Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By tymon-88 -  16 paź 2013, 20:05
 śląskie
#108469
mettenos pisze:dopasujesz, mają identyczny rozmiar
a jeśli chodzi o aktywację przez vcds - mam sprawdzic przed zakupem czy wogóle mam taką opcję footwell lights, czy wszystkie golfy mają taką możliwość zakodowania?

jak jest z miejscem na lampki? tył i przód posiada zawsze zaślepki na lampki w oryginale czy są tez wersje bez miejsca na lampki?
Awatar użytkownika
By Krzycho -  16 paź 2013, 20:47
 małopolskie
#108475
kazdy bordnetz to obsługuje... zawsze są miejsca w plastikach, tylko trza wylamac zaślepki, tak samo wszystkie fotele maja otwory na lampki....
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  16 paź 2013, 21:02
 warmińsko-mazurskie
#108477
tymon-88 pisze:a jeśli chodzi o aktywację przez vcds - mam sprawdzic przed zakupem czy wogóle mam taką opcję footwell lights, czy wszystkie golfy mają taką możliwość zakodowania?

jak jest z miejscem na lampki? tył i przód posiada zawsze zaślepki na lampki w oryginale czy są tez wersje bez miejsca na lampki
Opcję oświetlenia nóg to raczej wszystkie mają, trzeba zaznaczyć 2 Bit w kodowaniu ptaszkiem. Wchodzisz w ( adres 09 ) centralna elektronika następnie w ( 07 ) kodowanie, następnie pomocnik kodowania ( Long Coding Helper ) i Ci wyskoczy Twój sterownik Centralnej elektroniki, w zależności jaki masz to w Bajce 0 zaznaczasz Bit 2 ptaszkiem czyli footwell lights ( oświetlenie przestrzeni nóg ),i potwierdzasz zmiany. Powinien wyskoczyć Ci komunikat że zmiany zaakceptowane.
Miejsca masz na lampki począwszy od przodu.
-od kierowcy jest w dolnej pokrywie nad pedałami a kierownicą przy gnieździe VAG obok ( tam gdzie kompa się podłącza ) jest taki prostokącik zaślepiony ( wycinamy to ) i tam wstawiamy lampkę
-od pasażera jest pod spodem schowka pasażera z prawej strony tego że schowka prawie przy samych drzwiach, tam też jest prostokącik zaślepiony tak samo wycinamy zaślepkę i wstawiamy lampkę
- tylne oświetlenia przestrzeni nóg miejsca na lampki są w fotelach kierowcy i pasażera na samym spodzie foteli tak jakby na środku w metalowym szkielecie fotela jest prostokącik pusty na lampkę.
By tymon-88 -  17 paź 2013, 9:33
 śląskie
#108514
zbyńo.ko pisze:
tymon-88 pisze:a jeśli chodzi o aktywację przez vcds - mam sprawdzic przed zakupem czy wogóle mam taką opcję footwell lights, czy wszystkie golfy mają taką możliwość zakodowania?

jak jest z miejscem na lampki? tył i przód posiada zawsze zaślepki na lampki w oryginale czy są tez wersje bez miejsca na lampki
Opcję oświetlenia nóg to raczej wszystkie mają, trzeba zaznaczyć 2 Bit w kodowaniu ptaszkiem. Wchodzisz w ( adres 09 ) centralna elektronika następnie w ( 07 ) kodowanie, następnie pomocnik kodowania ( Long Coding Helper ) i Ci wyskoczy Twój sterownik Centralnej elektroniki, w zależności jaki masz to w Bajce 0 zaznaczasz Bit 2 ptaszkiem czyli footwell lights ( oświetlenie przestrzeni nóg ),i potwierdzasz zmiany. Powinien wyskoczyć Ci komunikat że zmiany zaakceptowane.
Miejsca masz na lampki począwszy od przodu.
-od kierowcy jest w dolnej pokrywie nad pedałami a kierownicą przy gnieździe VAG obok ( tam gdzie kompa się podłącza ) jest taki prostokącik zaślepiony ( wycinamy to ) i tam wstawiamy lampkę
-od pasażera jest pod spodem schowka pasażera z prawej strony tego że schowka prawie przy samych drzwiach, tam też jest prostokącik zaślepiony tak samo wycinamy zaślepkę i wstawiamy lampkę
- tylne oświetlenia przestrzeni nóg miejsca na lampki są w fotelach kierowcy i pasażera na samym spodzie foteli tak jakby na środku w metalowym szkielecie fotela jest prostokącik pusty na lampkę.
dzięki za informacje, jak sobie poradzić z przeprowadzeniem kabli od tylnych lampek? trzeba się przedostać do tunelu środkowego pod wykładziną - nie ma z tym problemu? może jakieś porady?!
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  17 paź 2013, 23:27
 warmińsko-mazurskie
#108629
Oświetlenie przednie to spoko, tu masz wszystko opisane http://modyfikacje-vw.blogspot.com/2001 ... rzodu.html" onclick="window.open(this.href);return false; natomiast tylne tak jak Krzycho pisze-progami. Ja do tego jeszcze wymontowałem fotele kierowcy i pasażera. Dlatego bo lepiej jest kłaść kable i puściłem je też tak samo jak wiązka idzie od AIR BAG do foteli i wiązka od czujnika pasów pod wykładziną i wygłuszeniem-( takim filcem ) i zamontowałem sobie takie samo podłączenie do tych lampek tylnego oświetlenia przestrzeni nóg jak idzie właśnie do czujników foteli taka kostka, bo ona jest tak jakby na wsuwkę i elegancko pasuje w te miejsce gdzie się odłącza wiązki od foteli pod fotelem w tej prostokątnej zaślepce w podłodze. Tu masz opis na tył . http://modyfikacje-vw.blogspot.com/2011 ... z-tyu.html" onclick="window.open(this.href);return false; . Miłej pracy. :ok:
By tymon-88 -  18 paź 2013, 10:34
 śląskie
#108650
zbyńo.ko pisze:Oświetlenie przednie to spoko, tu masz wszystko opisane http://modyfikacje-vw.blogspot.com/2001 ... rzodu.html" onclick="window.open(this.href);return false; natomiast tylne tak jak Krzycho pisze-progami. Ja do tego jeszcze wymontowałem fotele kierowcy i pasażera. Dlatego bo lepiej jest kłaść kable i puściłem je też tak samo jak wiązka idzie od AIR BAG do foteli i wiązka od czujnika pasów pod wykładziną i wygłuszeniem-( takim filcem ) i zamontowałem sobie takie samo podłączenie do tych lampek tylnego oświetlenia przestrzeni nóg jak idzie właśnie do czujników foteli taka kostka, bo ona jest tak jakby na wsuwkę i elegancko pasuje w te miejsce gdzie się odłącza wiązki od foteli pod fotelem w tej prostokątnej zaślepce w podłodze. Tu masz opis na tył . http://modyfikacje-vw.blogspot.com/2011 ... z-tyu.html" onclick="window.open(this.href);return false; . Miłej pracy. :ok:
konieczne jest wymontowanie foteli? ile zajmuje czasowo przeciągnięcie tych przewodów od tylnych lampek?
By tymon-88 -  18 paź 2013, 10:48
 śląskie
#108659
mettenos pisze:ja nie wymontowywałem foteli, nie widziałem takiej potrzeby

czyli podsumowując potrzebuję:
- 4x lampka + 4x wtyczki
- kilka metrów kabla o przekroju 0,5mm/0,25mm
- 1x pin do wpięcia w boardnetz

ps. ma ktoś taki pin na zbyciu?

a jak wygląda sprawa żarówek, możliwy montaż LED CAN BUS? nie będzie żadnych błędów, mogotania?
np. http://allegro.pl/led-c5w-c10w-3-smd-50 ... 49058.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  18 paź 2013, 12:31
 warmińsko-mazurskie
#108668
Ja po prostu wymontowałem dla swojej wygody, wtedy miałem eleganckie dojście pod wykładziny do położenia kabelka, no i później pod fotelem do założenia kabelków. Oczywiście jak kto woli , tak robi.
Błędu nie będzie, nie powinno pokazywać.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  18 paź 2013, 12:36
 śląskie
#108669
Ja pociąłem pod plastikami z boku a potem pod wykładziną przeciągnołem do tego korytka z zaślepką co sa kostki do fotela.
uprzednio zdemontowałem te listwy plastikowe.
Potem puściłem od korytka do fotela w tej plastikowej rurce co idzie wiązka.
By kapselo2 -  04 lut 2014, 20:19
 kujawsko-pomorskie
#119041
witam, jestem zupełnie zielony w tym, mam aktualnie jakieś standardowe, świecące po prostu na żółto, czy moge je wymienić tylko na inne, aby światło było białe, lub niebieskie? wystarczy wymienić 'lampkę'?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 17