Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By orh -  22 sty 2014, 8:24
 małopolskie
#117038
W MK6 jak jest zderzak w wersji GT/GTI wtedy halogeny są zupełnie inne niż w zwykłym( a w zwykłym to tak samo to wygląda jak u nas ) wtedy doświetlanie ma sens i działa.
By arianm -  22 sty 2014, 9:52
 mazowieckie
#117047
mettenos pisze:
Krzycho pisze:w MK5 i tak to doświetlanie jest jako "bajer"
raczej w większości aut, pamiętam jedynie jak kiedyś jechałem Cayene to efekt był zajebiaszczy
W moim bolidzie mam takie lampy i efekt jest "zajebiaszczy" . Ale jest i minus tego rozwiązania -brak oddzielnego światła długiego . Ta uchylająca się klapka w xenonie to do obserwacji gałęzi na drzewach dobra . Przyzwyczaiłem się do dodatkowego " snopa" światła -właczjąc długie .Więc praktycznie korzystam tylko z krótkich . Oświetlają wzorowo .

Obrazek
#117803
Witam ostatnio zamontowałem LEDy do jazdy dziennej w miejsce halogenów
Mam tylko taki problem że gdy zapale pozycje to zamiast zgasnąć się żarzą tylko przy zapalonym silniku a na zapłonie jest OK - gasną .
Co można z tym zrobić ?
Jedna uwaga co do mojego montażu na kablu który idzie do mijania zamontowałem przekaźnik który podłączyłem pod przeciw mgielne i gdy włączam przeciw mgielne przekaźnik rozłącza kabel od mijania i LEDy działają jako halogeny wraz z pozycją i mijania
Obrazek

Wina oryginalnego modułu w lampach LED poza tym podłączenie prawidłowe w innym poście poprawione podłączenie z ominięciem modułu w lampach i wtedy wszystko śmiga po mojej myśli : są dzienne i halogeny nie na żadnych błędów bo nie podpinam się pod borda wszystko działa
Podziękowania dla metenosa
Ostatnio zmieniony 27 lip 2014, 12:43 przez WACEK, łącznie zmieniany 3 razy.
By arianm -  26 sty 2014, 15:55
 mazowieckie
#117813
Nikt nie pisze to wtrące słowo .
Coś przedobrzyłeś -odnosze wrażenie że oczekujesz dwóch funkcji od ledów -jeżeli tak to nic nie doradze .
Jeżeli chcesz by ledy działały jako dzienne tylko ,to podłącz je bezpośrednio pod plus ,i na tym właśnie przewodzie daj przekażnik który bedzie sterowany z pozycyjnych . Właczasz pozycje rozłacza zasilanie na ledy -koniec
Jest to opisane tu na forum
Awatar użytkownika
By Krzycho -  26 sty 2014, 16:40
 małopolskie
#117821
Nie krzysz na forum...

Jak dla mnie zle podpiete jak juz to ja to bym zrobil tak:
- kabel brazowy - masa
- kabel czerwony - pod 12v dla halogenow
- kabel dzarny z ledow zaizolowal bym

Kodowanie bordnetza ustawic na dzienne na halogenach i po problemie...
No chyba ze masz nizszy bordnetz...
#118690
Poprawiona instalacja LEDy jako światła dzienne i halogeny

Golf nie posiadał fabrycznie halogenów ani instalacji . Zmieniłem włącznik na taki z funkcją halogenów dodałem jeden pin nr.5 w wtyczce instalacji : Działa
Poszedłem za radą metenosa i dałem przekaźnik ponieważ wbudowany moduł w lampach led przy włączonym silniku nie gasił ich całkowicie i cały czas się żarzyły ( przekaźnik pomógł ) jest ok . Ale dalej przerobiłem je jeszcze według mojego planu pod halogeny i wszystko śmiga , dzienne po zapłonie zgodnie z przepisami włączam pozycyjne i gasną ale gdy włączam halogeny dalej się zapalają i świecą razem z pozycjami / mijania : Dzięki za podpowiedz metenos wina modułu w lampach Led
Obrazek
Dwie funkcje są możliwe : arianm : podłączenie dobre : Krzycho : dexter23pl : wina lamp LED :
mettenos pisze:mi w Golfie też żarzyły, to wina wbudowanego modułu w dziennych, zamontowałem przekaźnik i po problemie ale kolego WACEK coś chyba przedobrzyłeś z tą instalacją
Ostatnio zmieniony 27 lip 2014, 12:25 przez WACEK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By TT600 -  13 lut 2014, 18:02
 dolnośląskie
#120112
Pytanko jedno mam, czy żeby podłączyć te ledy pod halogeny niezbędny jest włącznik świateł z halogenami? Dodam, że nie zależy mi na włączaniu tychże ledów jako halogeny razem ze światłami mijania. Jeśli da radę to prosiłbym o krótką instrukcję :]
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  13 lut 2014, 21:48
 pomorskie
#120154
TT600 pisze:Pytanko jedno mam, czy żeby podłączyć te ledy pod halogeny niezbędny jest włącznik świateł z halogenami?
nie bardzo rozumiem, skoro ktoś chce podłączać pod halogeny to znaczy że ma te halogeny a jeśli je ma tzn że ma też włącznik świateł z funkcją halogenów
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  13 lut 2014, 22:39
 śląskie
#120171
A może chodzi o taki temat aby podłączyć ledy jak jak sie podłancza halogeny, czyli nie posiada kolega wcale instalacji.
a chce podłączyć ledy pod borda .... No ale jeśli niema halogenów to tym samym bord nie obsługuje takiej opcji jaką są halogeny. czyli bord do zmiany.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  13 lut 2014, 22:44
 pomorskie
#120174
możliwe, nie wiadomo co autor ma na myśli, generalnie posiadając halogeny możemy je wymienić na światła dzienne pod istniejącą instalację halogenów, zakodować amerykę północną i halogeny jako światła dzienne, najprostsza metoda jeśli komuś nie zależy na przeciwmgłowych, generalnie są one mało pożyteczne, na pewno dzienne są 100x bardziej przydatne od przeciwmgłowych, które jeśli mamy włączać zgodnie z przepisami to włączymy je maks z kilka razy do roku
By gabriell20 -  15 lut 2014, 20:17
 śląskie
#120508
Witam panowie podpowiedzcie kilka rzeczy.
Chcę zakodować światła do jazdy dziennej z halogenów przeciwmgielnych, jak to zrobić.
Druga sparwa chcę juz zakodowane halogeny jako światła do jazdy dziennej troche ściemnić aby nie świeciły na 100 %, czy jest taka możliwość??
Czy to wszystko jest do zrobienia i jak??
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 45