Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By krz_p -  18 sty 2008, 14:20
 wielkopolskie
#7691
Szpandel pisze:Przecie¿ przy wymianie z wersji normalnej -> xenon te¿ trzeba co¶ rze¼bic z elektryk±(kostka)
ale zamontowany ori xenon ma homologacjê, a je¶li wsadzisz zestaw HID do jakiejkolwiek lampy to jest to druciarstwo, wymiana ori lamp na inne jest ok.
Awatar użytkownika
By maluszek -  18 sty 2008, 17:30
 mazowieckie
#7693
Wydaje mi siê, ¿e w³o¿enie ¿arnika xenonowego do jakiejkolwiek lampy soczewkowej powinno dawaæ w miarê przyzwoite efekty. Oczywi¶cie przy za³o¿eniu, ¿e ¿arnik znajduje siê tam gdzie ¿arówka.

Osobi¶cie preferuje rozwi±zania fabryczne, ale problem z pi±tk± polega na tym, ¿e rozwi±zanie fabryczne wymaga samopoziomowania do jakotakiej przyzwoitej instalacji. Nie da siê pod³±czyæ rêcznego poziomowania do oemowych ksenonów (przynajmniej bez prucia tych¿e i druciarstwa). Nie wiem jak to wygl±da z halogenowymi soczewkami Helli, które wygl±daj± jak fabryczne ksenony.

Dlatego szuka³bym ¶wiate³ soczewkowych, które maj± jak±¶ regulacjê zasiêgu, dzia³aj±c± z potencjometrem w desce rozdzielczej, zamiast bawiæ siê w fabryczne ksenony bez poziomowania. FK/Helix chyba co¶ takiego maj±. Dyna-beams Helli te¿. A przy okazji maj± do¶wietlanie zakrêtów. Sama Hella sprzedaje je w kombinacji z ¿arnikiem ksenonowym.
By Szpandel -  18 sty 2008, 22:28
 -------
#7697
krz_p pisze:
Szpandel pisze:Przecie¿ przy wymianie z wersji normalnej -> xenon te¿ trzeba co¶ rze¼bic z elektryk±(kostka)
ale zamontowany ori xenon ma homologacjê, a je¶li wsadzisz zestaw HID do jakiejkolwiek lampy to jest to druciarstwo, wymiana ori lamp na inne jest ok.
jeden lubi ¶liwki, drugi woli dzi.. ;p
Mam odmienne zdanie na ten temat.

Je¿eli jest to dobrej klasy zestaw, to ja nie wiem co w tym z³ego..

pozdr.
Awatar użytkownika
By fredric -  18 sty 2008, 23:09
 mazowieckie
#7700
no tak tylko jak dla mnie dobry zestaw to hella a jak sie nie myle to robi tylko ori soczewki i dynabeamy :]
jakies fk czy in pro dla mnie sie nie licza zwyk³y chinski badziew :)
Awatar użytkownika
By krz_p -  19 sty 2008, 9:10
 wielkopolskie
#7701
Szpandel pisze:Je¿eli jest to dobrej klasy zestaw, to ja nie wiem co w tym z³ego..
utrata dowodu rej. przy kontakcie z drogówk±, oczywi¶cie je¿eli mi¶ki bêd± na tyle rozgarniête aby to zauwa¿yæ + problemy w razie kolizji
By Szpandel -  19 sty 2008, 16:13
 -------
#7702
krz_p pisze:
Szpandel pisze:Je¿eli jest to dobrej klasy zestaw, to ja nie wiem co w tym z³ego..
utrata dowodu rej. przy kontakcie z drogówk±, oczywi¶cie je¿eli mi¶ki bêd± na tyle rozgarniête aby to zauwa¿yæ + problemy w razie kolizji
uroki tuningu ;p tak czy siak, nie nazwa³bym tego druciarstwem.