Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By jarek23 -  22 cze 2007, 20:31
 -------
#5831
Witam. Mam problem z wycieraczka - jak wlacze silnik to czasem sama sie wlaczy i chodzi bez przerwy dopiero po wylaczeniu silnika i wlaczeniu ponownie to wszystko wraca do normy. Dzieje sie to rzadko 3 razy w miesiacu. Moze ktos ma podobny problem? Jest na to jakis sposob?
Awatar użytkownika
By miszi -  22 cze 2007, 21:15
 -------
#5832
jarek23 pisze:Witam. Mam problem z wycieraczka - jak wlacze silnik to czasem sama sie wlaczy i chodzi bez przerwy dopiero po wylaczeniu silnika i wlaczeniu ponownie to wszystko wraca do normy. Dzieje sie to rzadko 3 razy w miesiacu. Moze ktos ma podobny problem? Jest na to jakis sposob?
Pierwszy raz s³yszê o takim czym¶ :shock:
By lisik -  22 cze 2007, 21:33
 -------
#5833
U mnie sie sama za³±cza na wstecznym.
Ale poza tym tez nie mialem takiego przypadku.
By jarek23 -  22 cze 2007, 23:33
 -------
#5834
U mnie te¿ siê wl±cza na wstecznym ale jak mam z przodu w³±czone.
Awatar użytkownika
By kamil 8000 -  22 cze 2007, 23:51
 -------
#5835
przy w³±czonych przednich i w³±czeni wstecznego pewnie jest to funkcja w k±pie ale ¿eby tak sama sie w³±cza³a ....??? morze to jakie¶ zwarcie ... kolego musisz za pamiêtaæ czy mo¿e ta wycieraczka w³±cz± sie w jaki¶ powtarzaj±cych sie sytuacjach mo¿e to te¿ jaka¶ funkcja,,, ale jest to naprawdê dziwna sytuacja
Awatar użytkownika
By fredric -  22 cze 2007, 23:55
 mazowieckie
#5836
kamil 8000 pisze:przy w³±czonych przednich i w³±czeni wstecznego pewnie jest to funkcja w k±pie
juz w polo tak mialem to standart
polecam wybrac sie do serwisu aby sprawdzili co sie dzieje.
w moim mam inna ze tak powiem przypadlosc mianowice w momencie wylaczenia zaplonu czasem rusza sie przednie wycieraczki tak z 1cm od normalnego polozenia :)
By jarek23 -  23 cze 2007, 0:13
 -------
#5837
kamil 8000 pisze:przy w³±czonych przednich i w³±czeni wstecznego pewnie jest to funkcja w k±pie ale ¿eby tak sama sie w³±cza³a ....??? morze to jakie¶ zwarcie ... kolego musisz za pamiêtaæ czy mo¿e ta wycieraczka w³±cz± sie w jaki¶ powtarzaj±cych sie sytuacjach mo¿e to te¿ jaka¶ funkcja,,, ale jest to naprawdê dziwna sytuacja

Mysle ze to nie zadna funkcja dodatkowa bo wycieraczka zaczyna chodzic jak tylko przekrece kluczyk czyli w momecie diagnostyki auta. Ale jak mowilem dziej sie to rzadko. Jak tylko sie wlaczy to nagram filmek i zamieszcze. Jeszcze mnie to dziwi ze chodzi non stop i zasuwa jak dzika.
By jarek23 -  23 cze 2007, 0:15
 -------
#5838
A i jeszcze nie da sie jej wylaczyc w normalny sposob tylko musze kluczyk wyciagnac i znowu wlozyc i jest OK:) Dziwna sprawa:)
By lisik -  23 cze 2007, 0:22
 -------
#5839
fredric pisze:
kamil 8000 pisze:przy w³±czonych przednich i w³±czeni wstecznego pewnie jest to funkcja w k±pie
juz w polo tak mialem to standart
polecam wybrac sie do serwisu aby sprawdzili co sie dzieje.
w moim mam inna ze tak powiem przypadlosc mianowice w momencie wylaczenia zaplonu czasem rusza sie przednie wycieraczki tak z 1cm od normalnego polozenia :)

Mam to samo u siebie. Caszem tez na skrzyzowaniu drgn± w³a¶nie o jakis 1cm. Masz czujnik deszczu?

Mam tez tego typu problem ze lewa uderza o t± listewkê przy drzwiach kierowcy. A czasem nie. :roll:
Awatar użytkownika
By fredric -  23 cze 2007, 0:56
 mazowieckie
#5840
lisik pisze:Masz czujnik deszczu?
nie mam
Awatar użytkownika
By miszi -  23 cze 2007, 1:36
 -------
#5841
lisik pisze:
Mam tez tego typu problem ze lewa uderza o t± listewkê przy drzwiach kierowcy. A czasem nie. :roll:
Musisz je wyregulowaæ. Ja te¿ mia³em taki problem, ale oby³o siê bez ingerencji bo w zimie trochê ¶niegu samo wyregulowa³o :wink:
Awatar użytkownika
By krz_p -  23 cze 2007, 9:04
 wielkopolskie
#5842
jarek23 pisze:Witam. Mam problem z wycieraczka - jak wlacze silnik to czasem sama sie wlaczy i chodzi bez przerwy dopiero po wylaczeniu silnika i wlaczeniu ponownie to wszystko wraca do normy. Dzieje sie to rzadko 3 razy w miesiacu. Moze ktos ma podobny problem? Jest na to jakis sposob?
znany problem, silnik wycieraczki do wymiany i bêdzie ok., mia³em to u mnie, na forach niemieckich te¿ jest to znany problem
to, ¿e w³±cza siê po wrzuceniu wstecznego jak s± w³±czone wycieraczki z przodu to tak powinno byæ, nikt z was nie czyta³ instrukcji :!: :?:
By jarek23 -  23 cze 2007, 11:47
 -------
#5843
krz_p pisze:
jarek23 pisze:Witam. Mam problem z wycieraczka - jak wlacze silnik to czasem sama sie wlaczy i chodzi bez przerwy dopiero po wylaczeniu silnika i wlaczeniu ponownie to wszystko wraca do normy. Dzieje sie to rzadko 3 razy w miesiacu. Moze ktos ma podobny problem? Jest na to jakis sposob?
znany problem, silnik wycieraczki do wymiany i bêdzie ok., mia³em to u mnie, na forach niemieckich te¿ jest to znany problem
to, ¿e w³±cza siê po wrzuceniu wstecznego jak s± w³±czone wycieraczki z przodu to tak powinno byæ, nikt z was nie czyta³ instrukcji :!: :?:

Z tym wstecznym to wiem ze tak powinno byc:) Dzieki za info pojade do serwisu i sie zapytam ile takie cos kosztuje. Niestety gwarancja mi sie skonczyla:(