Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By Sylwestro -  08 sty 2014, 18:19
 -------
#114972
4mm ponad maxem to sporo tak jak kolega wczesniej napisał szkoda uszczelniaczy .Ja na Twoim miejscu sciągnałbym tak ze 100 - 150 ml
By leoncjo -  22 sty 2014, 18:04
 małopolskie
#117095
Piszecie o różnych dodatkach do oleju paliw- Pamiętam jak wykładowca dr zajmujący sie paliwami mówił ze wszelkie dodatki służą jedynie nabijaniu producentom pieniędzy i mogą tylko zaszkodzić bo zmieniają strukturę chemiczna danego oleju, zaprojektowanego pod daną normę (klasę) (mówimy o dobrych oryginalnych produktach) To samo tyczy się paliw-. Benzynę też można dłużnej przechowywać w rezerwie(np kanistrach) na czarna godzinę niż olej napędowy który traci swe właściwości po jakimś czasie.
By Mario V -  22 sty 2014, 23:13
 pomorskie
#117137
leoncjo pisze:Piszecie o różnych dodatkach do oleju paliw- Pamiętam jak wykładowca dr zajmujący sie paliwami mówił ze wszelkie dodatki służą jedynie nabijaniu producentom pieniędzy i mogą tylko zaszkodzić bo zmieniają strukturę chemiczna danego oleju, zaprojektowanego pod daną normę (klasę) (mówimy o dobrych oryginalnych produktach) To samo tyczy się paliw-. Benzynę też można dłużnej przechowywać w rezerwie(np kanistrach) na czarna godzinę niż olej napędowy który traci swe właściwości po jakimś czasie.
A u mnie jak studiowałem prof od paliw i smarów mówił by jeździć na opale :laugh:
By leoncjo -  23 sty 2014, 2:35
 małopolskie
#117145
Mario V pisze: A u mnie jak studiowałem prof od paliw i smarów mówił by jeździć na opale :laugh:
Opał nie jest najwiekszym problemem dla diesla-najgorsze jest chrzczone paliwo czyli opał z dodatkiem kwasu który ma na celu zmiany barwy na ON- Niszczy zbiorniki metalowe i układ paliwowy no i silnik
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  23 sty 2014, 13:35
 pomorskie
#117223
leoncjo pisze:Niszczy zbiorniki metalowe
na szczęście mamy plastikowe :laugh:

Mario V pisze:
A u mnie jak studiowałem prof od paliw i smarów mówił by jeździć na opale :laugh:

tyle co ja na opale przejeździłem to pewnie drugiego tutaj nie ma :laugh:

zawsze była wymiana filtra paliwa dwa razy do roku, golf jeździ do dzisiaj, ma jakieś 350 kkm
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  26 sty 2014, 8:36
 kujawsko-pomorskie
#117701
jakub111 pisze:ja leje 5w40 mobila i oleju nie ubywa,na castrolu kolo litra co 10tys ubyhwalo.
Mechanik mi powiedzial a zebym unikal oleju castrol wiec tak zrobilem i wyszlo na dobre :D
Ten Mobil 5W40 nie posiada specyfikacji 505.01 a ty go lejesz ? - ale sorry chyba że masz wtrysk bezpośredni :laugh:

Specyfikacje Mobil Super 3000 X1 5W40:
ACEA A3/B3, A3/B4 - API SN/SM/CF
MB 229.1,VW 502.00 / 505.00, MB 229.3, PORSCHE A40,
BMW LL-01, RENAULT RN0700/RN0710,
Peugeot/Citroën B71 2296, Opel GM-LL-B-025
Awatar użytkownika
By Sajmon -  03 lut 2014, 1:14
 śląskie
#118835
unseen pisze:Ktoś przypomni dokładnie którego Millersa XF szukać ,potrzebny nie koniecznie pod DPFa i nie musi być LL . Mogą byc namiary na sprawdzonego dostawcę . Dzięki

Podjedź sobie do Go-Westu w Goczałkowicach obok Pszczyny, mają bardzo dobre ceny a masz w sumie nie tak daleko :D

http://www.go-west.ig.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
By kuba94 -  03 lut 2014, 11:20
 pomorskie
#118852
Wejdź na stronę Millersa tam jest jak dobrać olej po marce pojemności itp. jak tak dobierałem ale tez jest info,że już nie jest w pełni syntetyczny ( jeśli chodzi o disla) ma jakieś domieszki
By mistasz -  03 lut 2014, 14:30
 opolskie
#118861
Ja jak mam jeździć, szukać i ryzykować to wole pewny sklep internetowy.
http://www.zmienolej.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://sklep-oleje.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Pisz do któregoś z nich. Faceci kumaci w tej branży i dopasują Ci olej wg. Twoich wymagań, tylko napisz jak jeździsz, silnik bierze olej czy nie, z DPF czy bez itp. Znają się na rzeczy a i oleje mają pewne. Zamówisz to na drugi dzień olej przeważnie jest u Ciebie. Chcesz Millers-a ale wiesz że on nie ma specyfikacji VW? Chociaż ja też olałem i mam wlany Amsoil, tylko z aprobatą producenta że spełnia normy VW 505.01 :-P
Ostatnio zmieniony 03 lut 2014, 16:15 przez mistasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  04 lut 2014, 10:04
 pomorskie
#118974
nie wiem czy ktoś pisał ale ostatnio w jednym z ASO VW/AUDI w 3Mieście widziałem, że leją LOTOSA TRAFFIC z beczki do TDI :D grunt to umowa i kalkulacje księgowych
By wozo -  04 lut 2014, 14:11
 pomorskie
#119005
Panowie jaka jest norma zużycie oleju w silniku BWA? Wcześniej auto jeździło na Motulu i brało olej, teraz był Castrol Edge 5w30 oczywiście. Przejechałem może ze 4k km i już dolałem litr. Czy to dużo? Jaki olej brać pod uwagę przy wymianie na wiosnę?
  • 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 152