Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By wastenrod -  11 lip 2021, 15:43
 zachodniopomorskie
#286672
Witam
Przepalił mi się łącznik zaworu EGR
Czy możecie podpowiedzieć jak go wymienić od dołu.Z prawej strony jest dostęp do śrub
Z lewej strony przeszkadza ta gruszka od tłumika czy trzeba zdemontować tłumik żeby był lepszy dostęp?Dziękuję za pomoc
By wastenrod -  13 lip 2021, 6:40
 zachodniopomorskie
#286687
Witam ta żółta pod spodem nie wiem czy to miedziana czy jaki to stop. Na pierwszym zdjęciu
Z prawej strony nakrętki odkręciłem ale z lewej jest ciężkie dojście blokuje ta gruszka od tłumika
Czy muszę zdemontować tłumik czy jak lepiej.Dziekuje za odpowiedź i za dobre zdjęcia
Awatar użytkownika
By Dziadek13 -  13 lip 2021, 19:58
 śląskie
#286694
Tam masz klucze imbusowe trzeba sobie taki klucz dociąć, dopasować długość co by nie wadziło podczas odkręcania.
wypnij tłumik, możesz też spróbować wymontować filtr powietrza, akumulator, podstawe akumulatora i masz ładne dojście do tych śrubek.
By wastenrod -  16 lip 2021, 6:24
 zachodniopomorskie
#286713
Witam
Udało się bez rozkręcania tłumika którego nie szło ruszyć .Z pod spodu lewa strona klucz klucze imbus hex 10 z prawej strony dwie nakrętki
Trzeba się trochę nagimnastykowć ale udało się starą część zdemontować.Zobaczymy jak będzie z montażem.Dzieki jeszcze raz wszystkim za podpowiedzi Pozdrawiam