Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Ostry -  21 mar 2008, 10:08
 -------
#8463
Zauwa¿y³em ostatnio w moim autku co¶ dziwnego: Gdy wysiadam z niego i ³apie za drzwi by je zamkn±æ, czuje delikatne kopniêcie pr±du. Nieraz tak samo gdy wk³adam kluczyk do stacyjki równie¿ czuje lekkie uderzenie pr±du na grocie kluczyka... Wiecie mo¿e o co z tym chodzi? Sprawdza³em pod³±czenia przy akumulatorze i wszystko jest OK. Ma kto¶ jaki¶ pomys³? Bo normalnie boje sie drzwi zamykaæ :)
Awatar użytkownika
By Bard -  21 mar 2008, 10:12
 -------
#8464
Mam to samo ale to z powodow ze moja kurtka, sweter sie elektryzuje.
Zawsze jak dotkne czegos o nizszym potencjale to "strzelaja" wyladowania. Sproboj tez dotknac innych rzeczy najlepiej uziemionych, bedzie ten sam efekt. :)
Awatar użytkownika
By Ostry -  21 mar 2008, 14:00
 -------
#8471
Hmm, te¿ to podejrzewa³em, ale je¶li ju¿ to wina tego materia³u z którego s± wykonane fotele, bo przecie¿ nie je¿d¿e zawsze w tych samych ciuchach :)
By lisik -  21 mar 2008, 22:39
 -------
#8496
Ja zawsze wsiadajac i wysiadajac dotykam przedniego slupka bo strasznie nie lubie tego uczucia kopniêcia pr±dem :/
Awatar użytkownika
By malydaras -  22 mar 2008, 10:02
 mazowieckie
#8503
Jest na to prosta rada, zanim podniesiesz dupsko z fotela z³ap najpierw za metalow± czê¶æ otwartych drzwi i nie ma prawa Ciê posmeraæ. Natomiast nigdy nie kopn±³ mnie kluczyk, mo¿e po prostu nie dotykam grotu.