Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Forest -  23 sty 2011, 23:08
 wielkopolskie
#36415
Coś tam oświetlają, ale fakt faktem tylko kilka metrów do przodu i trochę na boki. Widocznie VW uznało, że to mają być tylko światła na mgłę i nic po za tym ;)
Awatar użytkownika
By fredric -  23 sty 2011, 23:13
 mazowieckie
#36418
Powiem tak od momentu jak mam xenony w aucie, światła przeciwmgielne a golfie dla mnie nie maja sensu istnienia, dlatego będą w ich miejscu ledy jako dzienne.
Awatar użytkownika
By Forest -  23 sty 2011, 23:15
 wielkopolskie
#36419
fredric pisze:Powiem tak od momentu jak mam xenony w aucie, światła przeciwmgielne a golfie dla mnie nie maja sensu istnienia, dlatego będą w ich miejscu ledy jako dzienne.
Też bym tak zrobił. Zdrowiej dla xenonów ;)
Awatar użytkownika
By leszek158 -  19 lut 2011, 11:10
 lubelskie
#38442
Mam pytanie do zorientowanych i biegłych w majsterkowaniu:

chciałbym w swoim MKV Plus założyć ledy dzienne, skośne aby utrzymać odchył od płaszczyzny czołowej pojazdu nie > niż 10 stopni jak też utrzymać inne wymiary, moje kratki trzy żeberkowe to takie -

Obrazek

a ledy jakie chcę załozyć to takie -

http://allegro.pl/osram-led-skosne-swia ... 43223.html

chciałbym je włożyć w szczeliny, drugie licząc od góry, na wcisk (na wklejenie) a może pomocne będą ramki trzymające od led'ów. Wszelakie rady i sugestie mechaniczne i elektryczne mile widziane :D Dzięki za pomoc.
By kaputo -  01 mar 2011, 22:27
 -------
#39212
Ja założyłem sobie PHILIPS DRL 4 LED w MKV plus, z halogenami więc tylko te miały szansę się zmieścić. (ja zdejmowałem zderzak. Praktycznie nie widzę możliwości wyjęcia kratki be urwania zaczepu w inny sposób.)

Odnośnie elektryki mam taką uwagę. Rozporządzenie mówi że światła mają się załączyć w momencie kiedy urządzenie załączające silnik jest w pozycji umożliwiającej pracę. Czyli w momencie przekręcenia kluczyka, bez uruchamiania jeszcze silnika. Zgasić się mają po włączeniu świateł mijania. Moduł zasilający PHILIPSA realizuje to z jednym zastrzeżeniem. Włącza światła dopiero po uruchomieniu silnika (wzrost napięcia powyżej 13,4V).

Czy ktoś miał już jakieś przejścia typu policja/przegląd rejestracyjny z takim zestawem?

Są też takie moduły innych producentów realizujące to samo. Nawet jakby podpiąć moduł po zapłonie, to przed wzrostem napięcia też nie załączy świateł. A takich modułów, podpiętych po zapłonie, które tylko wyłączają po włączeniu mijania nie znalazłem. Przepisowo nie może być żadnego innego przełącznika tylko do DRL.

PS. Dzisiaj rano zauważyłem że jednak światła zapaliły się już po przekręceniu kluczyka. Prawdopodobnie wykrywany jest też ujemny spadek w momencie załączania urządzeń. Światła zapalają się jednak na ok. 5 sek. A później znowu po uruchomieniu silnika.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  08 mar 2011, 9:55
 pomorskie
#39584
TotenKopf pisze:Wiem, że to kwestia gustu
dlatego się w tej kwestii nie wypowiem :wink: ale:
1. cena w odniesieniu do tego, co widzimy jest masakryczna
2. nic nie piszą i homologacji RL ale zakładam że skoro to Hella to ona jest
3. patrząc na te ledy dochodzę do wniosku, że wolę jeździć na standardowych lampach z ustawieniem na światła mijania jako dzienne - ostatnio ściemniłem je sobie do 30% :lol:
Awatar użytkownika
By Forest -  08 mar 2011, 11:14
 wielkopolskie
#39585
Bardzo kiepsko to wygląda. Już lepiej jakby Hella wyprodukowała lampę ksenonową do Golfa V z ładnie wkomponowanymi LED DLR. A tak po za tym to ja od 1 marca jeżdżę bez świateł w dzień w razie czego to i tak jest to tańsze do tych ledzików :D
By furbs -  08 mar 2011, 12:42
 -------
#39589
Forest pisze:A tak po za tym to ja od 1 marca jeżdżę bez świateł w dzień w razie czego to i tak jest to tańsze do tych ledzików :D
Jeździj tak dalej, przekonuj wszystkich do swojej teorii i płać mandaty skoro Ci żal 40zł na żarówki co 2 lata albo i rzadziej...
Awatar użytkownika
By Forest -  08 mar 2011, 12:59
 wielkopolskie
#39591
furbs pisze:
Forest pisze:A tak po za tym to ja od 1 marca jeżdżę bez świateł w dzień w razie czego to i tak jest to tańsze do tych ledzików :D
Jeździj tak dalej, przekonuj wszystkich do swojej teorii i płać mandaty skoro Ci żal 40zł na żarówki co 2 lata albo i rzadziej...
Mijam czasem patrole i jeszcze żaden się mną nie zainteresował. O tak tak, bardzo mi żal 40 zł, albo poprostu głupio mi palić lampy prosto w słońce :D Ale jak chce Ci się jeszcze dyskutować to jest od tego temacik ;)
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  08 mar 2011, 13:13
 pomorskie
#39592
Forest pisze: O tak tak, bardzo mi żal 40 zł, albo poprostu głupio mi palić lampy prosto w słońce :
naprawdę przedziwna i niezrozumiała ta twoja filozofia - do czasu jak ktoś w ciebie przypitoli a biegły uzna że wpływ na wypadek miał brak u ciebie świateł

swoją drogą ustawiłbyś sobie mijania jako dzienne, ściemnił do 30% i po sprawie
Forest pisze: Mijam czasem patrole i jeszcze żaden się mną nie zainteresował.

bajki opowiadasz
Awatar użytkownika
By Forest -  08 mar 2011, 13:48
 wielkopolskie
#39595
mettenos pisze: naprawdę przedziwna i niezrozumiała ta twoja filozofia
Bo ironiczna ;)
mettenos pisze:swoją drogą ustawiłbyś sobie mijania jako dzienne, ściemnił do 30% i po sprawie
A to legalne? Po za tym niewiem czy mogę.
mettenos pisze:bajki opowiadasz
To nie bajki ;)
By furbs -  08 mar 2011, 13:56
 -------
#39596
Forest pisze:Mijam czasem patrole i jeszcze żaden się mną nie zainteresował.
Wszystko jest kwestią czasu kolego... Ciekawi mnie jeszcze czy jak Cie złapią miśki to też będziesz tak cwaniakował w dyskusji, czy może udasz wariata i będziesz prosił o pouczenie, bo zapomniałeś włączyć? Po takiej kontroli dalej będziesz sprawdzał ich cierpliwość i jeździł bez świateł, czy może wtedy już będziesz włączał?

Idąc Twoim tokiem rozumowania, ja mógłbym stwierdzić jutro po przebudzeniu, że chce być uczestnikiem ruchu lewostronnego i tak właśnie będę jeździł... Głupie, co?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  08 mar 2011, 14:34
 pomorskie
#39598
Forest pisze:
mettenos pisze:swoją drogą ustawiłbyś sobie mijania jako dzienne, ściemnił do 30% i po sprawie
A to legalne? Po za tym niewiem czy mogę.
po pierwsze w 100% legalne pod warunkiem ustawienia opcji "skandynawia"
po drugie - a dlaczego byś nie mógł :D
a po trzecie - generalnie widzę że ironizujesz :wink:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 45