Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
#221259
hubson77 pisze:
Mettenoos pisze:
hubson77 pisze:

przy okazji.. jaka temp oleju jest w 1.9 TDI?
ja miałem stale ok. 86 st przy jeździe do ok. 90 km/h
myślałem, że ze względu na turbo, temperatura będzie trochę wyższa niż np. w moim wolnossącym benzyniaku, ale jak widać jest podobnie.
W TDI jest IC a przy nadmiarze powietrza w stosunku do paliwa co jest w dieslu temp. spalin jest mniejsza, w benzynie odwrotnie, więcej powietrza do paliwa większą temp. spalin.
#221276
Witam
Wiele czytam na temat oleju i nie moge znalesc odpowiedniej informacji, posiadam golfa 1.6+lpg od pol roku. Pol roku temu zrobilem wymiane oleju , zalany byl castrol edge 5w30, przejechane 15 tys i przez ten okres musialem dolac 4l oleju. Mechanik poleca teraz valvoline 5w40. Moglby mi ktos polecic odpowiedni oraz odpowiedziec czy mozliwe ze przez ten ojres auto przepalilo tyle oleju ze w sumie trzeba bylo dolac 4litry
#221331
Taju pisze:Witam
Wiele czytam na temat oleju i nie moge znalesc odpowiedniej informacji, posiadam golfa 1.6+lpg od pol roku. Pol roku temu zrobilem wymiane oleju , zalany byl castrol edge 5w30, przejechane 15 tys i przez ten okres musialem dolac 4l oleju. Mechanik poleca teraz valvoline 5w40. Moglby mi ktos polecic odpowiedni oraz odpowiedziec czy mozliwe ze przez ten ojres auto przepalilo tyle oleju ze w sumie trzeba bylo dolac 4litry
4 Litry :eek: Może kolego masz gdzieś wyciek. Dziś natomiast w swoim aucie zrobiłem wymianę filtry i olej. Zalałem Motul 5W40 8100 X-clean (kolega mnie namowil na taki oil :oczko: )Podobno :ok:
#221390
Lukasik pisze:
Taju pisze:Witam
Wiele czytam na temat oleju i nie moge znalesc odpowiedniej informacji, posiadam golfa 1.6+lpg od pol roku. Pol roku temu zrobilem wymiane oleju , zalany byl castrol edge 5w30, przejechane 15 tys i przez ten okres musialem dolac 4l oleju. Mechanik poleca teraz valvoline 5w40. Moglby mi ktos polecic odpowiedni oraz odpowiedziec czy mozliwe ze przez ten ojres auto przepalilo tyle oleju ze w sumie trzeba bylo dolac 4litry
4 Litry :eek: Może kolego masz gdzieś wyciek. Dziś natomiast w swoim aucie zrobiłem wymianę filtry i olej. Zalałem Motul 5W40 8100 X-clean (kolega mnie namowil na taki oil :oczko: )Podobno :ok:
Wlasnie nie widac wyciekow, kilku mechanikow ogladalo i nie widzieli wyciekow
#221392
Taju pisze:
Lukasik pisze:
Taju pisze:Witam
Wiele czytam na temat oleju i nie moge znalesc odpowiedniej informacji, posiadam golfa 1.6+lpg od pol roku. Pol roku temu zrobilem wymiane oleju , zalany byl castrol edge 5w30, przejechane 15 tys i przez ten okres musialem dolac 4l oleju. Mechanik poleca teraz valvoline 5w40. Moglby mi ktos polecic odpowiedni oraz odpowiedziec czy mozliwe ze przez ten ojres auto przepalilo tyle oleju ze w sumie trzeba bylo dolac 4litry
4 Litry :eek: Może kolego masz gdzieś wyciek. Dziś natomiast w swoim aucie zrobiłem wymianę filtry i olej. Zalałem Motul 5W40 8100 X-clean (kolega mnie namowil na taki oil :oczko: )Podobno :ok:
Wlasnie nie widac wyciekow, kilku mechanikow ogladalo i nie widzieli wyciekow
Czyli bierze porządną szklankę na 1000km. Masz dwa wyjścia, albo wymieniasz uszczelniacze (optymistyczna wersja), pierścienie (to już mały remont silnika), albo... lejesz olej i masz w gdzieś problem, słabo to brzmi, ale po lekturze forum octavi, audi i seata, można dojść do wniosku, że wcale dużo nie bierze. Poczytaj tam wątki odnośnie brania oleju, to troszkę Ci się rozjaśni ww tym temacie.
#222314
votus pisze:Pany jaki olej do mojej V-teczki polecacie? Ostatnio wlałem 5w30 Castrola i teraz nie wiem czy wlać mu to samo czy zmienić na coś innego?
Silnik 1.9 90 km BLS z przebiegiem 200 tys km rok 2008 ;-)
Proponuję trochę poczytać a będziesz wiedział. Wszystko masz pięknie opisane w tym temacie. To tylko 103 strony. :cool:
#222375
paku pisze:
votus pisze:Pany jaki olej do mojej V-teczki polecacie? Ostatnio wlałem 5w30 Castrola i teraz nie wiem czy wlać mu to samo czy zmienić na coś innego?
Silnik 1.9 90 km BLS z przebiegiem 200 tys km rok 2008 ;-)
BLS ma 105 km :)
może już na tyle osłabł :)

Dodano po 59 sekundach:
Re: Olej do silników w Golfie 5 /temat zbiorczy dla diesli i benzyn/. Czytaj miniporadnik str. 1 post nr 2!
votus pisze: Ostatnio wlałem 5w30 Castrola
lej co chcesz byle nie 5W30 bo nie ma takie potrzeby w tym silniku, lej 5W40 z normą 505.01
#222408
paku pisze:
votus pisze:Pany jaki olej do mojej V-teczki polecacie? Ostatnio wlałem 5w30 Castrola i teraz nie wiem czy wlać mu to samo czy zmienić na coś innego?
Silnik 1.9 90 km BLS z przebiegiem 200 tys km rok 2008 ;-)
BLS ma 105 km :)

U mnie na tabliczce pisze BLS a w dowodzie jest 66 KW, wlepki w bagażniku niestety nie ma a nie patrzyłem pod silnikiem :fluff:
  • 1
  • 103
  • 104
  • 105
  • 106
  • 107
  • 152