Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By mati91lv -  23 sty 2019, 8:30
 śląskie
#271176
Panowie takie coś dziś w drodze do pracy usłyszałem, jakby ocieranie zużytych klocków hamulcowych o tarcze, ale tylko podczas hamowania silnikiem. Wystarczy lekko dodać gazu i objaw ustaje. Jak jadę rozpędem, ale bez biegu to też cisza...
Co to może być???
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 03 lut 2019, 18:45 przez mati91lv, łącznie zmieniany 1 raz.
By mati91lv -  23 sty 2019, 9:02
 śląskie
#271178
Nie mam i nie miałem żadnych innych objawów padającej dwumasy-typu jakieś odgłosy przy gaszeniu, ruszaniu, itp...Natomiast od dłuższego czasu jak cisnę to mam uślizg sprzęgła pomiędzy 2200, a ok 3000obr na wyższych biegach(pewnie za mocny moment po wiejskim tunningu-takiego kupiłem).
Ja bardziej myśle o przegubie wewnętrznym, bo jakoś wiąże ten odgłos z półośką...albo skrzynią

Mały edit...Ten odgłos coraz bardziej przypomina walenie młotkiem po silniku, skrzyni biegów...w rytm obrotów koła.
Co dziwne już kilka razy gdy jechałem obok mojego mechanika ten odgłos ustąpił, więc nawet nie zawracałem mu gitary.
By mati91lv -  03 lut 2019, 18:52
 śląskie
#271529
Dzięki pit52 za zainteresowanie. Liczyłem na trochę większy odzew, ale dzięki temu może nie panikowałem po poradach typu: skrzynia, silnik, pół zawieszenia,itp...
Sprawcą okazał się przegub wewnętrzny. Po wymianie cisza....