Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Cimek -  20 sty 2020, 5:59
 opolskie
#279600
@epaweld Zacznij od sprawdzenia kabli w gumowej harmonijce. Potem bierz się za zamek. Jak masz komputer, to powinien być błąd silnika zamka-jeżeli to on.
Awatar użytkownika
By jackthejason -  06 maja 2021, 10:52
 śląskie
#286084
Aby nie zakładać nowego tematu opiszę swój problem z zamkiem w tylnych prawych drzwiach.

Otwierając z przycisku na drzwiach kierowcy lub z pilota słychać słychać dwa ruchy i drzwi się nie odblokowują. Również ciągnąc za klamkę zewnątrz/wewnątrz nie ma efektu.

Odkryłem sposób, należy trzymać wewnętrzną klamkę i wcisnąć przycisk otwierania na drzwiach kierowcy/pilocie, wtedy się drzwi otwierają. Potem, do puki nie użyje się centralnego, można otwierać i zamykać drzwi obydwoma klamkami.

Czy ktoś kto dobrze zna zasadę działania zamka/układu otwierania, może wskazać przyczynę takiego działania?
By xandi -  06 maja 2021, 10:56
 kujawsko-pomorskie
#286085
A ja mam tak, ze pilot otwiera wszystkie drzwi ale nie zamyka tylnych. I żeby zamknąć tył muszę najpierwszy zamknąć przyciskiem w środku drzwi, a później dopiero z pilota. Wtedy wszystkie sa zamknięte. Inaczej tylko przód się zamyka.

W vcds brakbłędów na ten temat.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka