Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By bolero2 -  02 mar 2008, 2:28
 -------
#8288
Witam!
Zapali³a mi siê dzi¶ ¿ó³ta kontrolka przedstawiaj±ca obrys silnika. W instrukcji pisz±, ¿e jest to awaria uk³adu wydechowego. Je¿eli mruga, to znaczy ¿e co¶ jest nie tak z katalizatorem, jak siê ¶wieci jednostajnie to co¶ z sond± lambda. U mnie raz ¶wieci jednostajnie raz mruga. Nie wydaje mi siê, ¿eby silnik straci³ moc, ale na biegu ja³owym lekko siê trzêsie, przy dodawaniu gazu trochê terkocze. Spotkali¶cie siê mo¿e z czym¶ takim? W ASO nie by³em jeszcze wiêc sam nic nie wiem. Z³ej jako¶ci paliwo te¿ wykluczam, bo przejecha³em ju¿ prawie pó³ zbiornika. Silnik to 1.6 FSI, wiem ¿e to nie ten dzia³, ale tutaj panuje wiêkszy ruch, wiêc pomy¶la³em, ¿e i bêdzie wiêksze zainteresowanie. Sorry za zamieszanie i z góry dziêki za odpowiedzi.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  03 mar 2008, 8:27
 kujawsko-pomorskie
#8299
Ja proponowa³ bym aby¶ wyjecha³ gdzie¶ na tak± traskê aby¶ móg³ autko trochê przegoniæ i wypaliæ te syfy co siê mo¿e nagromadzi³y w wydechu. O tym nawet pisz± w instrukcji fabrycznej.
Powinno pomódz. Ale je¿eli nie to od³±cz na 20 minut akumulator potem go pod³±cz ponownie i odczekaj jak komp przetestuje wszystkie uk³ady. W tym czasie na desce rozdzielczej bêdziesz mia³ dyskotekê ale lampki bêd± gasn±æ.
Po tym wszystkim powinna siê ¶wieciæ tylko kontrolka uk³adu kierowniczego ale jak tylko ruszysz z miejsca to i ona zga¶nie. Po takiej operacji z aku rusz i jed¿ powoli bo komputer musie pewne funkcje zapisaæ a dok³adniej musi siê nauczyæ pewnych parametrów ( dot faz rozrz±du w stosunku do parametrów jazdy czy co¶ podobnego )
Je¿eli te zabiegi nic nie dadz± to szoruj do Serwisu :( bo mo¿e byæ co¶ powa¿niejszego chocia¿ do koñca nie koniecznie bo mia³em co¶ takiego w Oplu i okaza³o sie ¿e to by³ b³±d immobilizera który wystarczy³o wykasowaæ.
By bolero2 -  03 mar 2008, 17:21
 -------
#8300
by³em dzi¶ w serwisie i okaza³o siê, ¿e to jednak by³o "co¶" powa¿niejszego, mianowicie cewka. Sama cewka 140z³ plus robocizna no i jeszcze wysz³o wysz³o ¿e obluzowna jest kostka z wi±zk± kabli, za wszystko "jedyne" 500z³. Jeszcze mam pytanko, wie kto¶ mo¿e gdzie wykasowaæ "przegl±d olejowy" w warszawie. Przegl±d robi³em w carmanie i tam nie dali rady tego zrobiæ i teraz ka¿± mi jechaæ gdzie¶ indziej, ale nie wiem gdzie.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
By krz_p -  03 mar 2008, 19:09
 wielkopolskie
#8303
bolero odno¶nie kasowania przegl±du to znajdziesz to w instrukcji
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  04 mar 2008, 10:08
 kujawsko-pomorskie
#8305
Kasowanie przegl±du olejowego opisywane ju¿ by³o na naszym forum. Poszukaj.