Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By malinex2 -  17 wrz 2015, 20:17
 łódzkie
#192976
krz_p pisze:dzięki Krzycho będę szukał, niech się tylko trochę chłodniej zrobi, jeszcze na wszelki wypadek bezpiecznik wymienię, niewiele kosztuje
kolego znalazles przyczyne ? u mnie wystawpila podobna sytuacja , z tym , ze ja trabilem w trakcie powrotu ze slubu i mi urwalo sygnal calkowicie ,ale na poczatku tez wlasnie zaczal przerywac . W chwili obecnej przy nacisnieciu klaksonu mam tylko kliknięcie co mnie bardzo irytuje . Ktos naprowadzi od czego mam zaczac ? Do tej pory wszystko gralo bez problemu
By adek -  17 wrz 2015, 20:33
 łódzkie
#192979
malinex2 pisze:
krz_p pisze:dzięki Krzycho będę szukał, niech się tylko trochę chłodniej zrobi, jeszcze na wszelki wypadek bezpiecznik wymienię, niewiele kosztuje
kolego znalazles przyczyne ? u mnie wystawpila podobna sytuacja , z tym , ze ja trabilem w trakcie powrotu ze slubu i mi urwalo sygnal calkowicie ,ale na poczatku tez wlasnie zaczal przerywac . W chwili obecnej przy nacisnieciu klaksonu mam tylko kliknięcie co mnie bardzo irytuje . Ktos naprowadzi od czego mam zaczac ? Do tej pory wszystko gralo bez problemu
Zacząłbym od sprawdzenia samego klaksonu, czy gdzieś się nie obluzowały kable itd. VCDS nic na ten temat nie wypluwa?
By malinex2 -  18 wrz 2015, 18:19
 łódzkie
#193095
jeszcze od tamtego incydentu go nie podpinalem pod VCDS-a ,ale zrobie to tylko jak do PL wroce na jakis urlop . Musze obadac te klaksony , moze faktycznie sie cos tam dzieje . jak nie to wymienie na nowe .
By halogen335 -  15 lis 2015, 13:02
 podkarpackie
#200587
Witam mam golfa 5 w ktorym nigdy nie dzialal sygnal dzwiekowy co sprawdzilem po zwarciu stykow przekaznika palcami sygnaly trabia czyli ok,modul pod kierownica 1k0953549B kodowanie 0002042 tasma 1k0959653 kierownica 4 ramienna bez multi jest tempomat,vcds kolo kierownicy 01426 po zmianie kodowania np 0000042.0001042.sygnaly same trabia i znika 01426 ale wyskakuje 00889 co tam o zwarciu do masy w czym jest problem ktos zalozyl kierownice zwylka a byla multi ??
Awatar użytkownika
By Krzycho -  15 lis 2015, 14:08
 małopolskie
#200605
moduł masz zakodowany pod multifunkcję... daj zdjęcie kabla jaki masz przy poduszce...
Awatar użytkownika
By reecpat -  18 lis 2015, 0:37
 śląskie
#201118
Cześć, szukałem kilkukrotnie, ale nie znalazłem na forum odpowiedzi, które są mi potrzebne. Nie jest tajemnicą dla posiadaczy golfa v, że jego klakson pozostawia wiele do życzenia. Brzmieniem pasuje on do jakiegoś smarta, albo innego małego autka, ale nie do takiej maszyny. Przynajmniej w moim golfie v 1.9 tdi bls ten klakson jest - mówiąc krótko - żałosny. Chcę klaksonu, który sprawi, że kierowcę, który mi wymusił przejdą ciary lub podskoczy wystraszony robiąc dziurę w dachu (może na przyszłość się nauczy, że nie ładnie wymuszać). Potrzebuję waszych wskazówek. Gdzie znajduję się klakson w tych modelach? Jak go zdemontować? Jaki zamiennik wybrać? Czy mogę wybrać dowolny klakson z dowolnego auta? Nie oczekuję na to, że ktoś rozbierze pół auta i porobi zdjęcia, aby było mi łatwiej to zlokalizować, liczę jednak na szczegółowe i klarowne wyjaśnienie. Z góry dziękuję. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  18 lis 2015, 10:02
 dolnośląskie
#201133
i do tego ze nie wiesz gdzie jest klakson trzeba zakładać nowy temat
zapewne jak przypuszczasz klakson znajduje sie z przodu samochodu nie z boku i nie z tyłu :oczko:
ściągasz zderzak i masz go na wierzchu, lub ściągasz koło - ściągasz nadkole i masz do niego dostęp
http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=5 ... =30#p20281 klaksony widać w tym wątku
poza tym klakson nie ma za zadanie przestraszyć tylko ostrzec wiec licz się z tym iż możesz dostać mandat za niezgodny z prawem sygnał dźwiękowy i/lub nie przejść corocznego badania kontrolnego

Dodano po 3 minutach 19 sekundach:
Re: nie dziala klakson
połączyłem z już istniejącym tematem
Awatar użytkownika
By Krzycho -  18 lis 2015, 10:38
 małopolskie
#201137
wystarczy ściągnąć przednie boczne kratki i jest dostęp do obu klaksonów... a że Ci słabo trąbi to pewnie działa tylko 1...
Awatar użytkownika
By reecpat -  19 lis 2015, 22:45
 śląskie
#201437
Nie trąbi mi słabo... trąbi mi głośno, ale strasznie wysokimi częstotliwościami, on piszczy, nie trąbi. Nie chce klaksonu z ciężarówki, żeby o zawał przyprawiać innych kierowców, chcę mieć normalny sygnał jak w każdym aucie a nie takie coś... Dzięki za wskazanie położenia klaksonów, powiedzcie mi jeszcze czy ma jakieś znaczenie jaki zamiennik wybiorę? Nie chodzi mi o sam dźwięk, tylko o to, ze nowy klakson może np nie pasować.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  20 lis 2015, 0:43
 małopolskie
#201446
praktycznie wszystkie klaksony z grupy VAG mają takie samo gniazdo czyli nie musisz przerabiać wtyczek... ja obecnie mam założone klaksony z jakiegoś nowego audi... i w końcu je słychać tak jak powinno być słychać... :silence: :naughty: