, chyba że czujnik zmierzchu widzi że jest jasno), natomiast regulacja odbywa się jedynie poprzez potencjometr oświetlenia wnętrza. Oznacza to że nie jestem w stanie niezależnie regulować oświetlenie nóg i oświetlenia pozostałego, czy wyłączyć całkiem oświetlenia nóg w nocy.
W pełnym FIS mam zakładkę lights and vision, gdzie dostępne jest footwell light - on/off i natężenie, natomiast dotyczy to tylko oświetlenia podczas postoju. Gdzieś widziałem, że powinna być dodatkowa zakładka do regulacji podczas jazdy. W jaki sposób to zakodować, żeby pojawiło się w MFA pomocyyy. Podejmowaliśmy próbę poprzez VCDS z Marcinem z 'modyfikacje vw' ale na szybko nic nie udało się wyczarować...Osobiście nie posiadam interfejsu i jeżdżę na kodowanie właśnie do kolegi 'modyfikacje-vw.blogspot.com'
Awatar użytkownika
By pat_postman -  08 sty 2020, 12:34
 mazowieckie
#279414
yox2014 pisze:
08 sty 2020, 6:30
... na Bordnetz nic innego nie wymyslisz, potrzebny jest BCM ;)
Ok, już się coś wyjaśnia, rozumiem że chodzi o moduł komfortu, wymieniałem na najwyzszy możliwy 1K0959433CB co dalej gdzie szukać ?
Awatar użytkownika
By yox2014 -  08 sty 2020, 17:47
 spoza Polski
#279419
pat_postman pisze:
08 sty 2020, 12:34
yox2014 pisze:
08 sty 2020, 6:30
... na Bordnetz nic innego nie wymyslisz, potrzebny jest BCM ;)
Ok, już się coś wyjaśnia, rozumiem że chodzi o moduł komfortu, wymieniałem na najwyzszy możliwy 1K0959433CB co dalej gdzie szukać ?
... dobre :tooth: kolego poszukaj w google czym różni się BCM od Bordnetz ;) żadne moduły komfortu nie pomogą :no:
Awatar użytkownika
By pat_postman -  08 sty 2020, 23:09
 mazowieckie
#279421
Ok, sprawa jasna, trochę rzeczy udało mi się zrobić (zrobiłem roboczą kartotekę, zapraszam) natomiast nie siedzę w tym na tyle żeby znać wszystkie szczegóły, dlatego uważam, że to forum jest nieocenionym zbiorem wiedzy. Sprawdzałem wcześniej na szybko w google - bcm i wyniki dla mnie były nie jasne, dopiero dziś chyba na forum tourana znalazłem konkrety. Rozumiem że to bardziej zaawansowana wersja bordentz, ale przejście w golfie mk5 na bcm to nie lada rzeźba i nie będę w to wchodził, przy modach planuje poruszać się w zakresie elementów fabrycznie pasujących do danego modelu. Dzięki, zostaje tak jak jest, mimo tego fajnie działa podczas jazdy (tylko pod to zmieniłem 3C0 na 3C8). Planuję następne zmiany w wolnych chwilach.
By seebst -  18 lis 2021, 18:57
 lubuskie
#287635
Pytanie jeszcze do osób, które montowały te lampki w fotelach z tyłu. Tam jest dość ciasno, między otworem, a gąbką fotela, w wyniku czego metalowa obudowa tej lampki będzie dotykać tej gąbki - czy nagrzewająca się ta obudowa nie będzie miała negatywnego wpływu na tą gąbkę? Nic się przez to nie zacznie topić, przypalać?
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17