Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By snap -  24 sty 2011, 18:04
 -------
#36494
Forest pisze:
Krzysiek_WW pisze:To powiedzcie mi czy jest możliwość ustawienia, żeby to halogeny działały w fukncjach comming home i follow me home ?
Chciałbym ustawić halogeny do tej funkcji, gdyż szkoda mi Xenon'ów dopalać na tak krótki czas.
Czy można to gdzieś ustawić w VCDSem?
Sorry za odgrzanie kotleta, ale w szukajce szukałem i nie znalazłem odpowiedzi dlatego powielam pytanie :D Czy idzie ustawić tą funkcje Coming/Living Home na halogeny ?
pewnie jakos sie da tylko trzeba zrobic przekierowanie
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  24 sty 2011, 19:59
 pomorskie
#36518
pszczolek pisze:A czy policjant bedzie sie kłucił z kierowca Skody Octavi 2 po LF jak ma ona światła halogenowe zespolone ze światłami do jazdy dziennej?
halogenowe w Skodzie Oct. FL mają podwójną homologację RL i B więc nie ma się o co kłócić

snap pisze: pewnie jakos sie da tylko trzeba zrobic przekierowanie

w Audi A6 z 2007 roku na pewno się da bo sam robiłem kumplowi ale w Mk5 jeszcze się w VCDS nie natknąłem na takie kodowanie które pozwalałoby na przekierowanie, chyba jedynym sposobem jest mod "mechaniczny"
By snap -  01 lip 2011, 15:30
 -------
#46872
odgrzeje kotleta :)
czy mozna aktywowac funkcje coming home w samochodzie bez komputra pokladowego i bez czujnika zmierzchu?
nie wiem czu czujnik ma cos do rzeczy ale nie wiem czemu wydaje mi sie ze tak ;) moze sie myle

wg tego co jest w tym temacie chyba mozna
http://www.auto-conrad.pl/Forum/phpBB-3 ... f=9&t=2989" onclick="window.open(this.href);return false;
Aktywacja Coming i Leaving Home

Opis pasuje na pewno do centralki 30 bajtowej

-> STG 09 - Centralka elektryczna
-> Kodowanie 07 -> Długie kodowanie
-> Bajt 0 > Bit 5 aktywować
Bit 7 aktywować
Bajt 2 > Bit 4 zdezaktywować
Bajt 21 > Bit 6 zdezaktywować
Bajt 23 > Bit 5 zdezaktywować
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  01 lip 2011, 15:34
 pomorskie
#46873
nie ma problemu w aktywowaniu CH w aucie bez komputera, "komputer" to licznik a CH ustawiasz w elektryce, ja mialem wersje bez kompa i bez problemu mogłem ustawić, inna sprawa z Leaving Home, ja u siebie nie mogę ustawić, tzn. ustawić mogę ale nie działa
By snap -  01 lip 2011, 15:38
 -------
#46874
wiec po zmianie kodowania na to pozniej powinno byc git ?
-> STG 09 - Centralka elektryczna
-> Kodowanie 07 -> Długie kodowanie
-> Bajt 0 > Bit 5 aktywować
Bit 7 aktywować
Bajt 2 > Bit 4 zdezaktywować
Bajt 21 > Bit 6 zdezaktywować
Bajt 23 > Bit 5 zdezaktywować
edit
zmienilem kodowanie na takie jak wyzej
swiatla sie wlaczaja po otwarciu drzwi z pilota, przy zamykaniu nie dziala mhhh
By 1 6 D -  01 lip 2011, 18:55
 zachodniopomorskie
#46884
snap, ustaw włącznik świateł na włączone, po zgaszeniu zapłonu będą świecić tyle ile ustawiłeś. Ja mam włącznik bez AUTO i właśnie tak u mnie jest.


Co do CH i LH z halogenów w Scirocco na kompie wspólnym z Golfem 5 nie ma takiej opcji, natomiast jak Sciro poliftowe ma już elektrykę od Golfa 6 to jest taka możliwość ustawienia. Bynajmniej nikt nie doszukał się takiej opcji nawet na niemieckim forum.


EDIT:
Jak masz włącznik na 0 to przy wychodzenie nie będzie działać, choć przejże jeszcze plik kodowania Bordnetz
Awatar użytkownika
By Neosternik -  17 sie 2012, 19:54
 dolnośląskie
#79740
Witajcie.moje pytanie dotyczy tej funkcji.Otóż golfik nie posiada MFA,ale ma sterownik centralnej elektryki 30 bajtowy i wprowadziłem kodowanie zgodnie z instrukcja w miniwarsztatowni tzn:

Aktywacja Coming i Leaving Home
Opis pasuje na pewno do centralki 30 bajtowej

-> STG 09 - Centralka elektryczna
-> Kodowanie 07 -> Długie kodowanie
-> Bajt 0 > Bit 5 aktywować
Bit 7 aktywować
Bajt 2 > Bit 4 zdezaktywować
Bajt 21 > Bit 6 zdezaktywować
Bajt 23 > Bit 5 zdezaktywować
Po kodowaniu i ztwierdzeniu działa mi tylko oświetlenie gdy otwieram auto,gdy zamykam już nie działa a chyba powinno,tak przynajmniej ma mój kolega w Passacie.
Tak ma być?czy jeszcze gdzieś należy zmienić kodowanie?

Druga rzecz to błąd dotyczący wentylatora otóż:

006481 - Wentylator 2 chłodnicy (V177): problemy z poruszaniem / zablokowany
P1951 - 000 - - - Sporadyczny
Ramka zamrożona:
Stan błędu: 00100000
Priorytet błędu: 3
Częstość błędu: 34
Przebieg: 174318 km
Wskaźnik czasu: 0
Data: 2000.00.00
Czas: 16:22:15

Ramka zamrożona:
Obroty silnika: 1449 /min
Prędkość: 68.0 km/h
Obciążenie: 20.8 %
Napięcie: 14.29 V
Bity binarnie: 00101000
Temperatura: 88.2*C
Cykl pracy: 40.2 %
O który wentylator chodzi? Co można z tym zrobić?Może zdemontować i przesmarować wystarczy?
Pozdrawiam i będę wdzięczny za podpowiedzi z waszej strony.
By Pablo -  17 sie 2012, 22:07
 małopolskie
#79751
Jeśli nie masz na wyposażeniu czujnika zmierzchu, to C/L Home tak będzie działał jak u Ciebie.
Co do błędu, to jest on sporadyczny, więc wystąpił kiedyś. Skasuj i sprawdź czy sie pojawi po jakimś czasie.
Czy oba wentylatory działają? Może to było zawieszenie szczotek?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 13