Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By mackoo -  09 lis 2012, 0:34
 łódzkie
#86532
Wymieniałem dzisiaj uszczelkę pod pokrywą zaworów i przy okazji chcę wymienic olej. Do tej pory zalany był Shell Helix Ultra Extra 5W30 (silnik BLS czyli z DPF), ale czytałem na innych forach niezbyt pochlebne opinie o tym oleju. Zastanawiam się czy zalac taki sam czy przejśc na jakiś inny?
By volf -  09 lis 2012, 0:57
 -------
#86538
liqui moly i motul to bardzo dobre oleje i możesz je spokojnie lać, nie wiem czy znajdziesz 1 osobę która Ci ich nie poleci. Castrol... cóż.. raz zalałem i żyje ale nie polecam, po za tym jest bardzo dużo podróbek i nawet sprzedawca nie wie co sprzedaje, nim teoretycznie samochód jest zalany w fabryce i teoretycznie wlewa go ASO, niestety z beczki i jak nie zapomni.

Ogólnie poczytaj sobie co pisze grejf't facet naprawdę zna się na rzeczy i wie co gada.
Awatar użytkownika
By Zalman -  17 gru 2012, 20:09
 małopolskie
#88986
Witam was
otóż iż nadszedł czas zmiany oliwy mam pytanie
silnik to 1.9 TDI BLS z filtrem cząsteczek stałych.. aktualnie mam zalany olej 5W40. z tego co wiem mam zalany olej nie spełniający norm.. chcę zmienić na 5W30 który spełnia normy, ale mechanik powiedział tak możemy Ci zmienić ten olej na taki jaki chcesz ale zwykle się tak nie robi że zmienia się olej gęsty na rzadszy.. no i teraz co ? nieświadomie jeździłem 2 wymiany oleju na 5w40 teraz będzie 3 wymiana, znaczy się świadomie że miałem 5W40 ale nie wiedzialem że on nie spełnia norm :P..
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  17 gru 2012, 20:18
 pomorskie
#88988
Zalman pisze: ale mechanik powiedział tak możemy Ci zmienić ten olej na taki jaki chcesz ale zwykle się tak nie robi że zmienia się olej gęsty na rzadszy.. .
zmień mechanika, zalej go liqui moly top-tec 4200 507.00 albo Total Quarz Ineo 507.00, oba dedykowane do pompowtryskiwaczy i DPF
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  18 gru 2012, 7:28
 pomorskie
#89007
Zalman pisze:no dobra ale czy można tak od tak ? zmienic z gestego na rzadszy ? żeby potem nie było jaj :D

już mówiłem, zmień mechanika skoro ci tak powiedział

po drugie nigdzie nie widzę żebyś mial zalany 10W albo nie daj Boże 15W
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 152