Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Mandi -  09 sty 2008, 0:16
 dolnośląskie
#7545
jak w temacie zak³ada³ ktos xenony do zwyk³ych lamp
na allegro teraz duzo tego sie pojawi³oi za 500z³ mo¿a ³adny zestaw kupiæ.
jak sie ciekawe to ma z komputerem samochodu? czy nie wyrzuci jakis b³edów?
By Jedi -  09 sty 2008, 0:36
 -------
#7546
fakt, strasznie duzo tego teraz jest, czytalem, ze sa problemy przy ustawianiu swiatel. Nie wiem jak z komuterem, ale nie widzialem, aby ktos mial z nim klopot.
Generalnie ja bym sie nigdy nie zdecydowal na zamontowanie "tego czegos", wole jezdzic na "normalnych" swiatlach niz udawac ksenony.
Awatar użytkownika
By malydaras -  09 sty 2008, 7:57
 mazowieckie
#7548
Mandi, odpu¶æ sobie takie badziewie, po pierwsze przy ksenonach konieczne jest samopoziomowanie, po drugie bêdziesz wkurza³ kierowców jad±cych z naprzeciwka :evil:. Poza tym chyba nie zepsujesz wygl±du golfika takim czym¶ :shock: :?:.
Awatar użytkownika
By team-am -  09 sty 2008, 10:11
 łódzkie
#7549
Taki interes wcale nie jest taki tani jak sie wydaje. Do takich "xenonow" potrzebujesz lamp z soczewka do dobrego rozproszenia ¶wiat³a a to nie maly koszt, poza tym jak nie ogarniasz tematu to montaz w jakims warsztacie.

Co do samego dzia³ania, mam paru znajomych z takimi patentami i sa zadowoleni, ale jak to jest na prawde nie wiem, nie jezdzilem.

Pod uwage trzeba brac ze takie patenty nie do konca sa legalne (brak atestów itp) co w przypadku jakiegos dzwonka moze byc argumentem dla ubezpieczyciela do nie wyplacenia odszkodowania
By lisik -  09 sty 2008, 10:19
 -------
#7550
W aucie typu leon 1 czy toledo 2 to fajnie wyglada bo sa male swiatla, ale jezdzi kolo mnie taka altea ktora ma swiatla zblizone do golfa z rownie gigantycznym odblysnikiem i jest porazkowo- straaaaaasznie razi mimo ze to 6 albo 8 tysiecy kelwinow.
By Mandi -  09 sty 2008, 11:21
 dolnośląskie
#7551
hmmm no napewno macie racie .
w czêstochowie jezdzi jeden taki golf z xenonami i nawet ³adnie to wygl±da i soczewek nie ma .
z ogólniego za³ozenie takiegoi wychodze ze jak trezba jakies kable przecinaz rozcinac co mog³oby wp³ynac na dalaszaexplatacje niekorzystnie to zakupie bluevision philipsa i na tym przygoda z lamami sie zakonczy .
Fakt w ma³ych lampach ³adnie to wygl±da .
dziekuje za odpwoiedz bo sam jestem ciekaw jak montaz tego by wygl±da³.h7 d³ugie to normlanie wk³adam zarnik i pod³aczam i pewnie chula a le na siwta³ach mijania kazdy z nas ma zarówke w tkiej obudowie która sie wkrêca.i tu instalcja pprzemienia sie w rze¼be.
Awatar użytkownika
By kamil 8000 -  09 sty 2008, 17:09
 -------
#7553
w moim 2 aucie honda civic mam co¶ takiego zamontowane tylko ¿e mam tam lampy soczewki i powiem ci ¿e na tych lampach wygl±da to zacnie wiec mam w planach zamontowaæ co¶ takiego w golfie bo te¿ ma soczewki to jak ju¿ bêdzie to opisze porobiê foty i wrzucê na forum
Awatar użytkownika
By team-am -  09 sty 2008, 17:14
 łódzkie
#7555
Mandi pisze: nawet ³adnie to wygl±da i soczewek nie ma .
Kwestia czy ma ladnie wygladac czy lepiej oswietlac droge. Soczewka jest konieczna, inaczej bedzie swiat³o zle rozpraszone
Awatar użytkownika
By fredric -  11 sty 2008, 12:27
 mazowieckie
#7595
do zwyk³ych lamp sa specjalne zarniki(nie potrzeba soczewki ustawiona ogniskowa) dla mnie ten patent jest s³aby i jak masz biedna wersje to komputer bedzie b³ad wywala³. u siebie mam soczewki i mam teraz w planie do³ozyc spryski bo wiadomo jak soczewka brudna to oswietla wszytko ale nie droge :)
By Szpandel -  17 sty 2008, 23:19
 -------
#7681
osoba która montowa³a mi audio zajmuje siê montowaniem równie¿ takich zestawow xenon do zwyk³ych lamp.

Cz³owiek ten stwierdzi³, ¿e do moich oryginalnych reflektorow nie da siê zamontowac takiego zestawu.

Na allegro jest ciekawa lampa do golfa z soczewk±. Cz³owiek pisa³ co¶ o przerobce pod xenon na aukcji. poki co, wyslalem do niego maila ;)

pozdr.
Awatar użytkownika
By krz_p -  18 sty 2008, 8:12
 wielkopolskie
#7687
Szpandel pisze:.

Na allegro jest ciekawa lampa do golfa z soczewk±. Cz³owiek pisa³ co¶ o przerobce pod xenon na aukcji. poki co, wyslalem do niego maila ;)

pozdr.
nie lepiej kupiæ ori xenony? po co bawiæ siê w takie druciarstwo?
dodam, ¿e przy maksymalnie nieszczê¶liwym zbiegu okoliczno¶ci mo¿na nie dostaæ odszkodowania za rozbite auto
By lisik -  18 sty 2008, 10:07
 -------
#7688
No jak dla mnie lampy FK i helix wymiataj± zwlaszcza w czarnej wersji sa duzo ladniejsze od ori xenonu.
Awatar użytkownika
By fredric -  18 sty 2008, 11:40
 mazowieckie
#7689
lisik pisze:No jak dla mnie lampy FK i helix wymiataj± zwlaszcza w czarnej wersji sa duzo ladniejsze od ori xenonu.
kwestia smaku dla mnie ori sa ³adne i nie ma co zmieniac :]
pozatym wiekszosc tego rodzaju wyrobow czesto sie rozklejaja i sa problemy z parowaniem :/
By Szpandel -  18 sty 2008, 13:05
 -------
#7690
krz_p pisze:
Szpandel pisze:.

Na allegro jest ciekawa lampa do golfa z soczewk±. Cz³owiek pisa³ co¶ o przerobce pod xenon na aukcji. poki co, wyslalem do niego maila ;)

pozdr.
nie lepiej kupiæ ori xenony? po co bawiæ siê w takie druciarstwo?
dodam, ¿e przy maksymalnie nieszczê¶liwym zbiegu okoliczno¶ci mo¿na nie dostaæ odszkodowania za rozbite auto
Nie uwa¿am zabiegu wymiany lamp na lampy innej firmy za druciarstwo.
Niekoniecznie te¿ chcê zmieniac na xenon.
Druga kwestia- lampy seryjne pod xenon wed³ug mnie s± brzydsze ni¿ standardowe.
Przecie¿ przy wymianie z wersji normalnej -> xenon te¿ trzeba co¶ rze¼bic z elektryk±(kostka)

pozostaje kwestia jako¶ci zamiennika.. chcialbym zobaczyc go na ¿ywo.