Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By Sylwestro -  23 sie 2013, 20:58
 -------
#104382
U mnie też czasami na połowie stanu się zapala żółta ostrzegawcza kontrolka.A dolej mu około 100 ml przy połowie stanu taka dolewka mu nie zaszkodzi a jak kontrolka zgaśnie oznacza że wymiana czujnika jest zbyteczna. :D
Awatar użytkownika
By Krzycho -  14 gru 2013, 13:14
 małopolskie
#112999
jak to nie ma się czym martwić?? jest się czym martwić bo to może oznacza że:
- żre nam olej (pierścienie do wymiany, uszczelniacze na zaworach itp...)
- są jakieś wycieki
- turbina przepuszcza nam olej
i można tak wymieniać dalej...

inną prawdą jest to że wg normy VW auto może brać do litra oleju na jeden tysiąc km (tak tak 1 litr / 1000 km) ale to tylko taki dupochron dla producenta...
By Sylwestro -  14 gru 2013, 13:23
 -------
#113001
No własnie mozna wymieniać w nieskończoność. :laugh: i tak jak wielu starych mechaników od razu proponować remoncik silnika. :laugh: Ale nie dołujmy od razu chlopaka. Niech kolega bacznie obserwuje.Albo ktoraś z chorób wymienionych przez Krzycha się rozwinie albo po prostu ubywa oleju według normy VW. :D
Awatar użytkownika
By marnon -  14 gru 2013, 21:33
 śląskie
#113038
pytanie zasadnicze czy faktycznie ma ubytek oleju czy nie... ja miałem w poprzednim golfie taki przypadek, że stan oleju w ogóle mi się nie zmieniała co oznaczało, że silnik nie brał oleju... ale miałem walnięty czujnik otwarcia maski i mechanik mi go zmostkował żeby nie wywalał kontrolki otwarcia maski na zegarach w rzeczywistości było tak jakby klapa cały czas była zamknięta, ale raz na jakieś 7tyś km już dobrze nie pamiętam zaświecała mi się pomarańczowa kontrolka oleju pojeździłem trochę i gasła znów na ileś tam tysięcy km...

powód ponoć vw jest tak zapobiegawcze, że ta kontrolka się pojawia raz na ileś tam tysięcy km po to, aby właśnie otworzyć maskę i posprawdzać stan płynów, nie wiem czy to prawda takie opinie słyszałem.

druga sprawa może czujnik w misce olejowej jest walnięty i takie cuda się pojawiają.

więc na początek sprawdź stan na bagnecie czy się zmienił.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  14 gru 2013, 21:43
 śląskie
#113040
Jełsi to prawda z tym że raz na iles tys/km zaświeca sie kontrolka do sprawdzenia stanu to u mnie to na razi ejeszcze nie wystapiło.
A to dlatego że raz lub dwa w ciągu tyg cos robię pod maską haha,
Więc niema okazji nabić tyle km hehe.

Zapytam ponownie może ktoś będzie wiedzieć...
Pytałem juz o to kiedyś ale nie padła odpowiedź.

W jakim celu przewód od zamka maski jest podciągnięty wg schematu pod radio?
Czy to poprostu błąd w schemacie?
Awatar użytkownika
By morales -  11 sty 2014, 16:23
 pomorskie
#115387
dex
w moim jak jest dosyc głośno zapodana muza na postoju,to przy otwarciu (drzwi,klapy tył,maski) sie wycisza i po chwili gra ale nieco ciszej :) :) moim zdaniem jest to po to aby po otwarciu drzwi itp;nie bylo hałasu na zewnątrz :D
w takim oto celu przewod masz podciągniety do zamka :D :D
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  16 kwie 2014, 9:46
 warmińsko-mazurskie
#128185
A jaka kontrolka się świeci, żółta czy czerwona :?: Spróbuj odpiąć akumulator na kilka minut, jak nie pomoże, to może masz walnięty mikrostyk maski :unsure: A w ogóle podłączałeś kompa, czy ma jakieś błędy :?:
Awatar użytkownika
By piotrekp -  16 kwie 2014, 10:02
 małopolskie
#128187
matisdz pisze:Tez mam ten problem w AXX olej ok sprawdzany juz 10 raz silnik zimny a kontrolka non stop wali w oczy ;/ Co robić ??? :friends:
Kontrolkę kasuje się otwarciem i zamknięciem maski (nawet bez dolania oleju) na czas ok. 100km~ . Później poziom jest sprawdzany raz jeszcze i w zależności, czy brak został uzupełniony zapala się ona ponownie.

Jeśli po otwarciu maski kontrolka błędu nie kasuje się, sprawdź czy czujnik otwarcia maski jest sprawny (znajduje się zaraz przy mechanizmie otwierającym z przodu samochodu, w pasie przednim. Najłatwiej sprawdzić to poprzez piktogram na FISie - po otwarciu, maska powinna się podświetlić.
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2014, 10:05 przez piotrekp, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 15