Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By DARKREXOR -  17 lip 2021, 9:55
 zachodniopomorskie
#286718
Witajcie
GOLF V 1.9 TDI BXF 12.2007
Mam problem z klimatyzacją w moim golfie a mianowicie jak odpalam go to w większości przypadków mam tak ze klikam przycisk AC i wentylatory zaczynają chodzić ale zimne powietrze nie występuje aż silnik nie osiągnie 70-80 stopni jak się załączy to już jest git przez około 30-40 km po czym przestaje dmuchać zimnem, następnie za około 5 - 10 min zaczyna dmuchać, często też jest tak ze chłodzi i jak zatrzymam się na światłach to też tak jakby przestawała dmuchać zimnem, wentylatory słychać cały czas.
Byłem w Aso sprawdzili nabicie Klimy także to odpada natomiast stwierdzili ze niestety sprężarka klimatyzacji jest zepsuta czy ktoś miał podobnie w swoim Golfie ?
By seebst -  17 lip 2021, 10:33
 lubuskie
#286720
Ja miałem prawie że identyczną sytuację, tyle że w Borze. Cały czas wszystko było ok, aż w pewnym momencie przestało chłodzić. Wyłączyłem silnik i jeszcze raz włączyłem i było ok, ale po czasie znów przestało chłodzić. Czasami też pomagało wyłączenie klimy econ i po chwili włączenie jej na maksymalne chłodzenie, ale szału nie było z zimnym powietrzem. A wentylatory się kręciły. Podłączyłem auto pod kompa i przeskanowałem od kątem błędów. Pokazało jakiś czujnik, już nie pamiętam co to było, skasowałem i wszystko wróciło do normy. A przyznam, że to dla mnie zaskakująca sytuacja była, bo lada dzień miałem sprzedać samochód, a tu taki zonk. Ale po skasowaniu błędu było już ok
Awatar użytkownika
By Dziadek13 -  17 lip 2021, 15:13
 śląskie
#286723
Wygląda na zawór regulujący wydajnością sprężarki jak by się wieszał elektrozawór w sprężarce lub wtyczka nie domaga. Dla testu podłącz 12V z aku prosto do tego elektrozaworu i testuj jak będzie ok to wymiana tego elektrozaworu. Kompresor chodzi cały czas a ten elektrozawór załącza i wyłącza, reguluje prace tworzenia ciśnienia w układzie klimy w zależności od potrzebnej temperatury.
Jeśli wymiana to wiąże się z odessaniem czynnika z klimy. Taka usterka to zawsze jest 99% uszkodzenia elektrozaworu, jeśli sprężarka raz chodzi a za chwile nie chodzi.
Dobrać do typu sprężarki i wizualnie wymiana prosta.
https://allegro.pl/listing?string=Zawor ... zacji%20Vw
By DARKREXOR -  18 lip 2021, 22:38
 zachodniopomorskie
#286730
Byłem wczoraj w ASO i powiedzieli mi ze rzekomo to sprężarka padła bo ta z oznaczeniem 1K0 820 808 FX mają taką przypadłość ale sprawdzę ten elektrozawór czy przy ewentualnej wymianie polecacie z jakiej firmy brać tą sprężarkę albo elektrozawor bo widzę ze jest z Sandena, Mahle, Lucas, Denso, Valeo czy jakiejś firmy ewentualnie unikać ?
By DARKREXOR -  10 wrz 2021, 11:06
 zachodniopomorskie
#287106
Temat uważam za zamknięty rozwiązaniem wymiana sprężarki teraz chodzi od uruchomienia silnika i działa w całym zakresie powodem sprężarka Sanden wymieniona na Denso