Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Krzycho -  03 maja 2011, 10:09
 małopolskie
#43448
mettenos pisze:
prąd zasilający po stacyjce zostaje i musi zostać, jedynie tak jak wyżej napisał leszek można odcięcie automatu spróbować podłączyć pod pozycyjne
jeżeli zostawisz zasilanie po stacyjce to za każdym razem przed uruchomieniem silnika LEDy będą Ci się zaświecać.
Oczywiście kabel z automatu idzie pod pozycyjne.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  03 maja 2011, 16:32
 pomorskie
#43479
Krzycho pisze: jeżeli zostawisz zasilanie po stacyjce to za każdym razem przed uruchomieniem silnika LEDy będą Ci się zaświecać.

dla mnie to żaden problem, nie zostawiam samochodu z włączonym zapłonem i nieuruchomionym silnikiedm, nie mam już zamiaru szukać "po uruchomieniu"
Ostatnio zmieniony 03 maja 2011, 16:38 przez Mettenoos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  03 maja 2011, 16:48
 pomorskie
#43486
snap pisze:wam to trzeba wszystko na tacy podac ?
innych miejsc nie ma zeby znalezc prad?

w tej chwili to już najzwyczajniej zaczynasz cwaniakować, zresztą ja nie widzę problemu aby dzienne się paliły od razu po przekręceniu stacyjki, jest tam tak minimalny prąd że aku ani cała reszta na tym nie ucierpi

mijania jako dzienne dla skandynawii czy ameryki płn. też się palą zaraz po przekręceniu stacyjki więc po co się tu stresować
By snap -  03 maja 2011, 16:52
 -------
#43487
mettenos pisze: zresztą ja nie widzę problemu aby dzienne się paliły od razu po przekręceniu stacyjki, jest tam tak minimalny prąd że aku ani cała reszta na tym nie ucierpi
ja mialem tak zamontowane helli dedykowane do mk5 i bylo dobrze
zreszta kazdy prosucent dodaje instrukcjie montazu
mettenos pisze: w tej chwili to już najzwyczajniej zaczynasz cwaniakować,
nie zauwazylem tendencji to zadawania miliona pytan do najprostszych czynnosci ktore trzeba wykonac przy samochodzie?
nikomu sie nie chce poszukac, poczytac i samemu cos wykombinowac
Ostatnio zmieniony 03 maja 2011, 16:57 przez snap, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  03 maja 2011, 18:30
 małopolskie
#43493
a przy philipsach przypadkiem układ nie jest tak inteligentny że sam "wyczuwa" kiedy jest silnik uruchomiony (kiedy alternator ładuje aku)??
snap pisze:mijania jako dzienne dla skandynawii czy ameryki płn. też się palą zaraz po przekręceniu stacyjki więc po co się tu stresować
ale dla jednych jak zaciągniesz ręczny to gasną :mrgreen:

ale fakt faktem każdy podpina tak jak mu się podoba :) oby było to w miarę zgodne z przepisami.
Ja tam temat ledów w mk5 olałem, mam ustawione dzienne na mijania z mocą świecenia 60%.

W mk4 mam dzienne na ledach ale bez tego automatu czyli: + po stacyjce a masa jest podpięta pod + od postojówek (tak tak pod + w ten sposób przez żarówkę od postojówek dostaję masę)
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 45