Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Tyson -  25 lut 2012, 18:18
 mazowieckie
#63717
LEDy przygasają może tylko na canie, a w transicie nie mam cana. Chyba, że masz informacje, że tak dzieje się także w innych markach.
Właśnie zastanawiały mnie te postojówki... chociaż ciężarowe jak są oświetlone? Myślę, że wszystko zależy od tego na jakiego policjanta się trafi :)

te są bez opcji postojówek http://allegro.pl/markowe-swiatla-do-ja ... 81093.html

A o co chodzi z tym wymiarem na rysunku powyżej?
By speedbass -  25 lut 2012, 18:54
 pomorskie
#63723
wychodzi, że od krawędzi nie mogą być więcej niż 40 cm
a od siebie minimum oddalone więcej niż 60 cm
żeby nie było na zasadzie montażu szwedzkich przeciwmgielnych obok siebie w grillu na środku
część zapewne ludzi ma zamontowane jak popadnie i o tym nie wiedzą
a nikt nie mierzy, choć warto mieć zamontowane dobrze jak ktoś znajdzie się dociekliwy
a część ledów to porażka nieraz ale nikt nie zawraca sobie chyba głowy z kontrolujących
Awatar użytkownika
By Tyson -  25 lut 2012, 20:20
 mazowieckie
#63732
speedbass pisze:wychodzi, że od krawędzi nie mogą być więcej niż 40 cm
chyba nie bardzo o to chodzi, bo znalazłem takie coś i widać na obrazku, że można zamontować je także wyżej i ewidentnie widać, że ta odległość 40cm nie jest zachowana
Obrazek

Tak mówią przepisy:
Świateł dziennych można używać zamiast obowiązkowych świateł mijania w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, od świtu do zmierzchu. Na kloszu lampy musi widnieć nieusuwalne oznaczenie homologacji E oraz RL.
Lampy do jazdy dziennej muszą być zainstalowane:

Symetrycznie względem osi pojazdu
Na równej wysokości
W odległości od ziemi do dolnej krawędzi lampy minimalnie 25 cm, od ziemi do górnej krawędzi maksymalnie 150 cm
Odległość między lampami mierzona od wewnętrznej krawędzi nie może wynosić mniej niż 60 cm, chyba że szerokość pojazdu jest mniejsza niż 130 cm - wtedy odległość minimalna wynosi 40 cm
Lampy nie mogą wystawać poza boczny obrys pojazdu lub być zamontowane dalej niż 40 cm od niego
Lampy włączają się automatycznie po ustawieniu urządzenia zapłonowego w pozycji umożliwiającej uruchomienie silnika (lub po jego uruchomieniu)


zatem speedbass miałeś rację, ale drugi rysunek mówi co innego...
By speedbass -  25 lut 2012, 22:58
 pomorskie
#63750
mettenos pisze:
speedbass pisze: a część ledów to porażka

często widzę trzy maciupeńkie ledy w kolorze ...... chyba zielonym, żenada :lol: jak coś takiego można zamontować
jak takie coś nie rusza i nie drażni :wink:
jakoś tam narusza bezpieczeństwo na drodze
mnie tam rybka, chyba że pojawia się problem jak takiego coś nie widać za bardzo na jezdni
to też śmieszą takie LEDowe paski, ale ostatnio widziałem z takim nie wiadomo coś TAXiarza
jeździ tyle kilosów i całe miasto zjeździ i nikt tego nie widzi czy nie chce widzieć
i jest już z daleka nieprzepisowe i zajeżdża problemem
nie ten kolor, jasność, powierzchnia świecenia
to wszystko ma normy przez te homologacje
tylko wtedy formalnością jest sprawdzenie homologacji lamp i szkła
jak oni przechodzą kontrole :mrgreen: i badania :shock:
tylko jak pseudo xenony nie zostały wyeliminowane to i zapewne z tym też jest taki problem
bo przecież sporo tego jeździ i nikt się nie boi stracić dowodu
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  26 lut 2012, 7:45
 pomorskie
#63760
speedbass pisze: nie ten kolor, jasność, powierzchnia świecenia
to wszystko ma normy przez te homologacje
dzisiaj nawet najgorsza chińszczyzna ma homologację, sami ją sobie chyba przyznają :lol:
Awatar użytkownika
By Tyson -  26 lut 2012, 14:31
 mazowieckie
#63804
już chciałem kupić http://allegro.pl/markowe-swiatla-do-ja ... 81093.html, ale coś mnie ruszyło, żeby poczytać trochę o tym produkcie. Trafiłem na elektrodę i chwała Bogu, bo produkt strasznie kiepski!
Ogólnie firma vertex i nssc to straszny szajs! Niektórym ledy po montażu działały tylko 1 godzinę, niektórym 3 dni...
Na daną chwilę stawiam na philipsa za 199zł. Fakt, że tylko 4 diody, ale lepiej mieć 4 świecące niż 5 nieświecących :D
Awatar użytkownika
By Forest -  26 lut 2012, 15:33
 wielkopolskie
#63815
Moje lampki od Fabii RS też mają tylko 4 diody a świecą bardzo mocno ;) Lepiej postawić na firmowy sprzęt typu Philips czy Hella, przynajmniej jakoś to świeci.
Awatar użytkownika
By Tyson -  26 lut 2012, 15:39
 mazowieckie
#63819
hella nie osiągalna finansowo.
chciałbym phlipsa na 5 ledów, ale cena w ok. 350zł, więc chyba nie ma sensu przepłacać 150zł dla 1 diody...
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 45