Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Knys -  16 lut 2008, 0:42
 -------
#8169
Adam75 który dokladnie bezpiecznik Ci wyrzucalo, sprawdze moze mam to samo u siebie.
By Knys -  16 lut 2008, 9:34
 -------
#8174
pod numerem 36 siedzi bezpiecznik 5amp i jest caly.samochod mial reperowany zderzak i lakierowany drugi, wiec moze ktos nie podlaczyl poprostu pompki i dlatego sie to nie komunikuje z systemem.
Awatar użytkownika
By maluszek -  16 lut 2008, 18:04
 mazowieckie
#8178
pompka od spryskow ma jeszcze przeka¼nik. nie pamietam dokladnie ktory, ale znajduje sie nad kontrolerem elektryki (za pudelkiem z bezpiecznikami).

mozesz cos wiecej napisac o swoim samochodzie: rok produkcji, kod silnika, kod skrzyni biegow? rzuce okiem na schematy.
By Knys -  17 lut 2008, 12:26
 -------
#8181
Witam ponownie, wczoraj zajo³em sie zdejmowaniem zderzaka zeby sprawdzic co jest. Po zdjeciu zderzaka moim oczom ukazal sie brak pompki od spryskiwaczy reflektorów, i kawa³ka przewodu do spryskiwacza i takiego trojnoga rozdzielaj±cego wode na dwa spryskiwacze. W miejscu pompki wlozona byl gustowna sruba, zeby woda nie wycieka³a. Czym predzej udalem sie do serwisu vw chylinscy i zakupilem pompeczke za cale 142pln, bylem jeszcze w skodzie ale ich pompki barrdzo podobne sa jednak duzo lzejsze i maja wezsza srednica rurki z której wyp³ywa woda, ale kosztuja 50 pln. nie mieli jednak takiego przewodu jaki by mi odpowiadal wiec zakupilem pierwszy lepszy przezroczysty przewod, i trojnog. Po powrocie do domu walczylem z rurka zeby ja wogle naciagnac na trojnog, i to wszystko ze soba po³aczyc, po jakims czasie udalo sie. Potem kulminacja pod³aczy³em pompke, w³aczam spryskiwanie szyb i d....., nie dzia³a. Mysle moze pompka jest felerna, pod³aczy³em ja pod 12 volt i zaczela pryskac az mi³o, ucieszony wiem ze pompka jest dobra. Teraz pytanie do zorientowanych, mechanicy którzy reperowali zderzak w mojej goilfinie popieprzyli koncówki i pod³aczyli koncówke od klaksonu pod pompke, a urwana od pompki pod klakson, wiec stad pewnie wyskoczyl ten b³ad 004. Czy musze jechac do kogos na Vagu zeby mi to skasowal bo na kostce od pomki spryskiwaczy reflektorów nie ma napiêcie. Po wszystkim zaczo³em sk³adac wszystko do kupy, i tutaj przewody byle jakie okazaly sie do bani zacze³y sie zaginac twarde nie mozna by³o ich u³ozyc jak potrzeba, odczepilem trojnog i kawalek przewodu i przykrecilem zderzak. W poniedzialek zamowie odpowiedni kawalek przewodu i mam nadzieje go pod³aczyc.sorry za d³ugi post
By Knys -  17 lut 2008, 12:31
 -------
#8182
W odpowiedzi na Twoje pytanie Maluszesz podaje dane samochodu. Vw golf 1,9 TDI Comfo 6F KBC rok kwiecien 2005. Autko bardzo fajnie wyposazone, elektryczne fotele, klimatronik, nawiewy na tyl, podgrzewane fotele, i pare innych *******. Jestem detalista i chce zeby wszystko dobrze dzia³alo. Mam jeszcze jeden problem z fotelem kierowcy bo nie chce dzialac regulacja w odcinku ledzwiowym, s³ysze jak dzia³a silniczek ale nic sie nie dzieje pojade do tapicera zeby mi zdjol tapicerke fotela i bede naprawial w swoim zakresie. Pozdrawiam
By Knys -  24 lut 2008, 17:24
 -------
#8227
Wlasnie pod³aczy³em pompke, podpiolem wêzyk, i spryskie sikaja jak oszalale:)
By seebst -  06 cze 2021, 12:05
 lubuskie
#286343
malydaras pisze:
14 lut 2008, 21:09
Musisz mieæ w³±czone ¶wiat³a, przytrzymaæ trochê d³u¿ej d¼wigniê od wycieraczek i powinny dzia³aæ (przy pierwszym i potem co 5 uruchomieniu wycieraczek).
Co znaczy co 5 uruchomienie wycieraczek? Chodzi o to, że 5 razy mają zrobić cykl machnięcia, czy 5 razy włączyć je i wyłączyć manetką?