Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
#237185
Witam mam ręczna klime. W vcdsie nie pokazywało prądu na sprężarce. Po wymianie zaworu czujnika prąd na wyłączonej klimie jest i doładowanie sprężarki 1.7nm po włączeniu klimy lub nawiewu prąd się gubi doładowanie też. Obstawiać sprężarkę czy jest jeszcze coś co moge sprawdzic?
Awatar użytkownika
By Paweldaniel -  17 sie 2016, 16:45
 zachodniopomorskie
#237197
Wiatm podepne sie pod ten temat , dzisiaj bylem z klimatyzacja bo gdzieś ucieka i co roku była nabujana a w tym roku po 3 -cach jest pusta więc czas odwiedzić warsztat , mechanik sciągnął grila z przodu napuścił gaz w układ i zaczął sprawdzać długo nie trzeba bylo szukać na chłodnicy jest korek plastikowy i spod niego ubywało gazu , więc pomyślałem że wystarczy wykrecic korek i dobrze zaizolować i po sprawie ale mechanik powiedział ze tego korka się nie wykreca i trzeba wymienic cała chłodnice czy ktoś coś wie na ten temat czy tak jest ?
Awatar użytkownika
By Maciej91 -  17 sie 2016, 17:11
 kujawsko-pomorskie
#237199
Paweldaniel pisze:Wiatm podepne sie pod ten temat , dzisiaj bylem z klimatyzacja bo gdzieś ucieka i co roku była nabujana a w tym roku po 3 -cach jest pusta więc czas odwiedzić warsztat , mechanik sciągnął grila z przodu napuścił gaz w układ i zaczął sprawdzać długo nie trzeba bylo szukać na chłodnicy jest korek plastikowy i spod niego ubywało gazu , więc pomyślałem że wystarczy wykrecic korek i dobrze zaizolować i po sprawie ale mechanik powiedział ze tego korka się nie wykreca i trzeba wymienic cała chłodnice czy ktoś coś wie na ten temat czy tak jest ?
Zależy w jakim stanie chłodnica klimy jest ;) u mnie też tam gaz uciekał , lecz już była zgnita i na samej chłodnicy też gaz uciekał , pod korkiem znajduje się chyba oring i wystarczy go wymienić i by śmigało ;)
Awatar użytkownika
By Paweldaniel -  17 sie 2016, 17:30
 zachodniopomorskie
#237201
no z chłodnicy raczej nie było wycieków a z pod tego korka uciekało i to dobrze korek był plastikowy a w srodku mial otwór na klucz imbus dlatego mnie to zastanowilo dlaczego mechanik twierdzi ze ten korek jest nie do wykrecenia i trzeba nowa chłodnice a czy jest dużo zabawy przy wymianie tej chlodnicy
Awatar użytkownika
By MrNazarinho -  18 sie 2016, 15:40
 spoza Polski
#237265
Cena nie jest zła. Ja ostatnio wymieniałem w GTIku.
Chłodnica 350zł, montaż 200zł (trzeba ściągać zderzak i lampy.), nabicie 200 z ozonowaniem.

Ogólnie chłodnica była szczelka mimo tego że była wygięta po stłuczce i była cała "zaklejona" owadami i miała pozaginane żeberka przez co gorzej powietrze docierało do IC oraz chłodnicy.

Oprócz tego zdiagnozowano uszkodzenie jakiegoś czujnika, który jest bezpośrednio przy chłodnicy klimy. Po tym klima chłodzi o wiele mocniej.
W temperaturach ~30stopni ustawiam 22 stopnie i dmuchawa na 1 bieg. Po jakimś czasie jest mi za zimno... :sleepy:
#238979
Siema!

Opiszę swój problem, ponieważ mechanik stwierdził, że to oczywiście sprężarka do wymiany.

W sobotę zrobiłem około 1000 km autostradami z prędkością 160-180 km/h, klima działała bez zarzutu. W niedzielę klima przestała działać.

I teraz tak: czynnik jest (klima była nabijana i sprawdzałem za pomocą śruby), po włączeniu nawiewu uruchamia się wentylator, ale sprężarka nie pracuje (węże w ogóle się nie schładzają). Czy to oznacza uszkodzoną sprężarkę czy może coś innego?

Dodam, że już wcześniej słyszałem na wolnych obrotach i włączonej klimie piszczenie (jakby łożyska), teraz tego nie ma.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
#239502
Witam was serdecznie
Ponieważ to moj pierwszy post, przejdę do rzeczy a mianowicie mam taki błąd w klimie

Obrazek
Obrazek

Czy ktoś wie co to za błąd ? wcześniej od strony pasażera leciało tylko zimnie powietrze na nogi u kierowcy wszystko było ok, po resecie i przywróceniu ustawień niby działa ale teraz od strony kierowcy na wysokości klatki piersiowej po lewej stronie z kratki leci zimnie powietrze i bardzo słabo dmucha, natomiast środek i pasażer leci pełną parą...
nie mam pomysłu co to może być.
#239635
Piotr010 pisze:Rozumiem że nikt nie zna takiego błędu ?? czy po prostu forum już się wypaliło i mało kto tu zagląda ?
podłącz VCDS-a i sprawdź błędy po ludzku bo tutaj kosmicznych błędów nikt nie zna, być może któraś z klapek się przyblokowała

tutaj http://www.climatronic.pl/kody-klimatronik/ http://www.climatronic.pl/vw-passat-b5- ... serwisowe/ jest opis kodów ale to do starszych wersji klimy, do nowszych nigdzie nie znalazłem
[youtube]https://www.youtube.com/watch?feature=p ... am_4657UvQ[/youtube]
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 72