Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By dziii -  19 maja 2011, 22:02
 wielkopolskie
#44529
jeżeli masz jedną przepaloną to od razu błąd Tobie nie wyskoczy... Możliwe że dopiero po jakimś czasie.... wiem bo przerabiałem już ten temat,jeżeli włożysz tam ledy to na 100 % wyskoczy tobie błąd... wystarczy wtedy tylko dołożyć 1 żarówkę i schować ją w zderzak :) i po problemie :0 pozdrawiam
I podświetlonym zderzakiem od środka
ale satysfakcja innych oglądających się nie do zastąpienia :P
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  19 maja 2011, 22:06
 pomorskie
#44530
fredric pisze: I podświetlonym zderzakiem od środka :mrgreen:

patent trochę z rodzaju śmiesznych :lol: ale ważne że skuteczny, wiadomo nie od dziś że kontrolka oświetlenia MIL wyskakuje wtedy, kiedy jest za małe obciążenie, natomiast w drugą stronę możemy dokładać tyle żarówek ile chcemy,
Awatar użytkownika
By fredric -  19 maja 2011, 22:24
 mazowieckie
#44536
Może by jakoś wykorzystać to niechciane źródło światła np
-stałe podświetlenie rury wydechowej
-ewentualnie wlewu podtlenku gazu albo zwykłego wlewu
-można też pokusić się o przeciągnięcie kabla pod maskę i pierdyknąć haslhofa z kajt rajdera
-ewentualnie praktyczniej zrobić z tego backupa do wzmacniacza i mamy piec działający po zapaleniu świateł hehehe
No i 10metrów neonów by zadziałało zamiast tej jednej żarówki :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  19 maja 2011, 22:26
 pomorskie
#44538
fredric pisze:Może by jakoś wykorzystać to niechciane źródło światła np
-stałe podświetlenie rury wydechowej
-ewentualnie wlewu podtlenku gazu albo zwykłego wlewu
-można też pokusić się o przeciągnięcie kabla pod maskę i pierdyknąć haslhofa z kajt rajdera
-ewentualnie praktyczniej zrobić z tego backupa do wzmacniacza i mamy piec działający po zapaleniu świateł hehehe
No i 10metrów neonów by zadziałało zamiast tej jednej żarówki :mrgreen:

:roll: noooo, mody warte uwagi :mrgreen:
By freddy -  22 maja 2011, 12:04
 mazowieckie
#44648
co tu kombinowac Panowie najlepsze rozwiązanie to LED CAN BUS z radiatorem do odprowadzania ciepła wtedy mają większą żywotnośc i w kasie wychodzi to przyzwoicie np coś tego typu
http://moto.allegro.pl/rurkowe-diody-3- ... 30020.html

co do tego żeby oświetlało tylko tablice to nie ma takich ledów bo mają 180 stopni kąt świecenia więc będą rzucały światło na drogę ale według mnie to nie przeszkadza :) może neon dookoła ramki na tablice w zderzaku świeciłby nie rzucając światło ale to już też jest kombinacja dlatego mi się wydaję że te ledy z linku i nic więcej nie trzeba. Po włożeniu tylko wyłączyc test żarówek jak mówił fredric żeby nie mrygały po przekręceniu zapłonu :)
By dieselpower -  06 cze 2011, 11:36
 -------
#45529
freddy pisze:co tu kombinowac Panowie najlepsze rozwiązanie to LED CAN BUS z radiatorem do odprowadzania ciepła wtedy mają większą żywotnośc i w kasie wychodzi to przyzwoicie np coś tego typu
http://moto.allegro.pl/rurkowe-diody-3- ... 30020.html

co do tego żeby oświetlało tylko tablice to nie ma takich ledów bo mają 180 stopni kąt świecenia więc będą rzucały światło na drogę ale według mnie to nie przeszkadza :) może neon dookoła ramki na tablice w zderzaku świeciłby nie rzucając światło ale to już też jest kombinacja dlatego mi się wydaję że te ledy z linku i nic więcej nie trzeba. Po włożeniu tylko wyłączyc test żarówek jak mówił fredric żeby nie mrygały po przekręceniu zapłonu :)

Dokładnie takie coś kupiłem. Najpierw na próbę podłączyłem w domu, radiator rozgrzewa się do czerwoności, aż strach czy nie wypali dziury w zderzaku :shock: . Po włożeniu do auta jedna żarówka wypaliła się po około tygodniu (btw. komputer nie pokazywał wypalonej żarówki). Po reklamacji jeżdżę teraz na drugim komplecie, na razie drugi tydzień - zobaczymy może tamten komplet był feralny. Jak na razie trochę się zraziłem do tematu, no i wydaję mi się, że oświetlają trochę za mocno (3 diody na żarówkę).
Awatar użytkownika
By Krzycho -  07 cze 2011, 17:45
 małopolskie
#45606
soja pisze:Witam. A co sądzicie Panowie o tych LED-ach? Warto brać? Ktoś ma doświadczenia? Faktycznie nie pokazuje spalonej żarówki? Prosze o podpowiedzi.
http://moto.allegro.pl/led-do-rejestrac ... 86697.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ale cena kosmos to chyba taniej w ASO mozna dostac oryginalne lampki do golfa 6 w technologi led.
Awatar użytkownika
By fredric -  07 cze 2011, 23:08
 mazowieckie
#45626
No dobra bajer bajerem ale oprócz tego minusa co napisał bastianek jest tez plus.
Powiedzmy że ktoś nam przerysuje autko i w ostatnim momencie wybiegamy i co widać???
Jego numery idealnie podświetlone ledami i je spisujemy albo czarna dupa :mrgreen:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11