Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By Dawali211990 -  03 sty 2022, 9:33
 kujawsko-pomorskie
#288041
Witam. Jak tj jest z badaniem spalin na stacji kontroli? Auto mi cholernie kopci i szukałem już przyczyn i chce przy okazji podjechać na test spalin ale boję się że jak wyjdą źle to zabiorą mi dowód na stacji. Sory za może głupie pytanie ale jak to z tym jest? :blush:
By konradi95 -  03 sty 2022, 19:05
 dolnośląskie
#288044
Witam.
Zabrać nie zabiorą, nie maja do tego uprawnień. Jedynie wezwać policję mogą, ale o takich praktykach nie słyszałem.
By Dawali211990 -  04 sty 2022, 8:40
 kujawsko-pomorskie
#288054
No a na badaniu spalin nie pokaże przypadkiem czy auto nie spala oleju albo płynu? Nie pokażą wyniki. Ja wiem ze ten silnik lubi spalać trochę oleju. Ale może pokaże czy spala go nadmiar albo np czy katalizator nie filtruje za dobrze.

Dodano po 3 minutach 8 sekundach:
Chodzi o silnik 1.6 mpi. U mechaników byłem. Jeden wymienił wszystkie filtry zrobił płukanke i wymienił olej i sondę przed katalizatorem i dalej nic. Drugi wymienił uszczelniacze zaworowe i dalej nic. Kolejny podpial pod kompa i sprawdził błędy i nic żadnego błędu. Dlatego szukam każdego możliwego rozwiązania
Awatar użytkownika
By talesbite -  05 sty 2022, 11:05
 podlaskie
#288065
To może zacznijmy od tego, czy ubywa Ci olej lub płyń chłodzący? Domyślam się, że bierze olej. Skoro uszczelniacze wymienione to zostają pierścienie tłokowe.

Wysłane z mojego SM-M215F przy użyciu Tapatalka